- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryByć może źle stosujesz krem ​​nawilżający — oto dlaczego
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Być może źle stosujesz krem ​​nawilżający — oto dlaczego


Dla większości z nas krem ​​nawilżający jest najwyższym priorytetem, niezależnie od rodzaju skóry. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, już wyprzedzasz konkurencję w dziale pielęgnacji skóry. W końcu ten etap pielęgnacji skóry powinnam bądź głównym celem w swojej rutynie kosmetycznej.

W zależności od wybranego kremu nawilżającego, produkt może pomóc w zapobieganiu wysuszeniu, pękaniu lub łuszczeniu się skóry, matowieniu, a nawet zmarszczkom. A podczas surowych zimowych miesięcy, krem ​​nawilżający jest szczególnie ważny, mówi dermatolog z Atlanty, Tiffany Clay, MD. „Jeśli skóra stanie się wystarczająco sucha, możesz rozwinąć wysypkę lub wyprysk, które mogą wymagać leczenia za pomocą leków na receptę” – wyjaśnia.

Chociaż tak naprawdę nie ma złego sposobu na nałożenie kremu nawilżającego (nakładanie go przypadkowo nadal przyniesie pewne korzyści), wielu z nas może nakładać produkt w sposób, który nie w pełni maksymalizuje rezultaty. Tutaj przedstawiamy właściwy sposób nawilżenia, a także składniki, które zawsze powinny być zawarte w Twojej ulubionej formule.

Po pierwsze, jaki jest właściwy sposób nawilżania?

Bez względu na porę dnia, zawsze powinnaś rozpocząć rutynę nawilżania od oczyszczenia skóry nawilżającym środkiem czyszczącym. „Nawilżanie działa lepiej, jeśli unikasz ostrych, wysuszających mydeł i środków czyszczących” – mówi dr Clay. „Następnie używam kremu nawilżającego wielkości dziesięciocentówki po osuszeniu skóry, ale pozostawiając ją lekko wilgotną”.

Nakładanie balsamu lub kremu na suchą skórę jest jednym z najczęstszych błędów związanych z nawilżaniem. Należy jednak tego unikać, ponieważ wilgotna skóra jest łatwiejsza do penetracji niż sucha, dzięki czemu produkt jest w stanie znacznie lepiej wchłonąć.

„Zastosuję krem ​​nawilżający Maść lecznicza CeraVe dla dodatkowego nawilżenia, jeśli mam kilka kłopotliwych suchych miejsc” – dodaje dr Clay. „Dla mojego ciała natychmiast nakładam obfitą ilość kremu nawilżającego na całe ciało po kąpieli”.

Jakie składniki powinien zawierać twój krem ​​nawilżający?

Kolejną najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas nawilżania, jest przyjrzenie się składnikom zawartym w produkcie. Podczas gdy główny składnik, którego szukasz, generalnie różni się w zależności od potrzeb Twojej skóry, jest jeden składnik, z którego każdy może skorzystać: ceramidy.

„Każdy, a zwłaszcza osoby o suchej skórze, z pewnością powinien szukać produktów z ceramidami, które wzmocnią barierę skórną, aby zapobiec utracie wody przez skórę” – wyjaśnia dr Clay. „Ceramidy są niezbędnym składnikiem bariery skórnej, ponieważ pomagają chronić przed podrażnieniami i zanieczyszczeniami, jednocześnie blokując wilgoć”.

Kolejnym składnikiem, który dobrze działa na wszystkie rodzaje skóry – nawet te o skórze wrażliwej – jest kwas hialuronowy. „Kwas hialuronowy jest kolejnym kluczowym składnikiem, ponieważ jest substancją utrzymującą wilgoć, więc działa jak magnes wodny, przyciągający wodę, sekwestrując wodę ze skóry i środowiska, tworząc warstwę nawilżenia na skórze”.

Wreszcie, wazelina i dimetikon są również dobrymi składnikami, na które należy zwracać uwagę, ponieważ działają one również w celu zatrzymywania wilgoci. Jednak te dwa składniki nie są świetną opcją dla wszystkich. „Ktoś ze skórą tłustą może chcieć unikać stosowania na całej skórze środków okluzyjnych, takich jak wazelina lub dimetikon, i będzie lepiej, jeśli użyje ich tylko do nakierowania na suche obszary” – ostrzega dr Clay.

Jakie są obecnie najlepsze opcje nawilżające?

Według dr Clay’a Maść lecznicza CeraVe jest obecnie najlepszym wyborem dla jej pacjentów. „Ten produkt zawiera wazelinę, którą zawsze polecam do leczenia popękanej skóry, oprócz trzech niezbędnych ceramidów, które pomagają naprawić uszkodzoną barierę skórną” – wyjaśnia. „Uwielbiam też to, że nie jest tłuste, ponieważ wielu moich suchych pacjentów twierdzi, że unika kremów nawilżających, ponieważ nie lubi tłustych produktów. To jest coś, z czego może skorzystać dosłownie każdy.”

Inną dobrą opcją jest klasyka CeraVe krem ​​nawilżający. Ten pick zawiera nie tylko trzy niezbędne ceramidy i kwas hialuronowy (nasze ulubione składniki nawilżające!), ale także nie zatyka porów i nie zawiera zapachu, co oznacza, że ​​nawet osoby o wrażliwej skórze mogą stosować ten produkt. Tylko pamiętaj, aby używać go sumiennie (na wilgotną skórę!), aby uzyskać najlepsze rezultaty.

.Źródło strony

Ostatnie Posty