- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoCzy implanty drukowane 3D to przyszłość chirurgii rekonstrukcji piersi?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Czy implanty drukowane 3D to przyszłość chirurgii rekonstrukcji piersi?


W przypadku skomplikowanych operacji rekonstrukcji piersi odtworzenie piersi po mastektomii może być dla niektórych wyzwaniem. Opcje obejmują przywrócenie i zmianę kształtu klatki piersiowej za pomocą implantu silikonowego lub soli fizjologicznej lub użycie naturalnych płatów tkankowych, aby naśladować wygląd i odczucie naturalnych piersi. Inną opcją, która nie jest zbyt odległa, jest wykorzystanie technologii trójwymiarowego (3D) biodrukowania do tworzenia spersonalizowanych implantów. Według naukowców pracujących nad tym pionierskim rozwiązaniem, te bioprotezy można dostosować do anatomii pacjenta i regenerować tkankę przy użyciu własnych, naturalnych komórek.

Na czele stoi francuski startup zajmujący się medycyną regeneracyjną Healshape, który współpracuje z zespołem naukowców z Instytutu Chemii i Biochemii Molekularnej i Supramolekularnej Uniwersytetu w Lyonie, który przeprowadził rozległe badania nad biodrukowaniem, a także LabSkin Creations, inżynierią tkankową Spółka.

Implant, który pomaga stymulować wzrost tkanek

Bioproteza wykonana jest z naturalnego, wchłanialnego hydrożelu, z którego powstaje druk 3D na podstawie anatomii pacjenta. Po umieszczeniu implantu z nadrukiem biologicznym można przeprowadzić transfer tłuszczu, aby pomóc pacjentom w posiadaniu własnych komórek, aby umożliwić bardziej naturalny wzrost, aby wspomóc wchłanianie bioprotezy. „Jest to z pewnością ekscytująca koncepcja przyszłości, która ma prawdziwy potencjał zastąpienia silikonu w niedalekiej przyszłości”, mówi Tucson, chirurg plastyczny z AZ, Raman Mahabir, MD. „Bioinżynieryjne rusztowanie wchłanialne, które jest wzmocnione własną tkanką pacjenta. Koncepcja polega na tym, że po mastektomii implant wchłanialny umieszczany jest jako forma rekonstrukcji, a następnie organizm pacjentki zastępuje rusztowanie własną tkanką.”

Więcej do nauczenia

Chirurg plastyczny z Louisville, KY, M. Bradley Calobrace, MD, mówi, że tworzenie rusztowań piersiowych 3D z hydrożeli i półsyntetycznych siatek to nowy i ekscytujący obszar do dalszych badań, ale dodaje, że wciąż jest wiele do zrozumienia. „Przeprowadzono wiele badań wykazujących bezpieczeństwo przeszczepiania tłuszczu w piersiach, ale w jaki sposób te systemy 3D są podobne, czy też istnieją wyjątkowe problemy, które należy ocenić?” on pozuje. „To bardzo ekscytujący rozwój, który, jeśli zostanie uznany za wysoce skuteczny i bezpieczny, może zmienić reguły gry w rekonstrukcji piersi”.

Dr Mahabir zauważa, że ​​ta innowacyjna opcja najprawdopodobniej wejdzie na rynek w dziedzinie rekonstrukcji piersi, zanim stanie się dostępna w dalszej kolejności w kosmetycznych powiększaniach. Chirurg plastyczny z Nowego Jorku B. Aviva Preminger, MD, dodaje, że wprowadzenie nowej technologii i możliwość zaoferowania pacjentom bardziej dostosowanych wyników jest atrakcyjna, ale potrzebne są dalsze badania. „Myślę, że jest to teoretycznie fantastyczne, ale potrzebujemy prawdziwych danych naukowych na temat technologii oraz jej bezpieczeństwa i skuteczności”.Źródło strony

Ostatnie Posty