- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiało7 wskazówek dotyczących płynniejszej regeneracji pośladków brazylijskich
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

7 wskazówek dotyczących płynniejszej regeneracji pośladków brazylijskich


Ponieważ popularność Brazilian Butt Lift wciąż rośnie, ważne jest, aby wiedzieć wszystko o operacji, zanim się zapiszesz. Chociaż jest to niezwykle ryzykowna operacja, z długą listą potencjalnych powikłań, w tym zakrzepami krwi, zakrzepicą żył głębokich, zatorem tłuszczowym i infekcją, ludzie nadal są chętni do wykonania zabiegu. „Brazilian Butt Lifts z pewnością nabierają coraz większego rozmachu, gdy wkraczamy w 2022”, mówi Arcadia, CA, chirurg plastyczny Art Yu, MD. „W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami potrojenia liczby przypadków BBL w naszej klinice” – dodaje.

Ta procedura wiąże się z istotnym procesem odzyskiwania. Jeśli myślisz o podniesieniu brazylijskiego pośladka lub masz już wizytę w kalendarzu, czytaj dalej, aby poznać najważniejsze wskazówki chirurgów plastycznych dotyczące najbezpieczniejszego i najpłynniejszego powrotu do zdrowia.

1
/
7

Wejdź we właściwą pozycję

Może to być niespodzianką, ale sposób, w jaki siedzisz i śpisz po zabiegu brazylijskiego liftingu pośladków, może mieć wpływ na wyniki i poziom komfortu. Chirurg plastyczny z Nowego Jorku Elie Levine, MD, mówi, że ważne jest ograniczenie czasu spędzanego na siedzeniu lub leżeniu na plecach.

Kiedy siedzisz, powinien być wyprostowany i nigdy nie garbić się, radzi dr Yu, co „zapobiegnie ściskaniu przeszczepionych tłuszczem obszarów pośladków, dzięki czemu tłuszcz nie zostanie przypadkowo utracony”. To samo dotyczy spania. Dr Yu mówi: „pacjenci powinni leżeć raczej płasko niż na bokach, aby uniknąć utraty tkanki tłuszczowej w okolicach bioder”.

Chirurg plastyczny z Houston, dr Henry A. Mentz, mówi, że zły sen może skutkować krzywymi wynikami. „W tysiącach przypadków, które przeprowadziliśmy, było tylko czterech lub pięciu pacjentów, u których wystąpiła asymetria prawo-lewo, i byli to osoby śpiące na boku”, mówi Mentz. Sugeruje umieszczenie „poduszki pod kolanami, aby nie spać więcej po jednej stronie niż po drugiej”.

żaluzja 1312076537 (1)

Kredyty fotograficzne: Dean Drobot / Shutterstock

2
/
7

Utrzymaj kompresję

Noszenie odpowiedniej odzieży uciskowej jest niezbędne po operacji, aby zmniejszyć obrzęk. Dr Mentz zaleca noszenie elastycznej odzieży uciskowej przez co najmniej sześć do ośmiu tygodni po zabiegu, zauważając, że „przejście od odzieży pooperacyjnej z zamkiem błyskawicznym do odzieży podciąganej w drugim tygodniu zapewnia większy komfort”. Dr Yu zaleca Odzież Faja ponieważ mają produkty zaprojektowane specjalnie dla pacjentów z brazylijskim podnoszeniem pośladków.

GettyImages 665438886
3
/
7

Nawilżać

Według dr Levine, nawilżanie po brazylijskim liftingu pośladków jest ważne. Dr Yu mówi, że zachęca swoich pacjentów „do używania dużej ilości balsamu na bazie oleju w obszarach poddanych liposukcji w celu ochrony skóry, ponieważ po liposukcji zakończenia nerwowe zaopatrujące gruczoły potowe i gruczoły łojowe są prawie w całości zniszczone. W rezultacie obszar operacji nie będzie tak nawilżony, jak zwykle”.

buttspanx
4
/
7

Monitoruj swój ruch

Kiedy po raz pierwszy wracasz do domu po operacji, dr Mentz zaleca ograniczenie ruchu, aby powrót do zdrowia był wygodniejszy. Dodatkowo radzi ograniczyć intensywne ćwiczenia przez kilka tygodni. Jednak pozostawanie w zbyt długiej stagnacji może stanowić problem.

Dr Yu zachęca pacjentów do chodzenia przez około godzinę dziennie, zaczynając kilka dni po operacji. Lekkie ćwiczenie „pomaga wytwarzać endorfiny, które ułatwiają zrzucanie obrzęków i pomagają odzyskać energię oraz zmniejszyć ból”, mówi dr Yu.

ćwiczenie
5
/
7

Ogranicz spożycie sodu

Dr Levine mówi, że po operacji niezbędna jest zdrowa dieta, ponieważ może ona odgrywać ważną rolę w powrocie do zdrowia. Dr Mentz szczególnie zwraca uwagę, że po zabiegu należy ograniczyć spożycie sodu. „Dieta o niskiej zawartości sodu sprawi, że powrót do zdrowia będzie bardziej komfortowy, zapobiegając zwiększonemu obrzękowi” – ​​wyjaśnia.

Obrazy Luxy / Getty Images

6
/
7

Później skorzystaj z masażu limfatycznego lub radiofrekwencji

Trzy lub cztery tygodnie po zabiegu dr Mentz zaleca wykonanie masażu limfatycznego lub Thermismooth (masaż o częstotliwości radiowej). Oba te zabiegi „mogą pomóc zmiękczyć tkankę bliznowatą, zoptymalizować wyniki i zapewnić dodatkowy komfort” – wyjaśnia dr Mentz.

pozew o masaż 1

Kredyty fotograficzne: Shutterstock | Model używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

7
/
7

Pozostań nawodniony

Dr Levine zachęca pacjentów do nawodnienia po operacji. Dr Yu sugeruje picie co najmniej trzech litrów wody dziennie przez trzy tygodnie.

woda

Kredyty fotograficzne: Getty ImagesŹródło strony

Ostatnie Posty