- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz10 wskazówek, jak poprawić pory według ekspertów od skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

10 wskazówek, jak poprawić pory według ekspertów od skóry


Próba dopracowania i zminimalizowania brzydkich porów może być jednym z najbardziej frustrujących elementów pielęgnacji skóry. Kosmetyczka gwiazd Shani Darden Zwraca uwagę, że powszechnym mitem jest to, że można zmniejszyć pory, ale niestety nie. Jednak dzięki odpowiednim krokom możesz zmniejszyć wygląd swoich porów.

Rodzimy się z porami, które mamy, ale mogą się one zmieniać z czasem z kilku powodów. „Jeśli skóra jest tłusta z dużymi przekrwieniami, nasze pory są bardziej widoczne z powodu zaskórników (tzw. zaskórników)” – wyjaśnia celebrytka. Joanna Czeska. Dodatkowo wraz z wiekiem mogą się powiększać z powodu utraty elastyczności.

„Rozmiar porów jest w dużej mierze genetyczny, ale rozciągają się i rozszerzają, gdy zostają zatkane nadmiarem oleju, brudu i martwych komórek skóry”, mówi Kerry Benjamin, kosmetyczka, założycielka i dyrektor generalna StackedSkincare. „Żaden pojedynczy krok w pielęgnacji skóry nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać rozszerzonych porów, ale połączenie zdrowych nawyków skóry, aby zrównoważyć natłuszczenie twarzy, usunąć zatkane pory, stymulować wymianę komórek i wygładzić teksturę w czasie, działa”. Oto niektóre z najlepszych sugestii dotyczących oczyszczania porów od najlepszych ekspertów od skóry.

1
/
10

Użyj retinolu

Retinol jest doskonałym dodatkiem do schematu pielęgnacji skóry z wielu powodów, między innymi dlatego, że pomaga przyspieszyć wymianę komórek, ostatecznie pomagając w utrzymaniu czystych porów, mówi estetyk Brit Lanier. „Pomaga przyspieszyć obrót komórkowy, czyli proces zastępowania starych komórek nowymi komórkami, usuwania martwych komórek skóry na powierzchni i w porach” – wyjaśnia Darden. „Martwe komórki skóry mogą gromadzić się wewnątrz porów, co może prowadzić do przekrwienia i wyprysków, ale także sprawić, że pory będą wydawały się większe”. Regularne stosowanie retinolu, np. Dardena Retinol Retinol (88 USD), może pomóc zrównoważyć nagromadzenie.

2
/
10

Odłupać się

Złuszczanie może pomóc w oczyszczeniu porów i ich zmniejszeniu. Eksperci zalecają złuszczanie od jednego do trzech razy w tygodniu, w zależności od Twojej skóry i siły peelingu. Lanier mówi, że złuszczanie „pomoże usunąć martwe komórki skóry i usunąć zatkane pory i zaskórniki”. Sugeruje, aby poszukać produktów zawierających chemiczne złuszczające substancje, takie jak kwas mlekowy, kwas glikolowy lub kwas salicylowy, które można dodać do swojej nocnej diety.

Darden zaleca stosowanie peelingu chemicznego, takiego jak Dr. Dennis Gross Alpha Beta Peel Pads (88), które zawierają AHA i BHA, takie jak kwas mlekowy i kwas salicylowy. Benjamin woli peelingi, ponieważ są mniej ścierne niż peelingi. Sugeruje spróbowanie Multi-Acid Face Peeling StackedSkincare TCA (122), który „skomponowany jest z kwasem salicylowym, aby pomóc usunąć zatkane pory i retinol, aby odsłonić świeżą skórę i wygładzić nierówną teksturę”.

