- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz6 sposobów na naturalne wybielanie zębów
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

6 sposobów na naturalne wybielanie zębów


Przemysł wybielania zębów w domu ogromnie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli jednak szukasz bardziej naturalnego sposobu wybielania zębów, dentyści mają kilka sprytnych pomysłów. Warto zauważyć, że nowojorski dentysta kosmetyczny Jason Kasarsky, DDS, twierdzi, że brakuje danych naukowych dotyczących naturalnych domowych rozwiązań do wybielania zębów, więc należy zachować ostrożność podczas eksperymentowania z różnymi naturalnymi środkami.

Oczywiście najlepszym lekarstwem jest zapobieganie, mówi dr Kasarsky. Ograniczenie cukru, picie kawy i herbaty przez słomkę, dodawanie wapnia do diety, częste wizyty u dentysty, nitkowanie, szczotkowanie i płukanie mogą pomóc w zapobieganiu matowieniu zębów. Jeśli jednak szukasz naturalnego wzmocnienia wybielania, wypróbuj te naturalne rozwiązania.

1
/
6

Soda oczyszczona i nadtlenek

Dr Kasarsky zaleca szczotkowanie mieszanką sody oczyszczonej i nadtlenku. Mieszanka powinna zawierać jedną łyżkę sody oczyszczonej i dwie łyżki trzyprocentowego nadtlenku wodoru. Zestaw pomaga w usuwaniu plam na powierzchni, a „soda oczyszczona tworzy środowisko, które zapobiega rozwojowi bakterii”, mówi dentysta.

Proszek do pieczenia
2
/
6

Nadtlenek wodoru i woda

Niektórzy dentyści zalecają stosowanie kombinacji nadtlenku i wody. Stomatolog kosmetyczny z Beverly Hills Victoria Veytsman, DDS, mówi: „jedynym aktywnym składnikiem, który naprawdę utlenia plamy, jest nadtlenek wodoru”. Sugeruje zrobienie rozcieńczonej mikstury i od czasu do czasu szczotkowanie nią. Dr Kasarsky zaleca stworzenie mieszaniny równych części 3% nadtlenku wodoru i wody. Radzi potrząsać nim i wypluwać trzy razy dziennie.

szczotkowanie zębów
3
/
6

Olej kokosowy

Czy jest coś, na co olej kokosowy nie nadaje się? Zarówno dr Kasarsky, jak i dr Veytsman zauważają, że mają pacjentów, którzy są fanami wyciągania oleju, „co zasadniczo polega na wycieraniu olejem kokosowym, aby wydobyć toksyny”, wyjaśnia dr Veytsman. Według dr Kasarsky’ego kwas laurynowy w oleju może również działać w celu zmniejszenia stanu zapalnego tkanek i zwalczania bakterii.

olej kokosowy
4
/
6

Woda alkaliczna

Rockville, MD, dentysta kosmetyczny Joe Kravitz, DDS cytuje własną książkę Brudne usta który mówi, że woda alkaliczna o pH 7,1 lub wyższym może pomóc w wybieleniu zębów. Jednak nie każda woda jest taka sama. Kwaśna woda może spowodować, że Twoje zęby zmienią nieprzyjemny odcień. Dr Kravitz mówi, że pacjent potrzebuje licówek, aby naprawić szkody wyrządzone przez codzienne picie galona wody gazowanej.

butelka wody

Kredyty fotograficzne: Sebastian Pfuetze/Getty Images | Model używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

5
/
6

Soda oczyszczona, truskawki i ananas

Dobrym sposobem na wypróbowanie kilku technik za jednym razem może być zmieszanie kilku rzeczy, które mają poprawić biel zębów. Dr Kasarsky mówi, że słyszał o ludziach używających „tłuczonych truskawek i ananasa zmieszanych z sodą oczyszczoną, aby przygotować gnojowicę, a następnie szczotkując ją z gnojowicą”.

Truskawki są pełne kwasu jabłkowego, który działa jak naturalny środek ściągający, usuwający przebarwienia z powierzchni zębów. Ananas to jedyny pokarm, który naturalnie zawiera bromelainę, związek o właściwościach przeciwzapalnych i oczyszczających, który często występuje w pastach do zębów usuwających przebarwienia.

truskawki
6
/
6

Chrupiące potrawy

Chociaż istnieją pewne niebezpiecznie chrupiące produkty, takie jak cukierki czy karmelowa kukurydza, inne mogą faktycznie przynieść korzyści twoim zębom. Według dr Veytsmana „chrupiące potrawy, takie jak jabłka, mogą potencjalnie pomóc w usuwaniu plam”. Ten charakterystyczny chrupnięcie może delikatnie szorować plamy i usunąć bakterie.

jabłko

.Źródło strony

Ostatnie Posty