- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessCzy mleko ziemniaczane to nowe mleko owsiane?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Czy mleko ziemniaczane to nowe mleko owsiane?


Powiem za siebie, ale mleko owsiane jest (zdecydowanie) lepszą alternatywą dla mleka. Jednak jego miejsce w piramidzie mlekozastępczej może nie być gwarantowane na długo, ponieważ mleko ziemniaczane dla nowo przybyłych wkracza na boisko.

Według Cięcie, ten płyn na bazie warzyw korzeniowych ma być kolejnym napojem w kolejce, który zastąpi nasze alternatywy dla nabiału na bazie orzechów i wkrótce będzie sprzedawany w supermarketach na całym świecie. Wykonane w ten sam sposób, co inne, ziemniaki są odcedzane i łączone z wodą i kilkoma innymi składnikami, aby uzyskać płynną, kremową konsystencję. Ale jest jeden wyjątkowy aspekt mleka ziemniaczanego, który może uczynić go nieco bardziej atrakcyjnym niż inne.

Cięcie donosi, że mleko ziemniaczane jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich rodzajów mleka roślinnego, ponieważ uprawa ziemniaków zajmuje mniej więcej połowę powierzchni ziemi niż uprawa owsa. Ponadto uprawa ziemniaków wymaga jednej 56-tej ilości wody, co uprawa migdałów.

Chcesz samodzielnie degustować nowe mleko? Obecnie jest sprzedawany tylko w Europie, ale oczekuje się, że wkrótce trafi do Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o producentów, Dug jest obecnie jedyną firmą, która je sprzedaje, a mleko ziemniaczane wytwarzają w oryginalnej, niesłodzonej i „baristycznej” wersji. Uważaj, mleko owsiane!

.Źródło strony

Ostatnie Posty