- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz12 błędów ochrony przeciwsłonecznej, które prawdopodobnie popełniasz
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

12 błędów ochrony przeciwsłonecznej, które prawdopodobnie popełniasz


Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna, więc jeśli jej nie używasz, jest to ostateczny błąd. Jednak nawet jeśli używasz go pilnie, nadal możesz mieć wpadki, które powodują ograniczone pokrycie, ostatecznie narażając Cię na oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry i, co poważniejsze, raka skóry. Usłyszeliśmy od ekspertów o najczęstszych błędach związanych z filtrami przeciwsłonecznymi, które popełniają ludzie, dzięki czemu możesz się od nich uczyć. Poniżej wymieniliśmy największe błędy, a jeśli popełniłeś kilka, teraz nadszedł czas, aby zmienić swoje postępowanie.

1
/
12

Brakuje mniejszych obszarów

Chociaż prawdopodobnie pamiętasz o nałożeniu kremu przeciwsłonecznego na ramiona, nogi, brzuch i twarz, wiele osób zapomina o ochronie mniejszych obszarów. Jednak eksperci twierdzą, że te łatwo przeoczone miejsca są równie ważne, aby chronić przed niebezpieczeństwami słonecznymi. Dermatolog z Fort Lauderdale na Florydzie, dr Matthew Elias, mówi, że ludzie często zapominają o uszach i stopach. Santa Monica, dermatolog z Kalifornii, Ava Shamban, MD mówi, że często brakuje również karku i dekoltu. „Widzimy wiele nowotworów skóry na obszarach innych niż twarz, takich jak uszy, klatka piersiowa, ramiona, nogi i plecy, więc ochrona przeciwsłoneczna jest ważna, aby chronić wszystkie odsłonięte obszary skóry” – mówi Monroe, dermatolog z Los Angeles, Janine Hopkins, MD.

Dermatolog Saddle Brook w stanie New Jersey, dr Frederic Haberman, mówi, że podczas wielu lat wykonywania operacji leczył „przypadki, które rozciągały się od ust do nozdrzy i zbliżały się do otworu przewodu słuchowego”, dlatego ważne jest, aby nakładać kremy przeciwsłoneczne nawet na najbardziej odległych obszarach. Upewnij się, że zakrywasz „każdą powierzchnię uszu, w tym brzegi (helisę), tył uszu i szyję, otwór kanałów usznych i otwór nozdrzy”.

pielęgnacja uszu

Kredyty fotograficzne: MS_studio/ Shutterstock | Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

2
/
12

Nie używasz wystarczająco dużo

„Zdecydowanie największym błędem, jaki ludzie popełniają w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, jest niedostateczne stosowanie go” – mówi Charlotte, dermatolodzy z NC, Gilly Munavalli, MD i Hayley Leight-Dunn, MD. Mówią, że należy nałożyć około jednej uncji, mniej więcej wielkości kieliszka. Dr Haberman mówi, że na twarz należy nakładać łyżeczkę kremu przeciwsłonecznego. Dotyczy to również kremów przeciwsłonecznych w sprayu, mówi dr Hopkins. „Ludzie często spryskują go lekką mgiełką, która nie chroni w pełni przed oparzeniami słonecznymi lub opalaniem”.

Obrazy Getty

3
/
12

Zapominając o ponownym zgłoszeniu

Chociaż krem ​​​​do opalania przeszedł długą drogę, nadal nie jest opracowany tak, aby wytrzymać wodę i pot przez wiele godzin, więc musisz ponownie zastosować. Louisville, KY, dermatolog Tami Buss Cassis, MD, mówi, że ludzie, którzy nie stosują wystarczająco często, to największy błąd w filtrach przeciwsłonecznych w jej doświadczeniu. Dr. Munavalli i Leight-Dunn mówią: „kluczowe jest ponowne zastosowanie”. Sugerują co najmniej ponowne stosowanie co jedną do dwóch godzin i po każdej ekspozycji na wodę lub ćwiczeniach.

4
/
12

Zbyt późne nałożenie kremu przeciwsłonecznego

Czasami zapominasz się namyć przed wyjściem do drzwi, ale eksperci twierdzą, że musisz tego unikać. Według dr Hopkinsa stosowanie kremu z filtrem nie jest dobre po rozpoczęciu aktywności na świeżym powietrzu. „Kilka przeciwsłoneczna powinna być nakładana 30 minut przed pływaniem lub poceniem się” – mówi.

