- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarz9 sposobów na powstrzymanie nawrotów egzemy latem
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

9 sposobów na powstrzymanie nawrotów egzemy latem


Zima i jej mroźne warunki są znane z tego, że sieją spustoszenie wśród osób ze skórą skłonną do egzemy. Jednak osoby z egzemą wiedzą, że lato to również własne wyzwania. Dermatolog, członek National Ezcema Association i doradca Bodewell Dr Peter Lio mówi: „Ekstremalne ciepło i wilgotność, częste pocenie się i gwałtowne zmiany temperatury od lodowatej klimatyzacji do upału na zewnątrz” mogą przyczynić się do nawrotów egzemy. „Dodatkowo lato zazwyczaj oznacza mniej ubrań, a tym samym może prowadzić do większego niepokoju związanego z wyglądem skóry” – zauważa.

Davie, dermatolog z Florydy, Marianna Blyumin-Karasik, MD, zauważa, że ​​ludzie często są „wywoływani przez zmiany temperatury, takie jak upał lub wilgotność w lecie”. Aby pomóc Ci uniknąć nawrotów tego lata, mamy wskazówki od dermatologów, jak powstrzymać wszelkie podrażnienia.

1
/
9

Utrzymuj barierę skórną w stanie nienaruszonym i mocnym

„Najlepszym sposobem na powstrzymanie zaostrzeń egzemy w miesiącach letnich jest utrzymanie nienaruszonej bariery skórnej” – mówi West Palm Beach, dermatolog z Florydy, Kenneth Beer, MD. „Nienaruszona bariera skórna pomoże powstrzymać infekcje, a także pomoże zminimalizować cząsteczki alergiczne lub drażniące przed wywoływaniem zaostrzeń”.

Obrazy Getty

2
/
9

Unikaj drażniących chemikaliów i zapachów

Dr Beer zaleca unikanie wszelkich możliwych podrażnień egzemy. „Najczęstszymi winowajcami egzemy są drażniące składniki do pielęgnacji skóry, takie jak niektóre chemikalia (takie jak oleje mineralne, formaldehydy) i zapachy (w tym trawa cytrynowa i drzewo sandałowe)”, mówi dr Blyumin-Karasik.

Obrazy Getty

3
/
9

Unikaj złuszczania

Chociaż złuszczanie może być korzystne dla większości rodzajów skóry, może być drażniące dla osób z egzemą. Dr Blyumin-Karasik sugeruje unikanie składników złuszczających, takich jak beta-hydroksykwasy, alfa-hydroksykwasy i retinoidy.

maskaprysznic111
4
/
9

Uważaj na wyzwalacze dotykowe

Dr Blyumin-Karasik ostrzega, że ​​niektórzy ludzie reagują na bodźce dotykowe „takie jak szorstkie ubrania z wełny lub pocieranie/drapanie skóry lub znaczne pocenie się po wysiłku”. Jeśli masz wyprysk, obserwuj, jak Twoja skóra reaguje na te wyzwalacze, aby wiedzieć, czego unikać.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

5
/
9

Używaj lekkich produktów

Dermatolog i doradca Bodewell, Tiffany Mayo, MD, mówi, że pacjenci często chcą zrezygnować z kremu nawilżającego w czasie upałów, ale radzi powstrzymać się od pominięcia stosowania balsamu, ponieważ jest to ważny krok w zmniejszaniu nawrotów egzemy.

Jeśli nie lubisz używać gęstych produktów latem, zamień je na lżejsze kremy nawilżające. „W gorące i spocone letnie dni wielu pacjentów uważa, że ​​lżejsze preparaty są bardziej tolerowane przez skórę zamiast cięższych, tłustszych maści” – mówi dr Lio.

Obrazy Getty

6
/
9

Prysznic częściej i w zimniejszej wodzie

„Częstsze krótkie, chłodne prysznice mogą być pomocne, o ile używa się delikatnego środka czyszczącego, a zaraz po nim nakłada się krem ​​nawilżający” – mówi dr Lio. „Pomaga to zmyć alergeny i substancje drażniące (w tym pot), które mogą pogorszyć stan skóry, ale także fizycznie ją chłodzi”. Dodaje, że nawilżanie zaraz po prysznicu wzmacnia barierę skórną.

płyn pod prysznic
7
/
9

Użyj sprayu z wodą mineralną

„Trzymanie pod ręką sprayu z wodą mineralną może pozwolić na szybkie ochłodzenie skóry, co może być bardzo kojące, szczególnie po przegrzaniu” – mówi dr Lio. „Woda mineralna może również pomóc rozcieńczyć drażniący charakter potu, nawet gdy nie możesz wziąć prysznica”.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

8
/
9

Trochę słońca, ale nie za dużo

„Odrobina ekspozycji na słońce może być pomocna w przypadku wielu chorób skóry, zwłaszcza łuszczycy i egzemy” – mówi dr Lio. Dodaje jednak, że zbyt dużo słońca nie jest dobre, ponieważ może zwiększać ryzyko raka skóry. Sugeruje utrzymywanie ekspozycji na słońce „krótko i wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, kiedy słońce jest mniej intensywne”.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

9
/
9

Wybierz odpowiedni filtr przeciwsłoneczny

„Niektóre filtry przeciwsłoneczne, zwłaszcza chemiczne, mogą powodować odblaski z powodu pewnych składników” – mówi dr Mayo. Jednak nie można całkowicie pominąć ochrony przeciwsłonecznej. Dr Mayo sugeruje wybór zalecane filtry przeciwsłoneczne przez Narodowe Stowarzyszenie Egzemy.

Obrazy GettyŹródło strony

Ostatnie Posty