Nadużywanie peelingu
3
/
10

Użyj narzędzia do mikroigłowania

Mikronakłuwanie ma wiele zalet, a Benjamin sugeruje zastosowanie narzędzia do mikronakłuwania, takiego jak Narzędzie do mikroigłowania Stacked Skincare (89 USD), w codzienną rutynę „aby mikro-złuszczać i dalej aktywować reakcję gojenia skóry”. Mikronakłuwanie może pomóc udoskonalić skórę i teksturę, w tym zaskórniki, które sprawiają, że pory wyglądają na większe. Dodatkowo Czech zauważa, że ​​pomaga przyspieszyć penetrację produktów do pielęgnacji skóry.

mikronakłuwanie
4
/
10

Podwójne oczyszczenie

„Podwójne oczyszczanie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia skóry, ponieważ pierwsze oczyszczanie (zazwyczaj balsam lub olejek) usuwa ze skóry makijaż, filtry przeciwsłoneczne i produkty AM. Takie postępowanie w rzeczywistości pozwala drugiemu oczyszczaniu wyłącznie na oczyszczenie twarzy i przygotowanie jej do prawidłowego wchłaniania produktów do pielęgnacji skóry” – wyjaśnia Lanier. Podwójne oczyszczenie zapewni, że Twoje pory otrzymują codzienne odświeżenie, którego potrzebują.

Jeśli chodzi o podwójne oczyszczenie, Czech mówi, że jest „wielką fanką Olejek do wstępnego oczyszczania skóry firmy Environ zmiękczyć gruz, a następnie ich Nawilżająca maska ​​z glinki który odrywa wszystko, co zmiękczył olej.”

Obrazy Getty

5
/
10

Zawierają witaminy A i C

„Aby zminimalizować pory, które są powiększone z powodu utraty elastyczności, ważne jest, aby już od 25 roku życia włączać do swojego programu pielęgnacji skóry witaminy A i C”, radzi Czech. „Witamina A przyspiesza odnowę komórkową, a witamina C jest doskonałym budulcem kolagenu.

Obrazy Getty

6
/
10

Utrzymuj nawilżenie skóry

„Kiedy skóra jest odwodniona, gruczoły łojowe mogą zacząć nadmiernie kompensować, wytwarzając nadmiar oleju zatykającego pory”, ostrzega Benjamin. Dodatkowo, Czechy zauważają, że pory mogą stać się bardziej widoczne, gdy Twoja skóra jest sucha i odwodniona. Radzi, aby Twoja skóra była „jędrna i nawilżona, ponieważ zmniejszy to wygląd porów”.

nawilżacz
7
/
10

Użyj bezolejowego kremu nawilżającego

Chociaż utrzymywanie nawilżenia skóry jest ważne, przesadzanie z tłustymi środkami nawilżającymi może pogorszyć problem, jeśli Twoja skóra jest podatna na przekrwienie. Darden zaleca stosowanie bezolejowego kremu nawilżającego, aby uniknąć zatykania porów, jednocześnie utrzymując nawilżenie skóry.

nawilżać
8
/
10

Użyj oczyszczającej maski z glinki

Lanier zaleca oczyszczającą maskę z glinki „aby pomóc w opróżnianiu zatkanych porów i wyciąganiu zanieczyszczeń w górę i na zewnątrz skóry”. Mówi, że można go używać od jednego do dwóch razy w tygodniu, po czym należy go dużo nawilżyć.

Obrazy Getty

9
/
10

Nosić krem ​​do opalania

Darden mówi, że konieczne jest codzienne noszenie kremu z filtrem. „Ekspozycja na promieniowanie UV zmniejsza poziom kolagenu w skórze, co może powodować, że skóra wydaje się luźniejsza i mniej jędrna, co powoduje, że pory wydają się większe” – wyjaśnia. Darden mówi, że kocha Supergoop’s Play Everyday Lotion z SPF 50 (22 USD).

krem do opalania

Kredyty fotograficzne: HJakość/Shutterstock

10
/
10

Wypróbuj serum przywracające równowagę

Czech zaleca spróbowanie Biologique Recherche Serum Dermopore, co spowalnia produkcję sebum. Mówi się, że produkt rozszerza i widocznie zmniejsza widoczność porów.

Obrazy Getty

Źródło strony

Ostatnie Posty