- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóry8 sposobów na rozjaśnienie matowej skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

8 sposobów na rozjaśnienie matowej skóry


Jasna, pełna życia skóra jest zawsze obecna, ale nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia w sposób naturalny. „Ponieważ nasza skóra gromadzi pigmentację i szorstkość pod wpływem środowiska, stylu życia i czynników wewnętrznych, zauważamy jej matową i szorstką cerę” – mówi Davie, dermatolog z FL Mariana Blyumin-Karasik, MD. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uzyskanie bardziej promiennego, równomiernego kolorytu skóry. Rozmawialiśmy z najlepszymi dermatologami i dowiedzieliśmy się o różnych sposobach rozjaśnienia skóry, od produktów, po zabiegi w gabinecie zgodnie z harmonogramem.

1
/
8

Inwestować w Witamina C

„Pielęgnacja skóry jest podstawą poprawy blasku skóry” – mówi dr Blyumin-Karasik. „Składniki pielęgnacyjne, takie jak witamina C, mogą złuszczać i zmniejszać produkcję pigmentu w skórze, prowadząc do jaśniejszego blasku”. Ona kocha Farmacy 10% bezwodne serum z witaminą C (50 USD), do użytku każdego ranka. Według West Palm Beach, dermatologa z FL Kenneth Beer, MD, najlepsze rozjaśniacze to witamina C i niacynamid.

Obrazy Getty

2
/
8

Nie dyskontuj niacynamidu

Innym ulubionym składnikiem rozjaśniającym Dr. Beera jest niacynamid. Mówi, że dane dotyczące zarówno niacynamidu, jak i witaminy C są „tak przekonujące”, że stara się uwzględnić je w każdym aktywnym rozjaśnianiu, które rozwija dla NaukowyRxkiedykolwiek możliwe.

Obrazy Getty

3
/
8

Posługiwać się Kwas glikolowy

Kwas glikolowy to łagodnie rozjaśniający alfa-hydroksykwas, który pomaga blednąć ciemnymi plamami i przebarwieniami w celu uzyskania jaśniejszej cery. Dr Blyumin-Karasik sugeruje użycie Kosmetyki Stamina Dr. MBK Stamina Mask (49 USD) kilka razy w tygodniu. Mówi, że maska ​​z glinki jest szczególnie pomocna w zwalczaniu nieznośnych, utrzymujących się wyprysków.

surowica kwasu glikolowego

Kredyty fotograficzne: Getty Images

4
/
8

Polegać na Retinoidy

Oprócz wielu innych korzyści, retinoidy mogą również pomóc rozjaśnić skórę, zwłaszcza w połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi. Dr Blyumin-Karasik mówi skinbetter science AlphaRet Krem na noc (130 USD) to „retinoid z kojącym bonusem rozjaśniającym, zawierającym niacynamid (witamina B3) i kwas glikolowy razem”.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

5
/
8

Rozważać cysteamina

Ten środek rozjaśniający skórę jest popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry na receptę lub medycznych. Dr Blyumin-Karasik mówi, że jest świetny w przypadku upartej melasmy i sugeruje, aby zapytać lekarza o Cyspera.

Obrazy Getty

6
/
8

Zapytaj swoją dermę o zabiegi w gabinecie

Eagan, dermatolog z MN Charles Crutchfield III, MD mówi, że jednym z jego ulubionych sposobów na rozjaśnienie poszarzałej skóry jest wykonanie zabiegu osocza bogatopłytkowego na twarzy. Po zabiegu zaleca stosowanie Crutchfield Dermatology Naturalny krem ​​do skóry (99 USD). Mówi, że pacjenci powinni zauważyć znaczące wyniki w mniej niż dwa tygodnie.

prp101

Kredyty fotograficzne: Getty Images

7
/
8

Wypróbuj Peeling chemiczny

„Zabiegi wykonywane w klinikach dermatologicznych mogą przyspieszyć poprawę jasności skóry” – zauważa dr Blyumin-Karasik. „Peelingi chemiczne z mieszanką alfa-hydroksykwasów, takie jak peeling Jessnera, powodują kontrolowane złuszczanie się skóry i redukcję przebarwień skóry.” Dr. Beer szczególnie lubi peelingi kwasem salicylowym i Oczyszczające płatki do peelingu.

Jeśli szukasz peelingu do domu, spróbuj Glo Skin Beauty Hydra-Bright AHA Glow Peel (85 dolarów). Kwas mlekowy, kwas ferulowy, niacynamid i kwas hialuronowy współpracują ze sobą, zapewniając jasny, nawilżony blask.

Obrazy Getty

8
/
8

Laser Miłość

Dermatolodzy często uwielbiają używać laserów, aby rozjaśnić skórę i wyeliminować przebarwienia, ale warto zauważyć, że nie jest to najlepsza opcja dla wszystkich. Chociaż terapia laserowa jest również doskonałą opcją na zwiększenie blasku skóry, może być ograniczona przez rodzaj technologii i rodzaj skóry” – mówi dr Blyumin-Karasik. „Niektóre systemy laserowe są przestarzałe lub mają zbyt szerokie dostarczanie światła. Mogą one wytwarzać znaczne ciepło w skórze, co zwiększa ryzyko pigmentacji skóry i blizn, zwłaszcza u osób o ciemniejszej karnacji”.

Dr Blyumin-Karasik mówi, że jednym z jej ulubionych laserów do korekcji odcienia skóry, które są „bardziej precyzyjne i wydajne”, a także bezpieczne dla większości jej pacjentów, jest Candela Picoway. Tymczasem dr Beer uwielbia laser Fraxel Dual do usuwania pigmentów.

frakselŹródło strony

Ostatnie Posty