- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryCo eksperci chcą wiedzieć o plastrach hydrokoloidowych
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Co eksperci chcą wiedzieć o plastrach hydrokoloidowych


Świat trendów kosmetycznych jest coraz szerszy, ale według Spate liczba wyszukiwań plastrów hydrokoloidowych wzrosła od ubiegłego roku o 110,6 procent, co czyni je jednym z najszybciej rozwijających się trendów w pielęgnacji skóry w 2022 roku. Dlaczego nagły wzrost liczby wyszukiwań ? Patrzymy bezpośrednio na TikTok, gdzie filmy użytkowników usuwających swoje łatki hydrokoloidowe pojawiają się w naszych kanałach. Tutaj specjaliści od pielęgnacji skóry dzielą się swoimi przemyśleniami na temat rosnącego trendu i tego, czy te plastry mają swoją aprobatę.

Plastry hydrokoloidowe – są one częściej określane jako plastry pryszczowe – to opatrunki pochłaniające wilgoć, które leczą rany poprzez kierowanie nadmiaru płynów, takich jak ropa lub olej. Wiele marek do pielęgnacji skóry tworzy plastry specjalnie na trądzik, ale użytkownicy sięgają również po bandaże zawierające hydrokoloidy, które służą podobnemu celowi.

@pampersamochodem

to jest twój znak, aby przestać używać tradycyjnych pasków porów, są one STRASZNE dla twoich porów. 🥴 @herocosmetics hydrokoloid powierzchnie patch #Ochrona skóry

♬ motyw x rozwiązłość – elfixsounds

„Plastry hydrokoloidowe są szybkimi i prostymi opcjami leczenia trądziku bez stanu zapalnego lub z łagodnym stanem zapalnym”, mówi Davie, dermatolog z FL Lesley Clark-Loeser, MD. „Są wyjątkowe, ponieważ zapewniają zamierzoną barierę między pryszczami a wędrującymi rękami, które swędzą, by za nimi podążać, jednocześnie nawilżając obszar, który prawdopodobnie wymaga poważnej naprawy bariery. Te naszywki są świetną rekomendacją dla zbieraczy — wiesz, kim jesteś i na pewno nie jesteś sam!”

„Plastry hydrokoloidowe są formułowane z materiałów żelujących, takich jak żelatyna, pektyna lub karboksymetyloceluloza”, mówi chemik kosmetyczny Ginger King. „Działając jako osłona skóry, aby chronić skórę, podobnie jak bandaż na ranę, powinny być stosowane na czystą, suchą skórę, aby utworzyć uszczelnienie. Te plastry są używane do gojenia się na mokro, więc wyciągają ropę bez wysuszania skóry”.

Dr Clark-Loeser chwali się, że te plastry mają zdolność gojenia, ale radzi znaleźć plastry zawierające aktywny składnik. „Jeśli nie używasz plastra z aktywnym składnikiem, takim jak kwas salicylowy, plaster nie zastępuje tradycyjnych metod leczenia trądziku” – ostrzega. Nasze ulubione plastry, które pasują do rachunku: Starface Hydro-Star + kwas salicylowy (13 USD), w którym znajduje się hydrokoloid, który spłaszcza pryszcze, i mocno uderzający kwas salicylowy, który odblokowuje brzydkie pory, oraz ZitStick (29 USD) samorozpuszczające się plastry, które zawierają kwas salicylowy i kwas hialuronowy.

Słynny TikTok Troy, chirurg plastyczny z MI Anthony Youn, MD mówi również, że widzi łaty hydrokoloidowe na całej swojej paszy i jest pewnym zwolennikiem. „Te plastry powodują zamknięcie pryszcza, więc z dnia na dzień zmniejszają stan zapalny” – wyjaśnia w niedawnym filmie TikTok. „Często pochłaniają również wilgoć, dzięki czemu mogą zmniejszyć nadmiar płynu w tkankach”. Odnosząc się do dużej łaty pokazanej na filmie, mówi: „Ona nosi duże łaty wykonane przez Plaster (4 dolary), ale w rzeczywistości robią bardzo małe, które są jasne, że można nałożyć pojedyncze pryszcze… Ogólnie rzecz biorąc, łatki hydrokoloidowe podobają się dr Younowi”.Źródło strony

Ostatnie Posty