- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz9 najlepszych produktów i zabiegów na trwale tłustą skórę
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

9 najlepszych produktów i zabiegów na trwale tłustą skórę


O tym, czy masz naturalnie tłustą skórę, decydują głównie Twoje geny. Są jednak kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ilość olejku i uzyskać bardziej matową cerę. Istnieje kilka produktów, składników i zabiegów, które zdziałają cuda w usuwaniu nadmiaru sebum z Twojej skóry.

Istnieją pewne ogólne zasady dotyczące wybierania produktów w przypadku skóry tłustej. Na przykład Saddle Brooke, dermatolog z NJ, dr Fredric Haberman, radzi osobom z tym typem skóry, aby wybierały produkty do pielęgnacji skóry oznaczone jako bezolejowe i nie zatyka porów. Garstka dermatologów przekazała nam zalecenia dotyczące produktów i zabiegów, które najlepiej wysuszą Twoją skórę.

1
/
9

Kupując środek do mycia twarzy, możesz pomyśleć, że potrzebujesz czegoś mocnego lub szorstkiego, aby zebrać olej, ale dr Haberman ostrzega przed tym – tak naprawdę potrzebujesz „delikatnego, pieniącego się mycia twarzy”, mówi. „Używanie zbyt szorstkiego płynu do mycia twarzy może podrażnić skórę i wywołać zwiększoną produkcję sebum. Zamiast tego poszukaj łagodnego, delikatnego mycia twarzy” – radzi dr Haberman. Możesz spróbować Caudalie Vinoclean błyskawiczna pianka oczyszczająca (28 dolarów).

2
/
9

Możesz być wolny od oleju wychodząc z domu rano, ale w południe tłuszcz prawdopodobnie zacznie wyglądać niepożądanie. Aby cera była wolna od tłuszczu w podróży, spróbuj nosić ze sobą bibuły, sugeruje dr Haberman. Możesz liczyć na Bibuły Tatcha Aburatorigami (12 USD), aby wysuszyć Cię przez cały dzień w razie potrzeby. „Delikatnie dociśnij papier do twarzy i pozostaw go na kilka sekund, aby wchłonął olej. Nie pocieraj papierkiem twarzy, ponieważ rozprowadzi to olej na inne obszary” – wyjaśnia dr Haberman.

3
/
9

Dermatolog z Delray Beach na Florydzie, dr Janet Allenby, sugeruje stosowanie serum na skórę tłustą. „Serum to produkty, które najlepiej sprawdzają się w przypadku skóry tłustej” – powiedziała. „Są one zwykle oparte na alkoholu, więc nie ma dodanej tłustej pozostałości”. Świetnym serum do cery tłustej jest Zwykłe serum kontrolujące olej niacynamid 10% + cynk 1% (6 dolarów).

4
/
9

Jeśli masz tłustą skórę, możesz porozmawiać z dermatologiem na temat peelingów kwasem owocowym lub TCA. Dr Allenby mówi, że te zabiegi „są doskonałymi narzędziami do redukcji nadmiaru sebum i poprawy oczyszczania porów, które wydaje się bardziej widoczne u osób ze skórą tłustą”.

dima_sidelnikov/getty images

5
/
9

Chociaż Twoja skóra jest nawilżona naturalnymi olejkami, nadal ważne jest nawilżenie skóry kremem nawilżającym. Dr Haberman sugeruje stosowanie kremu nawilżającego, który zawiera również filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym. „Aby zapobiec wypryskom trądziku, szukaj filtrów przeciwsłonecznych zawierających tlenek cynku i dwutlenek tytanu i nie używaj filtrów przeciwsłonecznych zawierających substancje zapachowe lub olejki” – radzi. La Roche Posay Toleriane Double Repair Nawilżający krem ​​do twarzy z SPF (20 USD) zaznacza wszystkie te pola.

6
/
9

Glinka może być jednym z najbardziej znanych składników pielęgnacyjnych natury, a zielona glinka znajduje się na szczycie wierzchołka poprawiającego cerę, ponieważ usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia. Znajdź to w Triumph & Disaster Roll & Roll samobójczy peeling do twarzy (33 USD), aby skóra wyglądała na błyszczącą i rozpiętą bez kropli tłuszczu w zasięgu wzroku.

7
/
9

Według dermatologa z Beverly Hills, Rhondy Rand, MD, produkty do pielęgnacji skóry dostępne bez recepty i na receptę, które zawierają kwas salicylowy lub glikolowy, są koniecznością. „Lubię mikrodermabrazję lub lekkie peelingi glikolowe, które oczyszczają olej. Takie zabiegi zapobiegają również odbijaniu przez pory tak dużej ilości światła, co może sprawić, że będą wyglądać na większe” – mówi dr Rand. „A jeśli jesteś bardzo tłusty, użyj środka czyszczącego na bazie nadtlenku benzoilu” – mówi.

8
/
9

Nie od dziś wiadomo, że olej jest ten antidotum na cerę tłustą — olejek przyciąga olej, usuwając go bez zdzierania skóry. Lekka warstwa Roślinożerny olejek do twarzy Lapis (72 USD) idzie do pracy nad rozjaśnieniem tłustej cery i złagodzeniem potencjalnych wyprysków.

9
/
9

Mogą być najbardziej znane ze swoich zdolności stymulujących kolagen i redukujących zmarszczki, ale retinoidy na receptę, takie jak Retin-A, Differin i Tazorac, działają jak swego rodzaju gąbka do pochłaniania oleju. Używaj ich na noc, aby ograniczyć do minimum produkcję sebum (i rozszerzone pory) w ciągu dnia.

.Źródło strony

Ostatnie Posty