- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoChirurg plastyczny łamie różnice między przeszczepianiem tłuszczu a implantami
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Chirurg plastyczny łamie różnice między przeszczepianiem tłuszczu a implantami


Świat powiększania piersi może być trudny do przesiania, jeśli nie znasz faktów, a nowojorski chirurg plastyczny William Lao, MD, dzieli się tym, co musimy wiedzieć o przeszczepianiu tłuszczu i implantach. „Jeśli chodzi o powiększanie piersi, są to dwa rodzaje, które często wykonuję w mojej praktyce” – mówi. „Augmentacja z przeszczepem tłuszczu wykorzystuje liposukcję, aby pobrać tłuszcz z innych części ciała i wstrzyknąć go do piersi, a powiększanie z implantami piersi wykorzystuje implant, aby zwiększyć rozmiar piersi i sprawić, by wyglądały na pełniejsze”. Podczas gdy zachęca pacjentów, aby omówili najlepszą drogę z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat zarządu, mówi, że nie zaszkodzi poznać różnice między tymi dwoma opcjami wzmocnienia przed udaniem się do gabinetu.

Plusy i minusy

„Oba rodzaje powiększania piersi mają zalety i wady” – mówi dr Lao. „Zaletą implantów jest to, że zapewniają bardzo dobre wsparcie strukturalne, więc są świetne dla osób, które mają utratę objętości w wyniku takich rzeczy, jak karmienie piersią. Implant piersi może również unieść pierś i nadać Ci dowolny rozmiar, ponieważ jest ich wiele do wyboru”. Chociaż dr Lao chwali implanty piersi za ich zdolność do wypełniania i podnoszenia, ma też wadę: „wymaga to chirurgicznego umieszczenia ciała obcego w okolicy piersi. Ciało obce może być przyczyną kolejnych operacji.

Z drugiej strony przeszczep tłuszczu ma zupełnie inne zalety i wady. „Zaletą przeszczepiania tłuszczu jest to, że możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, usuwając tłuszcz z miejsc, w których go nie chcesz – takich jak brzuch lub rączki miłości – i możesz użyć tego tłuszczu, aby powiększyć piersi, ” on mówi. „Jest również świetny dla pacjentek, które chcą powiększyć niewielką część piersi, na przykład górną część piersi lub mały obszar, który wymaga korekty”.

Ale dr Lao mówi, że minusem jest to, że twoje wyniki są bardziej nieprzewidywalne, co oznacza, że ​​dużo tłuszczu, który wstrzykniesz w obszar, zostanie ponownie wchłonięty przez twoje ciało. „Na przykład, jeśli wstrzykniemy 400 CC tłuszczu do jednej piersi, prawdopodobnie pozostanie 100 do 200 CC. Nie oferuje również tego samego rodzaju wsparcia strukturalnego, co implant. Jeśli masz obwisłą pierś, przeszczep tłuszczu da ci po prostu większą obwisłą pierś. Ważne jest również, aby pamiętać, że musisz mieć na ciele tłuszcz, z którego możesz się wyciągnąć, aby poddać się przeszczepowi tłuszczu. Jeśli jesteś bardzo chudy, może to nie być dla Ciebie najlepsza opcja. Ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat zarządu, aby porozmawiać o swoich oczekiwaniach i o tym, która operacja jest dla Ciebie odpowiednia”.

Czas regeneracji

„W przypadku powiększania piersi za pomocą implantu ból później będzie po prostu wokół piersi” – mówi dr Lao. „Większość bólu występuje w ciągu pierwszych dwóch do trzech dni i można go bardzo kontrolować za pomocą bólu medycyna. Po tych pierwszych dwóch trzech dniach powinieneś czuć się bardzo dobrze. Jednak pacjent powinien odczekać co najmniej miesiąc, zanim wróci do normalnych ćwiczeń, takich jak bieganie lub pływanie”.

Jeśli chodzi o przeszczep tłuszczu, wyjaśnia, że ​​powrót do zdrowia zależy od tego, ile obszarów podda się liposukcji w celu uzyskania tłuszczu. „Jeśli weźmiesz tłuszcz z pięciu różnych obszarów, będziesz odczuwać ból w pięciu różnych obszarach. Jeśli poddasz się liposukcji tylko w dwóch obszarach, będziesz odczuwać ból tylko w tych dwóch obszarach.”

Popularny wybór

„Pomiędzy 70 a 80 procent augmentacji, które wykonuję, odbywa się za pomocą implantów, ponieważ niewielu moich pacjentów ma dużo tłuszczu, więc powiększanie piersi za pomocą przeszczepu tłuszczu nie wchodzi w grę” – kontynuuje dr Lao. „Moja najczęstsza prośba to przejście z miseczki w rozmiarze A do miseczki w rozmiarze C, ponieważ C sprawia, że ​​piersi wyglądają, jakby miały ładny kształt i rozmiar, ale nie są za duże. Jednak z drugiej strony rozmiary D lub podwójne D mogą wyglądać na nieco duże i nienaturalne”.

Runda druga

Jednym z częstych powodów wykonania operacji wszczepienia implantu piersi po raz drugi jest chęć zmiany rozmiaru przez pacjentkę, ale dr Lao twierdzi, że można tego całkowicie uniknąć dzięki dobrej komunikacji przed zabiegiem. „Korzystamy z systemu 3D, aby pomóc naszym pacjentom zdecydować, jakiego rozmiaru chcą, a także dajemy im wcześniej prawdziwy implant, którego mogą dotknąć i poczuć”.

Innym powodem powtórnej operacji z użyciem implantów jest coś, co nazywa się przykurczem torebki, „specjalne zjawisko, które oznacza, że ​​za każdym razem, gdy wszczepiasz obce ciało do swojego systemu, twoje ciało może naturalnie utworzyć wokół niego otoczkę”. Według dr Lao: „Ta kapsułka może twardnieć i gęstnieć, a następnie sprawia, że ​​piersi stają się twarde. Jest to najczęstszy powód powtórnej operacji piersi po wszczepieniu implantu. Prawdopodobnie doświadcza tego około 10 procent pacjentów, ale różni się to w zależności od firmy produkującej implanty”.Źródło strony

Ostatnie Posty