- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWłosyPiękne włosy6 modnych składników do pielęgnacji włosów, o których warto wiedzieć
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

6 modnych składników do pielęgnacji włosów, o których warto wiedzieć


„Namyj się, spłucz, powtórz” było kiedyś przyziemną częścią codziennej higieny, ale z większą ilością czasu w domu i ciągłym naciskiem na wszystko, co dba o skórę głowy, nowo odkryty krok w zakresie samoopieki zwrócił na siebie więcej uwagi niż kiedykolwiek.

Przykład: film fryzjerski TikTok wyjaśniający, jak prawidłowo myć szampon, zgromadził prawie dwa miliony wyświetleń w ciągu jednego miesiąca; Liczba wyszukiwań hasła „pielęgnacja skóry głowy” gwałtownie wzrosła z roku na rok, a innowacyjne produkty (wiele z nich zawiera składniki, którym ufasz w pielęgnacji skóry) nadal trafiają na półki sklepowe. Aby pomóc uporać się z bałaganem, zapytaliśmy ekspertów, które modne substancje aktywne warto włączyć do swojej rutyny.

Podstawy

Znana kolorystka Aura Friedman mówi, że większość produktów do pielęgnacji włosów zazwyczaj ma ten sam ogólny makijaż: „Naturalne olejki mają zmiękczać włosy, proteiny wzmacniają, humektanty dodają wilgoci, a tłuszczowe alkohole, takie jak alkohol cetearylowy, zapewniają zmiękczenie i kondycjonowanie włosów właściwości do włosów” – mówi. Niektóre szampony mogą również zawierać detergenty, takie jak laurylosiarczan sodu, które usuwają brud i olej.

„Gliceryna sprawia, że ​​produkty stają się gładsze, trochę bardziej tłuste i trochę łatwiej nakłada się je na skórę głowy” – mówi nowojorski dermatolog Orit Markowitz, MD, który powszechnie dodaje substancję utrzymującą wilgoć. „Niektóre produkty do pielęgnacji włosów zawierają również witaminy, ale ich szybkość wchłaniania nie jest znana”.

Twoje idealne dopasowanie

Produkty do pielęgnacji włosów często mogą być bardziej oparte na recepturach niż składnikach, mówi Josh Rosebrook, twórca organicznych produktów do pielęgnacji włosów i skóry, co oznacza, że ​​przed znalezieniem najlepszego dopasowania do włosów konieczna jest jazda próbna. Aby pomóc w grze randkowej, oferuje pomocną radę dotyczącą kojarzeń: „Wybierz szampon w zależności od rodzaju skóry głowy lub tego, jak zrównoważona jest twoja skóra głowy, a odżywka jest zrównoważona do suszenia włosów wał jest.

Składniki, których należy unikać

Lista może zawsze się zmieniać, ale istnieje kilka składników, które eksperci od włosów zgadzają się, że powinny trzymać się z dala od twoich kosmyków. Wśród nich, według Friedmana: siarczany, które mogą wysychać, powodują odbarwianie i pękanie; parabeny, o których mówi się, że mają wpływ na poziom hormonów; oraz silikony, o których wiadomo, że z czasem odkładają się na pasemkach i zapobiegają wnikaniu wilgoci we włosy.

Lista It: popularne składniki, o których warto wiedzieć

rozmaryn

Rozmaryn może być obecnie w trendzie, ale dr Markowitz mówi, że zioło zdecydowanie utrzymuje swoją wagę w przestrzeni do pielęgnacji włosów i jest tym, które zaczyna częściej widywać. „Zdrowe, naturalne i przeciwzapalne składniki, takie jak rozmaryn i olejek szafranowy, mogą pomóc złagodzić stany zapalne i pobudzić wzrost włosów”, mówi o nie wymagającym myślenia dodatku do każdego schematu pielęgnacji włosów, zwłaszcza jeśli zagrożona skóra głowy i przerzedzone włosy są blisko do domu.

Witamina C

Podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry, witamina C stosowana miejscowo na włosy zwalcza uszkodzenia oksydacyjne i matowość. Justin Anderson, współzałożyciel marki i kolorystka celebrytów, znalazł się w pudrze rozjaśniającym dpHUE, mówi, że wybrał ten składnik, aby przywrócić włosom żywotność i zdrowie. „Odkryliśmy, że dodanie witaminy C do naszej formuły wraz z naturalnym środkiem chelatującym było absolutną zmianą gry”, mówi. Według dr Markowitza, witamina C może również odgrywać rolę w odmładzaniu skóry głowy dzięki mniejszym uszkodzeniom oksydacyjnym.

Woda ryżowa

Według Spate, w ciągu ostatniego roku liczba wyszukiwań wody z ryżu wzrosła o ponad 10,2 procent. Powód, mówi Nancy Twine, dyrektor generalny i założycielka Briogeo, sprowadza się do makijażu naszych włosów. Ponieważ włosy składają się głównie z keratyny, Twine mówi, że naturalnie występujące białka są już obecne w każdym pasmie. „Jednak te białka i wiązania z czasem ulegają degradacji, szczególnie przy częstym stylizowaniu na gorąco, obróbce chemicznej lub farbowaniu włosów”. Woda ryżowa, znaleziona w najnowszej, najsilniejszej jak dotąd kuracji Briogeo, jest wypełniona wzmacniającymi składnikami odżywczymi, które pomagają przywrócić zwiędłe wiązania, odwrócić uszkodzenia i zwiększyć połysk.

Kwas hialuronowy

Nie jest nam obcy ulubiony kwas hialuronowy do pielęgnacji skóry, ale ten wiążący wilgoć składnik zapewnia również obiecujące korzyści po nałożeniu na włosy i skórę głowy (możesz zobaczyć go jako hialuronian sodu na produktach do pielęgnacji włosów). „Kwas hialuronowy jest substancją utrzymującą wilgoć, co oznacza, że ​​nawodnienie następuje poprzez wyciąganie wilgoci z powierzchni od wewnątrz” – mówi dr Markowitz. Chociaż w mieszkach włosowych nie ma wilgoci, która byłaby przyciągana do powierzchni, dr Markowitz mówi, że po nałożeniu na skórę głowy kwas może pomóc nawilżyć i zapobiec wysuszeniu, tak jak każda inna powierzchnia skóry dla zdrowszej korony.

Peptydy

Znany ze swoich zdolności leczniczych, Friedman mówi, że formuły zawierające peptydy są najlepszym przyjacielem twoich włosów, gdy mają do czynienia z łamaniem włosów, zwłaszcza ze zbyt intensywnym kolorem włosów. „Staraj się unikać wszelkich składników, które wysuszą włosy, takich jak siarczany, które w rzeczywistości mogą powodować więcej łamliwości” – mówi. „Poszukaj wzmacniających składników, takich jak białka i peptydy”, które działają wewnątrz łodygi włosa, aby naprawić wiązania.

Kwas salicylowy

Pirytion cynku może być złotym standardem w zwalczaniu łupieżu, ale kwas salicylowy również robi fale w równoważącej olej i redukującej płatki grze. Dr Markowitz mówi, że kwas „pomaga usunąć nagromadzenie na skórze głowy”, a nawet pomaga przy łagodnych łuskach i swędzeniu. Niezawodny kwas pomaga również przywrócić naturalny poziom złuszczania skóry głowy do zdrowej linii podstawowej.

Chcesz zmienić swoją sytuację pod prysznicem? Zapoznaj się z naszymi ulubionymi, aktywnymi zszywkami do pielęgnacji włosów.Źródło strony

Ostatnie Posty