- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryBłędy w pielęgnacji skóry, które popełnia prawie każdy
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Błędy w pielęgnacji skóry, które popełnia prawie każdy


Złe nawyki prawie nigdy nie są unikalne tylko dla Ciebie – i według tych zaufanych estetyków, dotyczy to szczególnie tych, które należą do kategorii sprawców pielęgnacji skóry. Oto jak je złamać.

Może Ci się spodobać: 7 błędów w pielęgnacji skóry na noc, o których nie miałeś pojęcia

1
/
14

Błąd nr 1: Dbanie o swoje skazy — zły sposób

Nazwij je pryszczami, pryszczami, trądzikiem lub przebarwieniami. Konkluzja: Większość ludzi zachoruje na nie w pewnych okresach swojego życia, a u niektórych będą one bardziej dotkliwe niż u innych. „Większość ludzi myli się w sposobie, w jaki traktują skazę, gdy już się pojawi”, mówi celebrytka, kosmetyczka Renée Rouleau. „Wybieranie tego – lub co lubię nazywać „wykonywaniem drobnych operacji w lustrze” – stosowanie zabiegów punktowych w niewłaściwej fazie wyprysków i stosowanie niewłaściwych zabiegów przeciw wypryskom na niewłaściwych rodzajach wyprysków spowoduje skazy utrzymują się dłużej i pozostawiają czerwoną lub ciemną bliznę po wypryskach, która może utrzymywać się przez miesiące.”

2
/
14

Błąd nr 2: Stawanie się zbyt agresywne z aktywnymi

Nerida Joy, kosmetyczka celebrytek, określa ten błąd jako „dwa najważniejsze” błędy, z którymi przychodzą jej klienci. „Dzisiaj konsument może kupować „aktywne” produkty, takie jak 70-procentowy glikol o pH poniżej 2%, co jest bardzo niebezpieczne i faktycznie nielegalne. Substancje aktywne, takie jak retinol i chemiczne środki złuszczające, takie jak kwasy AHA, mogą naprawdę zmienić skórę na lepsze, ale przesadzenie jest koszmarem”.

3
/
14

Błąd 3: zbyt częste używanie zbyt wielu produktów złuszczających

Podobnie Rouleau mówi, że ostatnio zauważyła trend „Jeśli to nie piecze lub nie szczypie, to nie działa”. „W dążeniu do tego, by wyglądać młodziej i mieć gładszą skórę, ludzie wykonują zbyt wiele agresywnych zabiegów złuszczających, które w rzeczywistości uszkadzają ich skórę. Zbyt duże złuszczanie może powodować uszkodzoną barierę wilgoci, powodując łuszczenie, odwodnienie i stany zapalne, możliwe zniszczenie zdrowych komórek oraz pobudzenie aktywności melaniny powodujące zwiększoną hiperpigmentację.”

4
/
14

Błąd 4: Zakłócenie bariery skórnej

Ponownie, jest to ruch „zbyt wielu aktywnych”, który Joy głównie obwinia za ten. „Problem polega na tym, że gdy substancje aktywne są przesadzone lub zbyt silne, mogą chemicznie spalić i wysuszyć skórę, zaburzając melanocyty i zaburzając barierę skórną. Naruszona bariera powoduje, że skóra staje się wrażliwa, podrażniona, poplamiona i „zaburzona”. Kiedy bariera skóry jest niezrównoważona, wszystko może na nią wpłynąć — nawet najdelikatniejszy składnik” — mówi.

5
/
14

Błąd nr 5: Nie wracam od czasu do czasu „do podstaw”

Gdy skóra jest spalona i wytrącona z równowagi, Joy zaleca powrót do podstaw. „Zacznij karmić i odbudowuj skórę”, mówi, dodając, że lubi używać delikatnego, niepieniącego się środka myjącego, żelu gojącego aloesu i nawilżającego nieaktywnego kremu nawilżającego. „Po tym następuje fizyczny filtr przeciwsłoneczny bogaty w tlenki cynku, tytanu i żelaza z minimum SPF 40. Kiedy skóra jest zrównoważona, jest zdrowa pod względem odżywczym – co oznacza, że ​​szybko się goi, pozostaje nawilżona i elastyczna w dotyku. I wtedy magia może się wydarzyć: aktywne mogą teraz zmienić głębokość zmarszczek, zmniejszyć rozmiar porów, rozjaśnić i ujędrnić skórę.”

