- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóry6 najlepszych i najgorszych składników do stosowania, jeśli masz cerę tłustą
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

6 najlepszych i najgorszych składników do stosowania, jeśli masz cerę tłustą


Jeśli masz tłustą skórę, prawdopodobnie wiesz, że sięgasz po produkty, które nie zatykają porów, ponieważ nie zatykają porów, ale pielęgnacja skóry tłustej to coś więcej. „Tłusta skóra jest spowodowana nadprodukcją sebum, która może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak środowisko, hormony, dieta, poziom stresu i inne. Na szczęście istnieje kilka kluczowych składników, które pomagają zrównoważyć skórę” – mówi nowojorska dermatolog Julie Russak, MD. Dermatolodzy dzielą się, które składniki nie podlegają negocjacjom podczas rutynowej pielęgnacji skóry, a których należy unikać, jeśli masz cerę tłustą.

1
/
6

Zastosowanie: kwas salicylowy

Według dr Russaka najpopularniejszym kwasem do skóry tłustej jest kwas salicylowy i nie bez powodu. „Kwas salicylowy może rozkładać zaskórniki i zaskórniki oraz powstrzymywać trądzik, którego doświadcza większość tłustych typów skóry” – mówi dr Russak. „Kwas salicylowy zmiękcza i złuszcza skórę, oczyszcza pory i zmniejsza stan zapalny, co z kolei pomaga skórze zrównoważyć się i zmniejszy wygląd skóry tłustej i zaognionej”.

Dermatolodzy z Charlotte z Karoliny Północnej, Gilly Munavalli, MD i Hayley Leight-Dunn, MD twierdzą, że ten beta-hydroksykwas można znaleźć we wszystkich postaciach w produktach do pielęgnacji skóry, w tym w płynach do mycia, tonikach, peelingach chemicznych, maseczkach, serum i balsamach. Dermatolog z Fort Lauderdale na Florydzie, dr Matthew Elias, zauważa, że ​​środek czyszczący zawierający kwas salicylowy powinien być produktem wybieranym dla osób z tłustą skórą. Niektóre z jego ulubionych to Neutrogena bezolejowy płyn do płukania trądziku (7 USD) i SkinBetter płyn do infuzji tlenowej (42 USD).

Obrazy Getty

2
/
6

Zastosowanie: retinol

Dr Elias mówi, że nie możesz zapomnieć o włączeniu retinolu lub retinoidu na receptę do swojej rutyny, jeśli masz tłustą skórę. „Retinol przyspiesza odnowę komórek skóry, pozbywając się martwego naskórka, co pomaga odblokować pory pełne sebum” – mówi dr Russak, który twierdzi, że retinol jest najważniejszym składnikiem dla osób z tłustą skórą.

„Stwierdzono nawet, że niektóre retinoidy na receptę zmniejszają rozmiar porów, co z kolei zmniejsza ilość wydzielanego przez skórę sebum” – mówi dr Russak. Dr. Munavalli i Leight-Dunn wyjaśniają, że właściwości stymulujące kolagen są tym, co może pomóc zminimalizować widoczny rozmiar porów na skórze.

3
/
6

Zastosowanie: kwas hialuronowy

Osoby z tłustą skórą często niechętnie stosują kremy nawilżające, bojąc się, że może to zwiększyć wydzielanie sebum. Jednak dr Elias mówi: „powszechne błędne przekonanie, że nie chcesz nawilżać skóry tłustej, jest dużym błędem, ponieważ Twoja skóra zrekompensuje brak nawilżenia, wytwarzając więcej oleju”. Dodaje, że lekkie kremy nawilżające są koniecznością dla osób z tłustą skórą, do której wkracza kwas hialuronowy.

„Kwas hialuronowy przyciąga wilgoć z powietrza do skóry, aby była nawilżona i zrównoważona. Przy odpowiednim nawilżeniu skóra tłusta może w rzeczywistości stać się znacznie bardziej znormalizowana pod względem produkcji sebum” – wyjaśnia dr Russak. Niektóre środki nawilżające, które dr Elias lubi dla bardziej tłustej skóry to Neutrogena Hydro Boost (24 USD) i SkinMedica HA odmładzający nawilżacz (178 USD), co, jak mówi, „może naprawdę wytworzyć promienną skórę”.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

4
/
6

Użyj: niacynamid

Dr. Munavalli i Leight-Dunn twierdzą, że niacynamid to świetny produkt dla skóry tłustej. „Badania wykazały, że ta witamina jest skuteczna w zmniejszaniu stanu zapalnego w trądziku i poprawianiu ogólnej kontroli sebum, zarówno poprzez ograniczenie nadprodukcji sebum, jak i spowolnienie tempa wydzielania sebum” – wyjaśniają.

Obrazy Getty

5
/
6

Unikaj: intensywnych peelingów

Stosowanie peelingów w celu pozbycia się nadmiaru sebum może wydawać się intuicyjne, ale eksperci ostrzegają, aby nie przesadzać ze złuszczaniem. Dr Elias mówi, że peelingi mogą w rzeczywistości wywoływać większą produkcję oleju. „Chociaż kwasy i środki złuszczające są korzystne w zmniejszaniu produkcji sebum, zbyt duże złuszczanie może pozbawić skórę i spowodować nadmierną pracę organizmu i nadmierne wytwarzanie sebum. Kiedy skóra jest zrównoważona nawilżeniem, tak się nie dzieje” – wyjaśnia dr Russak.

Obrazy Getty

6
/
6

Unikaj: ciężkich składników

„Klasycznie, leczenie skóry tłustej polega na unikaniu ciężkich produktów, które mogą zatykać pory” – mówi dr Elias. „Tak więc trendy, takie jak spowolnienie, używanie produktów wazelinowych byłyby nie do pomyślenia”. Wybierz lekkie produkty, które nie dodadzą dodatkowego oleju.

nawilżaczŹródło strony

Ostatnie Posty