- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiało11 wskazówek na płynniejszą regenerację po powiększeniu piersi
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

11 wskazówek na płynniejszą regenerację po powiększeniu piersi


Procedury powiększania piersi przeszły przez lata długą drogę. Dzięki łatwemu do opanowania bólowi, mniejszym nacięciom i szybszemu rekonwalescencji, procedura nie trzyma cię zbyt długo. Jednak eksperci nadal zachęcają do przestrzegania kilku rad, aby zapewnić jak najlepszy powrót do zdrowia.

1
/
11

Nie siedź spokojnie

Podczas gdy spora ilość odpoczynku jest ważna po zabiegu, eksperci twierdzą, że musisz być w ruchu, aby uniknąć zesztywnienia. Na początku powinieneś opiekować się swoim ciałem po zabiegu. Chirurg plastyczny z Houston, TX, dr Henry A. Mentz, powiedział, że radzi swoim pacjentom, aby wykonywali „ramiona T-rex”, co polega na „utrzymywaniu bicepsów blisko ciała, a nie przeprostowaniu lub przeciążeniu”. Kiedy już czujesz się na siłach, Newport Beach, chirurg plastyczny Sanjay Grover, MD powiedział, że powinieneś trochę się rozciągać.

„Pooperacyjnie wolę, aby moi pacjenci poruszali ramionami delikatnie i lekko się rozciągali, aby nie czuli się ciasni lub ściśnięci po ciężkim treningu” – wyjaśnił dr Grover. Chirurg plastyczny Tucson, AZ, Raman Mahabir, MD również zauważył, że „lekkie chodzenie jest w porządku i dobre dla ciebie. Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań.”

Jacob Ammentorp Lund/Getty Images

2
/
11

Wróć do ćwiczeń powoli

Lekarze zalecają unikanie regularnych ćwiczeń w dowolnym miejscu od czterech tygodni do trzech miesięcy po operacji, dlatego ważne jest, aby zapytać lekarza, co zalecił dla twojego osobistego procesu zdrowienia. Dr Mahabir zwrócił uwagę, że jeśli masz implanty podmięśniowe, powinieneś powstrzymać się od używania mięśni klatki piersiowej przez około sześć tygodni.

„Zbyt często pacjenci próbują zbyt wcześnie wrócić na siłownię i kończą z implantami, które są albo za nisko, za daleko z boku, albo jedno i drugie. To wynik zbyt szybkiego treningu i wciskania implantów w dół i na zewnątrz” – powiedział dr Mahabir. Dr Grover poradził pacjentom, aby ograniczyli ćwiczenia do delikatnego spaceru, a następnie do bardziej energicznego spaceru około miesiąca po operacji, powracając do normalnej rutyny ćwiczeń dwa do trzech miesięcy.

Obrazy Getty

3
/
11

Bądź ostrożny w okolicach trzytygodniowego znaku

Dr Mahabir powiedział, że problemy pojawiają się najczęściej w okolicach trzeciego tygodnia. Do tego czasu „wyglądasz świetnie i zaczynasz czuć się świetnie, więc zaczynasz robić więcej. Jednak to właśnie wtedy gojąca się tkanka wokół implantów jest najbardziej wrażliwa i zagrożona krwawieniem” – wyjaśnił dr Mahabir. „Zaangażuj się w powrót do zdrowia i po prostu zrelaksuj się przez cały okres rekonwalescencji”.

Obrazy Getty

4
/
11

Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarza

Powinieneś w pełni wziąć pod uwagę każdą radę udzieloną przez twojego lekarza, ponieważ najlepiej znają twoją procedurę. „Ważne jest, aby pacjenci przestrzegali przedoperacyjnych i pooperacyjnych instrukcji chirurga plastycznego” – powiedział dr Grover.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

5
/
11

Wracaj do pracy tylko wtedy, gdy jest bezpieczna

Chociaż możesz chcieć wrócić do pracy po tym, jak utknąłeś na chwilę na kanapie, dr Mahabir zauważył, że to, czy możesz bezpiecznie wrócić do pracy, zależy od rodzaju pracy. „Możesz wrócić do pracy dzień lub dwa po operacji”, powiedział dr Mahabir, „o ile twoja praca jest mało stresująca, mało obciążająca, jak praca przy komputerze lub przy biurku”.

telefon
6
/
11

Noś luźną odzież

Great Neck, nowojorski chirurg plastyczny Ron Israeli, MD i współtwórca PRZYWRÓCONO: Wystawa i książka, doradzał zakupy odzieży pooperacyjnej z wyprzedzeniem. „Większość kobiet może nie być w stanie naciągnąć koszuli na głowę po operacji, więc mogą chcieć uzyskać miękkie, wygodne i luźne ubrania, które zapinają się z przodu” – powiedział dr Israeli.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

7
/
11

Weź ibuprofen, arnikę i bromelainę

Ibuprofen to stary niezawodny, który jest świetną wielozadaniową procedurą pooperacyjną. Dr Grover zasugerował branie co osiem godzin, aby zminimalizować dyskomfort i zmniejszyć obrzęk. Arica i bromelaina to potężny duet, który może pomóc zminimalizować siniaki i obrzęki. Dr Grover poradził, abyś je również wziął.

suplementy fitness
8
/
11

Jedz swoją normalną dietę

Często ludzie myślą, że po zabiegu muszą całkowicie zmienić dietę. Chociaż mieszanie zdrowszej żywności nie może zaszkodzić, dr Mahabir ostrzegł, że zbyt duża zmiana diety może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. „Zbyt często ludzie myślą, że potrzebują „specjalnej” diety po operacji, a to tylko przyczynia się do rozstroju żołądka i jelit” – powiedział dr Mahabir. „Zjedz swoją regularną dietę po operacji”.

Obrazy Getty

9
/
11

Noś sportowy stanik

Zarówno dr Grover, jak i dr Mentz zalecają pacjentom noszenie stanika sportowego – znalezienie opcji, które zabezpieczają z przodu, a nie z tyłu, jest dobrym pomysłem – przez pierwszy miesiąc, a następnie przejście na biustonosze z fiszbinami.

Obrazy Getty

10
/
11

Zadbaj o swoje blizny

Dr Mahabir poradził, aby masować bliznę antyoksydacyjnym kremem na blizny, aby pomóc „włóknam kolagenu i elastyny ​​ułożyć się w bardziej zorganizowaną, bardziej miękką i elastyczną bliznę”. Zauważył również, że folia z żelu silikonowego jest również korzystna w leczeniu blizn.

Równie ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. „Blizny są o wiele bardziej wrażliwe na słońce. Mają bardzo mało pigmentu i dlatego łatwiej się palą. Chroniąc blizny przed słońcem, uzyskasz lepsze blizny” – wyjaśnił dr Mahabir.

Obrazy Getty

11
/
11

Słuchaj swojego ciała

Great Neck, nowojorski chirurg plastyczny Jonathan Bank, MD i współtwórca PRZYWRÓCONO: Wystawa i książka, powiedział, „najważniejszą radą po operacji jest kierowanie się zdrowym rozsądkiem i słuchanie swojego ciała. Należy pamiętać, że ciało jest jedną jednostką i wszystko jest połączone”.Źródło strony

Ostatnie Posty