6
/
14

Błąd nr 6: Nie nosić kremu codziennie i nie nakładać go wystarczająco hojnie

Wiedziałeś, że ten nadchodzi. Po pierwsze, głównym powodem przedwczesnego starzenia się skóry jest światło słoneczne, światło dzienne i promienie UV – okres – a Rouleau twierdzi, że 78 procent tych promieni pochodzi z przypadkowej ekspozycji. „To są wszystkie chwile, kiedy myślisz, że nie dostajesz szkodliwych promieni, na przykład jazda samochodem, siedzenie w domu lub biurze w pobliżu okien lub spacerowanie na zewnątrz w pochmurny zimowy dzień, kiedy ludzie nie mają ochoty potrzebujesz ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli chcesz zapobiegać zmarszczkom, noszenie kremu przeciwsłonecznego przez 365 dni w roku, deszcz lub blask, wewnątrz lub na zewnątrz, jest koniecznością. Aby jednak SPF naprawdę chronił Twoją skórę i zapobiegał uszkodzeniu jej przez szkodliwe promienie UV, formuła musi być nakładana obficie lub nie zapewni odpowiedniej ochrony. Jeśli masz krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, który jest zbyt ciężki dla skóry, prawdopodobnie nałożysz tylko niewielką ilość i nie wypielęgnujesz skóry”. Jej rada: znajdź kogoś, kogo kochasz i ładuj go każdego dnia.

7
/
14

Błąd 7: Albo używasz tonerów na bazie alkoholu, albo całkowicie pomijasz ten krok w swojej rutynie

„Tonery są ważnym etapem w pielęgnacji skóry i powinny być stosowane codziennie” – mówi Rouleau, ale dodaje, że używanie tonera nasączonego alkoholem tylko odwodni skórę i spowoduje wzrost matowionych komórek. „Jeśli go nie używasz, to zwykle dlatego, że zauważasz, że pozostawia skórę suchą, więc całkowicie go pominiesz i stracisz ważne korzyści dla skóry. Toniki bezalkoholowe powinny być stosowane po każdym oczyszczeniu, ponieważ zapewniają one następujące korzyści: nawilżają skórę, gdy są wilgotne przed nałożeniem kremu nawilżającego, usuwają wysuszający chlor i minerały znajdujące się w wodzie z kranu oraz ponieważ wilgotna skóra są 10 razy bardziej przepuszczalne niż sucha skóra, a pozostawione wilgotne mogą przenosić aktywne składniki serum i kremu nawilżającego (zaaplikowane później) głębiej w skórę.”

8
/
14

Błąd nr 8: Nie dbanie o szyję

Większość kobiet wie, jak codziennie i wieczorem nakładać krem ​​nawilżający na szyję, a wiele z nich to robi. Ale błąd: traktuj szyję jako refleksję. „Kobieta zazwyczaj wciera krem ​​​​nawilżający w twarz, a następnie to, co pozostanie na jej palcach, spłynie na szyję” – mówi Rouleau. Brzmi jak ty? „Chociaż intencja jest dobra, to naprawdę nie pomaga tak bardzo w dążeniu do uzyskania gładkiej, wilgotnej skóry szyi. Dotyczy to szczególnie kremu przeciwsłonecznego, który jest uważany za najlepszy produkt przeciwstarzeniowy na świecie. Niewielka ilość nałożona po namyśle nie wystarcza do wykonania zamierzonej pracy, ponieważ filtr przeciwsłoneczny musi być nakładany obficie, aby zapewnić pełną ochronę przeciwsłoneczną.”

9
/
14

Błąd nr 9: nieprawidłowe używanie produktów do pielęgnacji skóry

Rouleau mówi, że jeśli instrukcje są wydawane przez kosmetyczkę lub specjalistę od pielęgnacji skóry lub są napisane na samym produkcie, bardzo ważne jest ich przestrzeganie. „Wiele problemów powodowanych przez produkty do pielęgnacji skóry, które wydają się nie działać lub powodują niekorzystne reakcje, można rozwiązać po prostu poprzez prawidłowe stosowanie produktu. Na przykład niektórzy ludzie uważają, że kiedy używają produktów w celu zmniejszenia wyprysków, najlepiej jest używać ich częściej, aby działały lepiej. Jednak w przypadku kwaśnych serum nie jest to dobra praktyka. Serum kwasowe, takie jak te, które zawierają kwas glikolowy, salicylowy lub mlekowy, mają na celu zmniejszenie zatkanych porów i wyprysków, aby promować jaśniejszą skórę. Nie należy ich nadużywać, ponieważ zbyt duże złuszczanie może w rzeczywistości zwiększyć wypryski u niektórych osób z powodu podrażnień i stanów zapalnych. Nie mogę podkreślić, jak ważne jest uważne przeczytanie instrukcji znajdujących się na odwrocie produktów do pielęgnacji skóry przed użyciem ich na skórze. Formulatorzy kosmetyków tworzą produkty z określonymi intencjami i stosowanie ich zgodnie z zaleceniami daje najlepsze rezultaty.”

