- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóry9 rzeczy, które Derms chcesz wiedzieć o kwasie hialuronowym
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

9 rzeczy, które Derms chcesz wiedzieć o kwasie hialuronowym


Wypełniający skórę kwas hialuronowy stał się ostatnio jednym z najbardziej popularnych składników i nie bez powodu: nasza skóra z roku na rok wytwarza go coraz mniej. „Nasza skóra składa się z kolagenu, elastyny ​​i kwasu hialuronowego” – mówi nowojorski dermatolog Marina Peredo, MD. „Z wiekiem ilość wszystkich trzech składników zmniejsza się w skórze”.

„Kwas hialuronowy jest jednym z niezbędnych naturalnie występujących związków w naszej skórze, który wiąże się z wodą, aby zapewnić naszej skórze nawilżenie”, kontynuuje Monroe, dermatolog z Los Angeles, Janine Hopkins, MD. „Podobnie jak kolagen, z biegiem czasu tracimy kwas hialuronowy, a nasza skóra staje się sucha i mniej elastyczna.”

Przy ciągłym i konsekwentnym stosowaniu kwas hialuronowy — zarówno w postaci miejscowej, jak i w zastrzykach w gabinecie — może pomóc odwrócić suchość skóry i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Najlepsi dermatolodzy przeprowadzają nas przez tajniki niezbędnego bohatera do pielęgnacji skóry.

Jak działa kwas hialuronowy

„Kwas hialuronowy szybko stał się popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry w celu ujędrnienia i nawilżenia skóry” – dodaje dr Hopkins. „Często mówię swoim pacjentom, że stosowanie kwasu hialuronowego jest jak podawanie skórze dużej porcji wody”.

West Palm Beach, dermatolog z Florydy, Kenneth Beer, MD, mówi, że kwas hialuronowy działa jak gąbka, „zapewniając nawilżenie, a także trochę wypełniając, bez podrażnień związanych z innymi cząsteczkami”.

To więcej niż tylko pielęgnacja skóry

Kwas hialuronowy można stosować miejscowo lub wstrzykiwać pod skórę. „Po wstrzyknięciu przywraca skórze utraconą objętość, poprawia drobne linie i głębsze zmarszczki oraz poprawia strukturę skóry” – mówi dr Peredo. „Kwas hialuronowy stosowany miejscowo w produktach do pielęgnacji skóry pomaga utrzymać wilgoć w skórze i wspomaga proces regeneracji tkanek. Jego głównym celem jest zatrzymywanie wody i utrzymywanie wilgoci w skórze.”

„Zastrzyki HA do redukcji zmarszczek zastąpiły zastrzyki kolagenowe około 15 lat temu, a teraz większość popularnych wypełniaczy, takich jak Restylane, Juvéderm i nowszy wypełniacz RHA, to wszystkie formy kwasu hialuronowego” – mówi dr Hopkins. „Po wstrzyknięciu w skórę pomagają uzupełnić brakującą objętość, aby zmniejszyć wiotkość skóry oraz linie i zmarszczki”.

Dlaczego biokompatybilność ma znaczenie

Według dr Beera kwas hialuronowy jest popularny z prostego powodu: „Działa dobrze i jest wysoce biokompatybilny, co oznacza, że ​​kwas hialuronowy wygląda jak cząsteczki, które powinny znajdować się w skórze”.

„Myślę, że popularność kwasu hialuronowego w dużej mierze wynika z tego, że występuje on naturalnie w wielu tkankach, w tym w skórze”, mówi Campbell, dermatolog z Kalifornii, Amelia Hausauer, MD. „ To jest coś, co nasze ciała nieustannie budują i rozkładają. Ta biokompatybilność – co oznacza, że ​​jest bezpieczna i dobrze dopasowuje się do organizmu – oraz zdolność do odwrócenia, jest jednym z powodów, dla których jest atrakcyjna jako wypełniacz skórny. Mamy szczęście, że mamy wiele różnych form wypełniacza HA, które są tak dobrze tolerowane i zapewniają subtelne i wyrafinowane wyniki”.

Kwas hialuronowy jest środkiem utrzymującym wilgoć

„W pielęgnacji skóry fakt, że kwas hialuronowy kocha wodę i wiąże w wodzie 1000 razy więcej niż waży, czyni go doskonałym środkiem nawilżającym” – wyjaśnia dr Hausaeur. „Ponieważ chwyta i blokuje wodę, nazywamy go humektantem”.

Najlepiej łączyć go z emolientem

Według dr Hausausera, aby uzyskać jak najlepsze nawilżenie i nawilżenie, „Humektant HA powinien być połączony z emolientem, takim jak ceramidy, który pomaga uszczelniać pęknięcia w skórze, aby uczynić ją bardziej elastyczną”. Lekarz twierdzi, że w połączeniu pozwala to na „głębszą, regenerującą pielęgnację skóry”.

Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki

Dr Peredo mówi, że serum z kwasem hialuronowym nie jest zarezerwowane dla osób w określonym wieku. „Polecam produkty HA nie tylko jako produkt przeciwstarzeniowy, ale także dla milenialsów jako świetny środek nawilżający lub nawilżający”. Kwas hialuronowy można znaleźć w lekkich serum, wodno-żelowych nawilżających i oczyszczających idealnych dla każdego wieku.

Nie każda formuła jest stworzona tak samo

Nie wszystkie formuły i produkty HA są tworzone jednakowo, ostrzega dr Beer: „Kupuj markę, która inwestuje w składniki i używa ich w stężeniach, które robią różnicę, i nie oszczędzaj na składnikach. Nie oznacza to, że musi być bardzo drogi, po prostu ma dobrą listę składników i dobry rodowód”.

Zawsze sprawdzaj etykietę

Przy zakupie nowej formuły kwasu hialuronowego dr Hausauer radzi najpierw sprawdzić listę składników. „Szukam, aby HA znalazł się wyżej na liście składników, ponieważ niektóre formuły opierają się bardziej na silikonie niż na prawdziwym kwasie hialuronowym”.

„Powinieneś szukać serum, które ma różne masy cząsteczkowe kwasu hialuronowego” – dodaje dr Peredo. „Aby jeszcze bardziej zwiększyć korzyści płynące z kwasu hialuronowego, poszukaj serum, które zawiera dodatkowe składniki, takie jak ceramidy, niacynamid, przeciwutleniacze i peptydy”.

Nail aplikacji

Dr Peredo mówi, że produkty do pielęgnacji skóry z kwasem hialuronowym można stosować rano, wieczorem lub w obu przypadkach. „Produkt należy nakładać na całą twarz, w tym na szyję” – dodaje. Dr Hausaeur zaleca nakładanie produktu wzmocnionego HA na wilgotną skórę, „aby mógł zatrzymać wilgoć, zamiast pozwolić jej odparować i wysuszyć skórę”.Źródło strony

Ostatnie Posty