- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz5 oznak, że powinieneś zmienić retinol
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

5 oznak, że powinieneś zmienić retinol


Myślę, że wszyscy tam byliśmy: odwijamy tę błyszczącą nową butelkę silnego retinolu i smarujemy nią twarz przed snem w nadziei, że następnego ranka obudzimy się ze skórą niemowlęcia. Ale w rzeczywistości widzimy zaczerwienienia, guzy i łuszczącą się skórę patrząc na nas w lustrze. Nie zrozum mnie źle, retinol jest jednym z absolutnie świętych Graalów w pielęgnacji skóry — nie bez powodu nazywany jest złotym standardem składnika przeciwstarzeniowego — ale nie wszystkie formuły działają na wszystkich, a czasami regularne oczyszczanie może z dnia na dzień zamienić się w poważne podrażnienie .

„O ile wiemy, że retinole są wspaniałe, aby zachować młodzieńczy i stonowany wygląd naszej skóry, niektóre czynniki lub preparaty mogą zdecydowanie być zbyt silne”, mówi estetyk celebrytów Nerida Joy. „Pewne pory roku lub pory roku, klimat i środowisko, w którym się znajdujemy, a także nasze własne zdrowie psychiczne i fizyczne mogą sprawić, że retinol będzie »za dużo«”. Oto, jak stwierdzić, kiedy nadszedł czas, aby zmienić produkt z retinolem i spróbować inny lub całkowicie przestań z niego korzystać (na chwilę).

Znaki, których należy szukać

„Oznaki nadużywania retinolu lub używania zbyt silnego retinolu obejmują zaczerwienienie skóry, łuszczenie, podrażnienie i przerzedzenie skóry” – wyjaśnia Joy. W niektórych ekstremalnych przypadkach „nadużywanie może nawet spowodować„ oparzenie retinolem ”, co oznacza, że ​​reakcja powoduje uszkodzenie, a skóra staje się bardzo wrażliwa lub bardzo podrażniona”, mówi Tammy Błotnik, ekspertka od holistycznej pielęgnacji skóry i założycielka jej tytułowej marki produktów do pielęgnacji skóry. „Ale to, co nie jest tak łatwe do zauważenia, to długoterminowe skutki, które może mieć nadużywanie, aw niektórych skrajnych przypadkach może powodować, że skóra, poprzez przerzedzenie, wygląda na bardziej zaawansowaną w wieku”.

Co zrobic nastepnie

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych skutków ubocznych, najlepszym rozwiązaniem jest najpierw oderwanie skóry od retinolu i odżywienie jej składnikami wzmacniającymi barierę, takimi jak ceramidy, aby przywrócić jej optymalny stan zdrowia. „Ważne jest, gdy używasz formuł typu retinol, aby dać skórze przerwę, aby umożliwić jej odbudowę”, mówi Fender. „Skóra potrzebuje przestoju!”

Następnie, kiedy wrócisz do używania retinolu, zmniejsz siłę, której używasz — 0,25, 0,3, 0,5 lub 1 procent (od najsłabszego do najsilniejszego) — i zobacz, czy to pomaga. „Wszystkie retinoidy należą do rodziny witaminy A i wszystkie mają różną moc i masę cząsteczkową” – wyjaśnia Joy. „Retin-A tylko na receptę – znany również jako kwas retinowy – jest najbardziej agresywny i będzie miał ostrzejszy wpływ na skórę niż łagodniejszy dostępny bez recepty kompleks retinolu (który ma najmniejszą masę cząsteczkową), octan retinylu , propionian retinylu i palmitynian retinylu (który ma największy). Innymi słowy, kompleks będzie bardziej stabilny i zapewni skuteczniejsze długoterminowe rezultaty, ponieważ może być stosowany regularnie i działa bezpiecznie na wszystkich poziomach skóry bez ostrych skutków bardziej agresywnych zabiegów. To właśnie buduje silną strukturę skóry i dlatego może z czasem zachować młodość naszej skóry”.

Fender stosuje również podejście „mniej znaczy więcej”. „Oczywiście, każda skóra jest wyjątkowa, ale zacząłbym powoli od dowolnego produktu z retinolem, a przy pierwszych oznakach podrażnienia sugerowałbym traktowanie skóry ultra-łagodzącymi produktami, takimi jak Serum Mleka Roślinnego i uspokajający Intensywny balsam naprawczy. Za pomocą retinolu lub innego rodzaju peelingu lub zabiegu resurfacingu, musisz uzupełnić skórę, a te dwie formuły zostały zaprojektowane właśnie w tym celu.”

Ale co z „normalnym czyszczeniem”?

Joy nie wierzy, że po wprowadzeniu retinolu lub retinoidu skóra koniecznie musi się oczyścić. „Jeśli Twoja skóra jest zaczerwieniona, wrażliwa, podrażniona i łuszcząca się od stosowania retinolu, zmień ją i wybierz lżejszy, delikatniejszy produkt” – radzi. „Nie wierzę, że musisz przejść przez ten etap, aby uzyskać korzyści z używania retinolu”. Dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć podrażnień spowodowanych retinolem: „Nakładaj retinol każdego wieczoru na serum bez retinolu lub mieszaj trochę kremu nawilżającego z kremem z retinolem – znanym jako buforowanie – aby uzyskać korzyści, ale bez dyskomfortu – dodaje. „Wierzę również, że stosowanie łagodniejszego kompleksu retinoidów każdej nocy jest lepsze niż stosowanie silniejszego dwa lub trzy razy w tygodniu”.

Źródło strony

Ostatnie Posty