10
/
14

Błąd nr 10: niestosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry zarówno w przypadku zmarszczek, jak i wyprysków

Ten typ jest powszechny dla osób w wieku 25-35 lat, które nadal mają zatkane pory i wyprysków, ale zauważają drobne linie i zmarszczki. „Ich domowa rutyna albo ogranicza się do wyprysków za pomocą wysuszających produktów przeciwtrądzikowych, albo nie mają nic, aby zapobiec wypryskom i używają cięższych produktów przeciwstarzeniowych” – mówi Rouleau. „Zdaję sobie sprawę, że ten rodzaj skóry jest prawdopodobnie największym wyzwaniem, ponieważ to, czego naprawdę potrzebuje twoja skóra, jest najlepsze z obu światów. Każdy produkt przeciwtrądzikowy, który pozostawia skórę napiętą, suchą i podrażnioną, jest zdecydowanie nie-nie, ponieważ tworzy na powierzchni suche komórki skóry, które zatrzymują olej i bakterie w porach i mogą prowadzić do większej liczby wyprysków. Każdy produkt przeciwstarzeniowy, który wydaje się zbyt tłusty na skórze, również nie jest dobry, ponieważ skóra skłonna do trądziku potrzebuje mniej oleju, ponieważ olej hoduje bakterie, a bakterie prowadzą do wyprysków. Powiedziałbym, że najlepszą strategią zaspokojenia wszystkich potrzeb skóry jest stosowanie delikatnego złuszczającego kwasu salicylowego pod kremem nawilżającym trzy razy w tygodniu.”

11
/
14

Błąd #11: Nie nosić podkładu

„Niektórzy z moich klientów ukrywają zmarszczki, przebarwienia, blizny i brązowe plamy pod makijażem i przychodzą do mnie w celu udoskonalenia swojej skóry, aby mogli pozbyć się makijażu” – mówi Rouleau. „Inni klienci nie mają zbyt wiele do zatuszowania, więc uważają, że noszenie podkładu nie jest potrzebne, a jego brak pomaga ich skórze, pozwalając jej „oddychać”. Po pierwsze, skóra nie ma układu oddechowego, więc myślenie, że skóra oddycha, to totalny mit. Lubię edukować moje klientki, aby myślały o makijażu jako produkcie pielęgnacyjnym, ponieważ w ciągu dnia chroni skórę przed promieniowaniem UV i szkodliwym działaniem środowiska. Większość podkładów w płynie lub pudrze zawiera składniki, takie jak dwutlenek tytanu, które działają jak naturalna ochrona przeciwsłoneczna. Nawet jeśli Twój makijaż nie wskazuje, że ma filtr SPF, z pewnością nadal chroni Twoją skórę przed promieniami słonecznymi”.

12
/
14

Błąd #12: Niezłuszczanie często przy użyciu odpowiedniego rodzaju peelingu

Większość ludzi ma w łazience peeling do twarzy, ale używają go tylko „kiedy pamiętają”. Rouleau mówi: „Złuszczanie jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej skóry, więc tracisz znaczną poprawę skóry, gdy używasz jej tylko raz na jakiś czas. Lubię peelingi do twarzy – stosowanie ich trzy razy w tygodniu jest naprawdę korzystne – ale zachęcam moje mniej zdyscyplinowane klientki do stosowania złuszczającego serum kwasowego pod kremem nawilżającym trzy razy w tygodniu. Serum kwasowe wykorzystuje składniki takie jak kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy; po nałożeniu na skórę i pozostawieniu na noc, działają głęboko, aby rozpuścić klej, który spaja martwe komórki, odsłaniając jaśniejszy, gładszy i wyraźniejszy wygląd rano. Jeśli masz zamiar poświęcić czas na dodatkowy krok w swojej rutynie, równie dobrze możesz zrobić taki, który naprawdę przyniesie Twojej skórze najwięcej korzyści, a kwaśne serum jest NAJLEPSZYM sposobem”.

13
/
14

Błąd #13: Porzucenie podwójnego oczyszczenia

Amber Johnson, kosmetyczka i założycielka Salon na twarz, mówi, że wie, że trudno jest oczyścić skórę pod koniec dnia, ale uważa, że ​​oczyszczanie skóry nie tylko raz, ale dwa razy jest absolutnie konieczne. „Pozwala to zmyć makijaż oraz wszelkie bakterie i zanieczyszczenia. Jeśli ich nie zmyjesz, może to prowadzić do starzenia się i wyprysków, a wiemy, że ty też nie chcesz”.

14
/
14

Błąd #14: Zbieranie

Najprawdopodobniej wiesz, że to duże podwójne NIE, ale Johnson mówi, że ma łatwy, dobry dla twojej cery zamiennik, jeśli czujesz potrzebę. „To może być tak satysfakcjonujące, że można zlikwidować te pryszcze lub wyprysków, ale to, co nie jest satysfakcjonujące, to ta podrażniona, opuchnięta czerwona plama, która się pojawia, lub ta blizna. Zamiast tego proponuję lukier! Oblodzenie zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie, dzięki czemu pryszcz lub wyprysk są znacznie mniej zauważalne! Jest również znacznie bardziej relaksujący i mniej bolesny niż proces zbierania, a bonusem byłyby kriogloby. Są to szklane kule wypełnione magiczną miksturą, która nie zamarza i pozostaje zimna lub dłużej, po prostu włóż je do zamrażarki i po umyciu masuj skórę.”

.Źródło strony

Ostatnie Posty