- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóry7 przeciwutleniaczy, których należy szukać w produktach do pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

7 przeciwutleniaczy, których należy szukać w produktach do pielęgnacji skóry


Chcesz mieć pewność, że stosujesz dobrze zbilansowaną pielęgnację skóry? Włącz przeciwutleniacze. Każdy dermatolog prześle ten punkt do domu, ponieważ odgrywają kluczową rolę w wymiataniu wolnych rodników, które powodują uszkodzenia skóry, a ostatecznie oznaki starzenia. To siedem najsilniejszych i najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, których należy szukać w produktach do pielęgnacji skóry, aby uzyskać jaśniejszą, zdrowszą i młodziejszą cerę.

Witamina C

Prawdopodobnie najpopularniejszy przeciwutleniacz z tej grupy (dermatolodzy chwalą jej działanie rozjaśniające skórę), witamina C występuje w wielu formach i dlatego ma wiele nazw. Kwas askorbinowy (znany również jako kwas L-askorbinowy) jest czystą formą witaminy, ale jest bardzo niestabilny i podatny na utlenianie – jest wrażliwy na ciepło, światło i tlen, zwłaszcza w obecności wody. Oznacza to również, że ma krótszy okres trwałości. Aby poprawić jego stabilność, chemicy kosmetyczni opracowali pochodne kwasu askorbinowego — najpopularniejsze to palmitynian askorbylu i fosforan askorbylu sodu — i często używają ich w produktach zamiast kwasu askorbinowego. Jednak formulator kosmetyków Stephen Alain Ko twierdzi, że wymaga to modyfikacji struktury chemicznej witaminy, aby była bardziej stabilna, a badania dowodzące, że ta zmodyfikowana wersja jest bardziej skuteczna, są skąpe, jeśli nie niejednoznaczne. „Dlatego wolę używać witaminy C w postaci czystego kwasu askorbinowego, pomimo problemów ze stabilnością” – zauważa.

Witamina C pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami, w tym przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami środowiska, dymem, alkoholem itp. „Jest poparta dużą sumą badań, które pokazują, że może poprawić ziemistość i ciemne plamy, aby rozjaśnić skórę, a jednocześnie stymulując również produkcję kolagenu” – wyjaśnia Ko, wskazując SkinCeuticals CE Ferulic jako jeden z jego ulubionych produktów. „Te efekty pomagają zminimalizować zmiany w skórze związane ze starzeniem się, takie jak drobne zmarszczki i uszkodzenia słoneczne”.

Resweratrol

Dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill, mówi, że jest to jeden z jej ulubionych przeciwutleniaczy (znany również jako cząsteczka długowieczności i podobnie jak witamina C, może być spożywany dla wielu korzyści zdrowotnych). „Resweratrol jest naturalnie występującym przeciwutleniaczem pozyskiwanym ze skórki winogron i innych jagód i może działać jako tarcza przed stresorami środowiskowymi i chronić skórę przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV. Dodatkowo działa przeciwstarzeniowo, niweluje zaczerwienienia, wyrównuje koloryt i nawilża skórę! Moim ulubionym produktem zawierającym resweratrol jest serum komórek macierzystych Doctor’s Daughter Extremolyte.”

Niacynamid

Znany również jako witamina B3 (często widnieje to na liście produktów do pielęgnacji skóry), niacynamid jest jak multiwitamina dla naszej skóry: od rozjaśniania matowości i redukcji zaczerwienienia po rozmycie dużych porów i drobnych zmarszczek, nie tylko poprawia wygląd skóry wygląd, ale działa również na poziomie komórkowym, aby wzmocnić funkcję bariery. „Niacynamid to kolejny silny przeciwutleniacz, który poprawia cerę i teksturę skóry” – mówi dr Longwill. „To jeden z sekretów promiennej skóry, ponieważ ma niesamowite właściwości rozjaśniające, zmniejsza trądzik i zapobiega oznakom starzenia”.

CoQ10

Nazywany również koenzymem Q10, coQ10 jest komórkowym przeciwutleniaczem, który naturalnie występuje w naszym organizmie, aby pomóc w neutralizacji wolnych rodników i tworzeniu kolagenu i elastyny ​​w naszej skórze. „CoQ10 jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga naprawić starzenie się i negatywny wpływ środowiska na naszą skórę”, mówi Delray Beach, FL, dermatolog dr Janet Allenby. „Utleniacze są jak Pacman, ponieważ przeżuwają nasze dobre komórki. Jak sama nazwa wskazuje, wychwytujemy utleniacze za pomocą przeciwutleniaczy, więc są one częścią siły militarnej naszego organizmu w zmniejszaniu starzenia się skóry i stresów środowiskowych”.

Zielona herbata

„Polifenole z zielonej herbaty są moim ulubionym przeciwutleniaczem” – mówi nowojorski dermatolog Jody Levine, MD. „Zatrzymują uszkodzenia oksydacyjne w różnych punktach ścieżki utleniania i przeciwdziałają wolnym rodnikom, pomagając zmniejszyć lub wyeliminować szkody, które powodują. To sprawia, że ​​zielona herbata jest najsilniejszym spośród przeciwutleniaczy. Chirurgia Plastyczna i Dermatologia Nowego Jorku zawiera zieloną herbatę w większości naszych produktów, ponieważ uważamy, że przeciwutleniacz jest niezbędny w codziennej pielęgnacji skóry. Zielona herbata nadaje produktowi jasnobrązowy odcień, co może wyjaśniać, dlaczego nie są one widywane w sklepach kosmetycznych, ponieważ białe produkty tradycyjnie postrzegano jako bardziej eleganckie. Należy jednak pamiętać, że opalenizna nie powoduje zmiany odcienia skóry i jest z pewnością warta skorzystania z polifenoli”.

Retinol

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że retinol jest również przeciwutleniaczem. „Retinol to kolejny przeciwutleniacz, który znajduje się na szczycie mojej listy” – mówi dr Longwill. „Pochodna witaminy A, zwiększa obrót komórkowy, pomaga usuwać trądzik, poprawia strukturę skóry, zmniejsza oznaki starzenia i pomaga odwrócić skutki uszkodzeń słonecznych”.

Witamina E

Uwielbiana przez profesjonalistów w dziedzinie pielęgnacji skóry ze względu na jej zdolność do przyspieszania procesu gojenia się skóry, witamina E znajduje się w prawie każdym kremie nawilżającym, kremie i balsamie opracowanym do leczenia suchej skóry. Udowodniono również w badaniach, że pomaga stabilizować inne przeciwutleniacze i poprawiać ich skuteczność, więc często znajdziesz go w połączeniu z witaminą C lub resweratrolem w produktach do pielęgnacji skóry.Źródło strony

Ostatnie Posty