- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz13 najlepszych i najgorszych składników, których należy użyć, jeśli masz trądzik różowaty
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

13 najlepszych i najgorszych składników, których należy użyć, jeśli masz trądzik różowaty


Każdy, kto ma trądzik różowaty, wie, jak frustrujące mogą być nawroty. Chociaż czasami trudno jest dokładnie określić, co spowodowało zaostrzenie — w większości przypadków to ci sami sprawcy wyrządzają szkody. „Trądzik różowaty pogarsza się wraz z ekspozycją na słońce, zmianami temperatury i wszystkim, co powoduje zaczerwienienie, oczywiście, jak alkohol lub pikantne potrawy”, mówi nowojorski dermatolog Orit Markowitz, MD.

Jeśli nie byłeś u dermatologa z powodu trądziku różowatego, to powinien być twój pierwszy przystanek. Chociaż stan nie jest uleczalny, można go leczyć. Oprócz zmian pogody i pikantnych potraw, składniki pielęgnacyjne mogą również powodować większe zaczerwienienia. Kiedy masz trądzik różowaty, im mniej składników na etykiecie, tym lepiej, mówi dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill. Kupując produkty w sklepie, poszukaj uspokajających składników, które lekarze zalecają, i trzymaj się z dala od wszystkiego, co może pogorszyć twój trądzik różowaty.

1
/
13

użyć: Rumianek

Zarówno dr Longwill, jak i Bloomfield Hills, dermatolog z MI Linda C. Honet, MD zasugeruj włączenie rumianku do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Zdolność składnika do zmniejszania stanu zapalnego jest świetna dla osób cierpiących na trądzik różowaty.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

2
/
13

użyć: Niacynamid

Eksperci zalecają stosowanie niacynamidu, formy witaminy B3. Chociaż jest świetny do przeciwdziałania starzeniu się i przeciwdziałania pigmentacji, ma również właściwości przeciwzapalne, mówi Nanuet, nowojorski dermatolog Heidi Waldorf, MD, co jest korzystne w przypadku trądziku różowatego.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

3
/
13

użyć: zielona herbata

Dermatolodzy sugerują stosowanie produktów zawierających w sobie zieloną herbatę. Zielona herbata zawiera polifenole. Według Badanie 2017dowody wskazują, że polifenole mogą być korzystne w leczeniu objawów trądziku różowatego. „Polifenole wydają się najbardziej skuteczne w zmniejszaniu rumienia na twarzy oraz liczby grudek i krost”, które są jednymi z najbardziej frustrujących objawów trądziku różowatego.

Kluczowe składniki Liście zielonej herbaty
4
/
13

Zastosowanie: kwas azelainowy

Dr Longwill mówi, że włączenie kwasu azelainowego do rutynowej pielęgnacji skóry może być korzystne. Ten związek pochodzący z pszenicy, żyta i jęczmienia może pomóc złagodzić stany zapalne związane z trądzikiem różowatym lub trądzikiem.

Obrazy Getty

5
/
13

użyć: Wyciąg z korzenia lukrecji

Flawonoidy zawarte w ekstrakcie z korzenia lukrecji mogą mieć silne działanie przeciwzapalne na trądzik różowaty. Zarówno dr Honet, jak i dr Waldorf zalecają stosowanie tego składnika.

RYNA VEKLICH/GETTY OBRAZY

6
/
13

Użyj: Feverfew

Dr Waldorf i dr Honet twierdzą, że gorączka, roślina kwitnąca, jest kolejnym korzystnym składnikiem. Kiedyś był używany w leczeniu gorączki i innych stanów przeciwzapalnych. Dr Waldorf zauważa jednak, że gorączkę należy stosować tylko „jeśli został przetworzony w celu usunięcia partenolidu, który jest powszechnym alergenem kontaktowym”.

Obrazy Getty

7
/
13

Zastosowanie: cynk

Trądzik różowaty pogarsza się wraz z ekspozycją na słońce i zmianami temperatury” – mówi dr Markowitz. „Najlepszymi składnikami na trądzik różowaty są zatem te, które pomagają w zwalczaniu przyczyny numer jeden, czyli dwutlenku cynku lub tytanu znajdującego się w fizycznych blokerach przeciwsłonecznych”.

Obrazy Getty

8
/
13

Zastosowanie: kwas hialuronowy

Aby zapewnić skórze barierę i zapewnić nawilżenie, dr Waldorf sugeruje stosowanie produktów z kwasem hialuronowym. To nawilży skórę bez podrażnień.

Obrazy Getty

9
/
13

Unikaj: mocniejszych kwasów

„Pacjenci z trądzikiem różowatym mają również tendencję do bardziej wrażliwej skóry, więc należy unikać wszystkiego, co powoduje mrowienie i podrażnienie”, mówi dr Markowitz. Mówi, że choć trudno dokładnie przewidzieć, co będzie podrażniać cerę danej osoby, niektóre składniki, jak na przykład garść kwasów, są często irytujące dla osób z trądzikiem różowatym. Eksperci zalecają unikanie kwasu salicylowego, mlekowego, glikolowego i większości alfa-hydroksykwasów.

Obrazy Getty

10
/
13

Unikaj: Retinolu

Chociaż retinol ma mnóstwo zalet, osoby z trądzikiem różowatym mogą odczuwać więcej negatywnych skutków niż pozytywnych, jeśli stan nie jest pod kontrolą. Dr Waldorf ostrzega, że ​​osoby z trądzikiem różowatym powinny „być bardzo ostrożne z retinoidami”. Dodaje, że „można je stosować, jeśli trądzik różowaty jest pod kontrolą, ale należy je rozpoczynać stopniowo i ostrożnie, aby uniknąć podrażnień”.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

11
/
13

Unikaj: nadtlenku benzoilu

Dr Waldorf ostrzega, że ​​nadtlenek benzoilu, który jest często używany w leczeniu trądziku pospolitego (trądzik pospolity), nie powinien być stosowany na trądzik różowaty. Wyjaśnia, że ​​może to pogorszyć i podrażnić stan.

Obrazy Getty

12
/
13

Unikaj: Złuszczaczy fizycznych

Fizyczne peelingi i peelingi są zbyt ostre dla osób z trądzikiem różowatym. Zarówno dr Longwill, jak i dr Waldorf zalecają pomijanie produktów z fizycznymi środkami złuszczającymi.

Obrazy Getty

13
/
13

Unikaj: oczaru wirginijskiego

Eksperci radzą unikać oczaru wirginijskiego. Składnik jest zbyt odpędzający i wysuszający i jest sprawdzonym czynnikiem pogarszającym trądzik różowaty.

trądzik różowatyŹródło strony

Ostatnie Posty