- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz10 wskazówek, jak przybić skórkę w domu
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

10 wskazówek, jak przybić skórkę w domu


Podczas gdy peeling w domu jest mniej intensywny niż jego odpowiednik w gabinecie, możesz uzyskać niesamowite rezultaty dzięki peelingom, które wykonujesz samodzielnie – jeśli zostanie wykonany prawidłowo. Jeśli nie jesteś ekspertem od skórek, możesz łatwo się poślizgnąć, co może prowadzić do braku rezultatów lub, co gorsza, może denerwować skórę. Na szczęście mamy wszystkie najlepsze wskazówki od ekspertów, jak bezpiecznie i skutecznie wykonywać i pielęgnować domowy peeling.

1
/
10

Wybierz odpowiednią dla siebie skórkę

„Najważniejszą wskazówką, jaką mogę powiedzieć, jest wybór odpowiedniego peelingu, co oznacza, że ​​najpierw musisz wiedzieć, co leczysz, jaki jest Twój cel i jaki jest Twój typ skóry” – mówi Fort Lauderdale, dermatolog z FL, dr Matthew Elias. Ważne jest, aby pamiętać, że każda skóra jest inna, więc nie należy traktować peelingów jak wycinanki.

Po pierwsze, Davie, dermatolog z FL Marianna Blyumin-Karasik, MD mówi, że musisz określić swój własny typ skóry, czy to tłusta, sucha, wrażliwa, itp. „Im bardziej tłusta i jędrna jest typ skóry, tym bardziej może tolerować, tym silniejszy peeling domowy”, mówi dr Blyumin-Karasik. Następnie zastanów się, jakie problemy ze skórą chcesz rozwiązać i poszukaj, która skórka będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. „Jeśli próbujesz leczyć pigment, najlepsze będą kwasy AHA, takie jak kwas mlekowy i glikolowy. Jeśli próbujesz leczyć trądzik, lepszym wyborem będą BHA, takie jak kwas salicylowy”, wyjaśnia dr Elias.

Obrazy Getty

2
/
10

Nie złuszczaj przed peelingiem

Peelingi w domu działają, aby odsłonić lepszą, jaśniejszą skórę i zostały opracowane tak, aby samemu wykonać tę sztuczkę. Nowojorski dermatolog Julie Russak, MD zaleca unikanie złuszczania fizycznego lub chemicznego przed użyciem domowego peelingu. Przesadzenie może spowodować, że Twoja skóra będzie wariować lub stać się zbyt surowa.

Obrazy Getty

3
/
10

Nie używaj retinoidów z peelingiem

Podczas gdy retinoidy są świetnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry, jeśli planujesz zrobić peeling, będziesz musiał je wstrzymać. Dr Elias zaleca zaprzestanie stosowania jakichkolwiek retinoidów i innych ostrych środków miejscowych co najmniej trzy dni przed wykonaniem peelingu w domu. Ponadto dr Russak mówi, że należy trzymać się z daleka od produktów zawierających retinoidy, aż do ustąpienia złuszczania skóry, co zwykle trwa około tygodnia.

4
/
10

Spokojnie w to

Dr Blyumin-Karasik mówi, że jeśli chodzi o peelingi w domu, „powolny i stały wygrywa wyścig”. Oznacza to, że należy zacząć od peelingu o niższym stężeniu, stosować się do najkrótszego ukierunkowanego czasu kontaktu i co tydzień robić przerwy w aplikacji. „Zbyt szybki i zbyt intensywny peeling może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych: zaczerwienienia, obrzęku, kłucia i pieczenia” – ostrzega.

Zwróć także uwagę na to, jak reaguje Twoja skóra. „Jeśli Twoja skóra dobrze toleruje peeling bez zaczerwienienia, obrzęku lub podrażnienia, a po prostu masz łagodną suchość i delikatne złuszczanie, możesz stopniowo zwiększać koncentrację lub czas stosowania lub częstotliwość aplikacji do kilku razy w tygodniu” – mówi dr Blyumin -Karasik.

Obrazy Getty

5
/
10

Najpierw wykonaj test punktowy

Nigdy nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje na nowy produkt, więc najlepiej najpierw przetestować go na mniejszym obszarze, zwłaszcza jeśli masz ciemniejszy typ skóry, masz skłonność do pigmentacji lub masz wrażliwą skórę, mówi dr Elias. Mówi, że za uchem jest świetne miejsce na badanie wyrywkowe. Obserwuj, jak twoja skóra reaguje na tym małym obszarze, zanim zaczniesz traktować całą twarz.

Obrazy Getty

6
/
10

Nie wybieraj swojej skóry

Dr Blyumin-Karasik ostrzega, że ​​powinieneś być przygotowany na kilka dni regeneracji po złuszczaniu, podczas których twoja skóra wygląda na bardziej różową, suchą (jak papier ścierny) i z kilkoma płatkami. Chociaż kuszące jest obieranie skóry, ważne jest, aby wykazać się powściągliwością. „Unikaj fizycznego złuszczania, nie pocieraj ani nie zrywaj łuszczącej się skóry, ponieważ może to prowadzić do blizn i/lub zwiększenia lub braku pigmentacji” – ostrzega dr Russak.

7
/
10

Przygotuj skórę delikatnym środkiem czyszczącym

Przed nałożeniem domowego peelingu należy umyć twarz, ale nie zbyt szorstkimi produktami. Dr Elias zaleca stosowanie delikatnego środka czyszczącego w celu przygotowania skóry przed peelingiem, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Obrazy Getty

8
/
10

Nosić krem ​​do opalania

Powinnaś codziennie nosić krem ​​z filtrem, ale jest to jeszcze ważniejsze przed i po domowym peelingu. Dr Russak mówi, że należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce tak bardzo, jak to możliwe i nosić co najmniej SPF 50, zarówno przed, jak i po peelingu. Więc jeśli masz tendencję do używania niższego SPF, podnieś go podczas wykonywania peelingu.

Obrazy Getty

9
/
10

Utrzymuj skórę nawilżoną po peelingu

Dr Blyumin-Karasik mówi, że ważne jest, aby wzmocnić barierę skórną po peelingu poprzez częste nawilżanie. Wymień wszelkie szorstkie lub złuszczające produkty w swoim schemacie na delikatną, nawilżającą pielęgnację skóry, aż skóra się zagoi, radzi dr Russak.

nawilżacz
10
/
10

Nie rób peelingu na Accutane

Chociaż niektóre peelingi są świetne w leczeniu trądziku, nie należy ich wykonywać podczas stosowania Accutane. Dr Russak mówi, że nie powinieneś robić peelingu, dopóki nie odstawisz leku Accutane przez co najmniej sześć miesięcy.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnychŹródło strony

Ostatnie Posty