- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessCzy irygatory do wody zastępują nitkowanie ręczne?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Czy irygatory do wody zastępują nitkowanie ręczne?


Kiedy po raz pierwszy wypróbowałem flosser do wody lata temu — rozpyla pod ciśnieniem, pulsujący strumień wody na linii dziąseł, aby usunąć resztki jedzenia i nagromadzenie — byłem uzależniony. Mój dentysta powiedział mi, że moje dziąsła nigdy nie wyglądały lepiej, a moja mama miała podobne doświadczenia. W końcu znalazłem coś, co sprawiło, że straszna praca nitkowania nitką była przyjemniejsza (wskazówka dla profesjonalistów: używaj go pod prysznicem, ponieważ może być dość brudny), a potem dowiedziałem się, że nie powinno zastępować tradycyjnego nitkowania. Porozmawiaj o buzzkillu. Oto dlaczego, według najlepszych stomatologów kosmetycznych.

„Irygatory wodne działają na zasadzie kombinacji ciśnienia wody i pulsacji” – mówi nowojorski dentysta kosmetyczny Jason Kararsky, DDS, zauważając, że mogą być szczególnie przydatne dla osób noszących aparaty ortodontyczne, takie jak aparaty ortodontyczne. „Strumień pulsującej wody może usunąć płytkę nazębną, resztki jedzenia i biofilm. Jest to analogiczne do węża ogrodowego, który używa pulsującej wody do czyszczenia tarasu”. A kto nie lubi tego, jak brudny pokład lśni po dobrym myciu ciśnieniowym?

Rockville, MD dentysta kosmetyczny Joe Kravitz, DDS mówi możesz dodać płyn do płukania ust do irygatora w proporcji 50-50, aby uzyskać większe korzyści. „Końcówka węża ma różne mocowania, które kierują przepływem między zębami oraz pod zabiegami dentystycznymi i implantami dentystycznymi. Pomaga również poprawić oddech.

Jednak dentyści, choć są świetne, twierdzą, że to za mało. „Moim zdaniem, niezależnie od tego, co mówią producenci, irygatory do wody nie powinny zastępować tradycyjnego nitkowania”, mówi dr Kasarsky. „Jeśli ktoś odmawia nitkowania metodą tradycyjną, to nitkowanie wodą może być korzystne w przeciwieństwie do niczego, ale moje doświadczenie kliniczne i oglądanie wyników obu rodzajów nitkowania każe mi wierzyć, że tradycyjne nitkowanie jest lepsze”. Chicagowski dentysta kosmetyczny Eliot M. Tokowitz, DDS zgadza się. „Są lepsze niż nic i zapewniają pewną stymulację tkanek dziąseł, aby pomóc w przepływie krwi, ale nie wierzę, że mogą usuwać płytkę nazębną między zębami tak jak nici dentystyczne. Są dobrym adiunktem, ale nie zamiennikiem.

Konsensus jest taki, że techniki manualne – pamiętaj, kiedy dentysta nauczył Cię, jak prawidłowo nitkować zęby, tworząc literę „C” wokół każdego zęba i „przytulając” go – są najskuteczniejszym sposobem nitkowania. „Kiedy nić dentystyczna styka się z bokami struktury zęba, działa lepiej niż pulsująca woda” – mówi dr Karsarsky. Nić dentystyczna może sięgać poniżej linii dziąseł, aby zapobiec gromadzeniu się kamienia nazębnego i próchnicy między zębami. „Czasami trzeba mechanicznie, fizycznie usunąć jedzenie, które utknęło między zębami, a także kolonie bakterii, które są łagodnie przyczepione”, dodaje dr Kravitz. „Ale jeśli możesz użyć obu metod, to świetnie. Lubię Hydro Floss irygator do wody, który umieszcza ładunek ujemny na powierzchni zębów i dziąseł, aby pomóc odpierać szkodliwe bakterie, takie jak pałeczki Gram-ujemne i krętki”.Źródło strony

Ostatnie Posty