- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryChemik kosmetyczny wyjaśnia, dlaczego nakładanie wody na skórę nie nawilża jej
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Chemik kosmetyczny wyjaśnia, dlaczego nakładanie wody na skórę nie nawilża jej


Nieco sprzecznie brzmiąca prawda: gdyby sekret zdrowej i nawilżonej skóry był tak prosty, jak nałożenie na nią wody… cóż, te półki Sephora byłyby raczej surowe. Jak zwięźle wyjaśnia chemik kosmetyczny Marta Pazos, woda nie przedostanie się przez barierę skóry — niektórzy naukowi mówią, że skóra jest głównie hydrofobowa, co oznacza, że ​​nie jest tak łatwo się przez nią przebić — a kluczem do nawilżenia jest znalezienie skóry. formuła pielęgnacyjna ze składnikami, które mogą „dopasować chemię skóry”, a wszystko to jednocześnie niosąc ze sobą trochę wody.

Kwas Hialuronowy (HA)

Choć szybko go chwali, dr Marta przyznaje, że kwas hialuronowy nie jest mniej znany, ale podkreśla znaczenie zrozumienia wszystkich jego form. „HA jest substancją naturalnie występującą w tkance łącznej. Chemicznie składa się z powtarzalnej jednostki, która nie różni się zbytnio od glukozy i jest częścią chrząstki, pomagając kolagenowi utrzymać pożądany stan nawodnienia (co chroni go przed degradacją). Najlepsze preparaty zawierające HA powinny mieć mieszankę różnych „rozmiarów” (lub mas cząsteczkowych) tej cząsteczki, aby zapewnić penetrację przez skórę, a także zdolność uwalniania w czasie dla tych większych, które wolniej dyfundują przez skórę”.

Peptyd syntetyczny

Oprócz HA w wielu rozmiarach, dr Marta jest również wielką fanką SYN-HYCAN, syntetyczny tripeptyd, który może zwiększyć produkcję własnego kwasu hialuronowego. (Wskazówka dla profesjonalistów: nasze ciała najbardziej lubią to, co produkują, w przeciwieństwie do tego, co w nie wkładamy). , ale także produkcję kolagenu” – mówi.

Mocznik

Prawdopodobnie widziałeś ten składnik na etykiecie i zastanawiałeś się, co to u diabła, ale dr Marta szybko klasyfikuje go jako kolejny „cudowny” składnik. „Uwielbia wodę, jest małą cząsteczką i jest dość kompatybilna ze skórą – co przekłada się na zdolność wciągania nawilżenia głęboko w warstwy skóry, miejsce, do którego nie tylko bardzo trzeba się dostać, ale też trudno się do niego dostać. ”

Gliny

Mogą mieć reputację wysuszających się, ale dr Marta lubi glinki, które przyspieszają nawilżenie. „Są również niesamowite, jeśli chodzi o zwiększenie nawodnienia. Są „wstępnie nawilżone” w formule (rozpuszczonej w wodzie) i mogą rozprowadzać nawilżenie, aby zapewnić, że znajduje się tam, gdzie jest najbardziej potrzebne”.

Pochodne celulozy

Są to skomplikowane brzmiące nazwy, które mogą stworzyć idealną warstwę nawilżającą na skórze, chroniąc ją i pozostawiając przyjemne, jedwabiste odczucie. Dr Marta mówi również, że są one „świetne w serum na bazie wody dla bardzo tłustej skóry, która może być podatna na zatykanie podczas stosowania regularnych środków nawilżających”.

Witamina B3 (niacynamid)

Bez względu na to, jak to nazwiesz, super witamina może przenikać przez skórę i zaciągać wodę, a także działać jako stymulator produkcji kolagenu (tj. zwiększa elastyczność). Najlepiej, gdy jest formułowany z HA w celu nawodnienia, pomaga również redukować stany zapalne, zmniejszać przebarwienia i jest przeciwutleniaczem.

Sacharoza i chlorek sodu

Te „tak niedoceniane i niedoceniane składniki” świetnie „utrwalają” wodę i pomagają skórze uniknąć utraty nawilżenia. Jak mówi dr Marta, są one tak łatwo dostępne, niedrogie i niezwykle łatwe do włączenia do preparatów. „W tej samej notatce należy również wziąć pod uwagę miód, który ma również niesamowite właściwości antyseptyczne”.Źródło strony

Ostatnie Posty