Obrazy Getty

5
/
12

Pomijam twoje usta

Chociaż konsystencja Twoich ust jest nieco inna niż reszta skóry, nadal potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej, a może nawet bardziej. „Skumulowana ekspozycja ust na słońce może również tam spowodować raka skóry”, ostrzega dr Hopkins. Dr. Munavalli i Leight-Dunn sugerują wybór pomadki o minimalnej wartości SPF 15-30.

pomadka
6
/
12

Wybór złego kremu przeciwsłonecznego

Przemysł ochrony przeciwsłonecznej kwitnie i musisz wykorzystać wszystkie opcje na swoją korzyść. Upewnij się, że wybierasz produkt, który lubisz nosić na co dzień. „Najlepszym filtrem przeciwsłonecznym jest dowolny filtr przeciwsłoneczny, który lubisz i chcesz używać regularnie” – mówi Bloomfield Hills, dermatolog z MI Linda C. Honet, MD. „Pamiętaj, że dzisiejsze filtry przeciwsłoneczne są niezwykle różnorodne, estetyczne pod względem kosmetycznym i występują w różnych formach – balsamów, kremów, sprayów, żeli, balsamów i pudrów – więc wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej skóry”.

Obrazy Getty

7
/
12

Nie nosisz go na co dzień

Dr Shamban mówi, że nie należy sądzić, że chmura, zimowa pogoda lub przebywanie w środku oznacza, że ​​nie ma niebezpieczeństwa. „UVA, które wnika głębiej, z łatwością przechodzi przez szkło, chmury i niskie temperatury” – wyjaśnia. Dr Honet zauważa: „to dobrze znany fakt, że Amerykanie mają więcej raka skóry po lewej stronie twarzy niż po prawej z powodu kumulacji ekspozycji na słońce po stronie kierowcy”.

Eksperci sugerują wyrobienie sobie nawyku nakładania kremu przeciwsłonecznego na co dzień. „Promienie ultrafioletowe prowadzą do przedwczesnego starzenia się skóry, zmarszczek, oparzeń słonecznych, oznak fotouszkodzeń i nowotworów skóry. Nawet gdy jesteś w środku, promienie UVA mogą przenikać przez szkło i prowadzić do tych szkodliwych skutków”, mówi dr. Munavalli i Leight-Dunn. „Ekran przeciwsłoneczny powinien stać się częścią Twojej codziennej rutyny — tak samo jak mycie zębów!”

GettyImages 1008257552

Kredyty fotograficzne: AleksandarNakic /Getty Images

8
/
12

Myślenie, że SPF jest addytywny

Dr Honet pragnie przypomnieć, że filtry SPF nie są addytywne. „Nałożenie podkładu z SPF 15 na krem ​​nawilżający z SPF 30 nie równa się SPF 45. Nadal równa się tylko 30”, wyjaśnia.

spfeditmain

Kredyty fotograficzne: Look Studio / Shutterstock | Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

9
/
12

Spodziewam się, że SPF w Twoim makijażu wystarczy

Dr Buss Cassis mówi, że często słyszy, jak ludzie mówią, że nie muszą nakładać dodatkowego kremu przeciwsłonecznego na zewnątrz przez cały dzień, ponieważ jest on w ich makijażu, ale to błąd. Podkłady i tonizujące kremy nawilżające zawierające SPF to wspaniała innowacja, ale nie wystarczy, aby przetrwać dzień.

pędzel do makijażu

Kredyty fotograficzne: Getty Images

10
/
12

Nie wciera się w spray przeciwsłoneczny

Wygody ochrony przeciwsłonecznej w sprayu nie da się pobić, ale to nie znaczy, że aplikacja nie powinna wymagać żadnej pracy. Dr Honet radzi, by nadal wcierać filtry przeciwsłoneczne w sprayu, w przeciwnym razie w miejscach, które nie zostały spryskane, pojawią się poparzenia.

Samoopalający
11
/
12

Nie nosić go podczas sportów zimowych

„Narciarze powinni zawsze nosić filtr przeciwsłoneczny, co najmniej mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF 30”, radzi dr Haberman. „Na każde tysiąc stóp wysokości otrzymujesz dodatkowy 5% wzrost penetracji UV”.

Obrazy Getty

12
/
12

Nie używasz wystarczająco wysokiego SPF

Dr Honet zaleca używanie SPF przez co najmniej 30 lat. Jednak „jeśli w ogóle przejmujesz się zmarszczkami, rakiem skóry lub skumulowanymi uszkodzeniami słonecznymi, zwiększ je do 45 lub więcej”, mówi.

Obrazy GettyŹródło strony

Ostatnie Posty