- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzDentyści twierdzą, że są to najlepsze pasty do zębów na każdy problem...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dentyści twierdzą, że są to najlepsze pasty do zębów na każdy problem związany z uśmiechem


Żadne dwa uśmiechy nie wyglądają tak samo, ani nie mają takich samych potrzeb, dlatego pasta do zębów nie powinna mieć jednego rozmiaru dla wszystkich produktów. Dobra wiadomość: istnieje idealna pasta do zębów dostosowana do tego, co dzieje się w Twoich ustach. Rozmawialiśmy z najlepszymi dentystami, aby dowiedzieć się, która pasta do zębów najlepiej pasuje do każdej potrzeby, od kogoś, kto lubi słodycze, po kogoś, kto chce bielszego uśmiechu. Zobacz, która pasta do zębów idealnie pasuje do Twojego uśmiechu.

Do przywracania dziąseł

Jeśli wystąpi krwawienie dziąseł lub inne problemy z dziąsłami, dentysta kosmetyczny Ronald Goldstein z Atlanty, DDS mówi, że ważne jest, aby odwiedzić dentystę „i przyspieszyć wizyty u higienisty, aby upewnić się, że opieka domowa wystarczy, aby poradzić sobie z problemem”. Dodaje, że ważne jest, aby „zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić wspierającą kość pod krwawiącymi dziąsłami”.

Eksperci polecają: Parodontax Aktywna pasta do odbudowy dziąseł (7 USD)

„Ta pasta do zębów o smaku miętowym jest szczególnie skuteczna w przypadku krwawiących dziąseł, a także zawiera fluor, który pomaga zapobiegać próchnicy poprzez wzmocnienie zębów” – mówi dr Goldstein. Nowojorska dentystka kosmetyczna Irene Grafman, DDS, również poleca tę pastę do zębów. Wyjaśnia, że ​​jest „wystarczająco delikatny dla dziąseł, ale hamuje rozwój bakterii, aby pomóc w regeneracji dziąseł”. Dr Grafman używa go sama ze szczoteczką Sonicare „do rozluźnienia i usunięcia biofilmu bakteryjnego oraz utrzymania zdrowych zębów i dziąseł”.

Do kontroli kamienia nazębnego

Dr Goldstein mówi, że ważne jest, aby zrozumieć, czym jest kamień nazębny, zanim się nim zajmie. „Bakterie w jamie ustnej łączą się z produktami ubocznymi jedzenia, tworząc lepką warstwę, którą nazywamy płytką nazębną, która przykleja się do zębów, więc należy ją usunąć za pomocą odpowiednich technik szczotkowania. Jeśli nie, twardnieje i nazywa się ją kamieniem nazębnym” – wyjaśnia dr Goldstein. Zauważa, że ​​właśnie dlatego on i inni dentyści często zalecają od dwóch do czterech wizyt w roku, aby dokładnie wyczyścić zęby przez higienistę stomatologiczną.

Eksperci polecają: Crest Tatar Protection (3 USD)

Według dr Goldsteina ta pasta do zębów pomaga usuwać przebarwienia powierzchniowe, a także chroni przed próchnicą za pomocą fluorku sodu.

Eksperci polecają: Lumineux czyste i świeże (10 USD)

Dentysta kosmetyczny z Beverly Hills, Kourosh Maddahi, DDS sugeruje tę nietoksyczną pastę do zębów. Mówi, że sól z Morza Martwego, goździki i olejki eteryczne z bazylii zawarte w tej paście do zębów działają przeciwzapalnie i pomagają zmniejszyć płytkę nazębną.

Dla osoby lubiącej słodycze

Dr Goldstein przyznaje, że jest tą osobą, więc ma kilka świetnych rekomendacji. „Upewnij się, że spotykasz się ze swoją higienistką stomatologiczną trzy razy w roku, aby mogła okresowo wykonywać zdjęcia rentgenowskie, aby wykazać, czy jesteś podatny na próchnicę” – dodaje dr Goldstein.

Eksperci polecają: Clinpro krem ​​do zębów

Ta pasta do zębów, którą możesz kupić u dentysty, zawiera bardziej skoncentrowany 0,21% fluorek sodu, wapń i fosforan. Dr Goldstein mówi, że używa go jako ostatniego kroku w swojej wieczornej rutynie w domu. „Po umyciu wypluć, ale po tym nie spłukiwać” – ostrzega. Jest świetny w połączeniu z Pasta do zębów Clinpro 5000który zawiera 1,1% fluorku sodu, który pomaga wzmocnić szkliwo zębów, mówi dr Goldstein.

Eksperci polecają: Colgate PreviDent 5000

„Wykazano, że wysokie stężenie fluoru stosowanego miejscowo pomaga odbudować szkliwo” – mówi dr Grafman. Kolejna pasta do zębów na receptę, PreviDent 5000, zawiera 1,1% fluorku sodu. Dr Maddahi mówi również, że jest to dobra pasta do zębów dla kogoś, kto doświadcza „wysokiego nawracającego próchnicy”.

Na nieświeży oddech

Nikt nie chce mieć nieświeżego oddechu – na szczęście są rozwiązania. „Nieświeży oddech jest zwykle oznaką braku równowagi między złymi a dobrymi bakteriami” – mówi dr Grafman. „Złe bakterie odpowiedzialne za choroby dziąseł, ubytki, nieświeży oddech itp. wytwarzają produkty uboczne, które powodują uwolnienie jako nieświeży oddech”.

Eksperci polecają: Inteligentna pasta do zębów (8 USD)

„Polecam i stosuję pastę Smart Mouth z samego rana, a po śniadaniu spłukuję Inteligentne płukanie ust (22 USD)” – mówi dr Goldstein. Dodaje, że jeśli to nie zadziała, musisz udać się do dentysty, aby rozwiązać głębszy problem.

Eksperci polecają: CariFree CTx4 żel 1100 0,24% (17 USD)

„Kluczem jest stworzenie odpowiedniego pH w jamie ustnej, które utrzymuje zdrowe środowisko w jamie ustnej i pomaga zapobiegać próchnicy, chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi” – ​​mówi dr Grafman. Dodaje, że ten żel jest stworzony właśnie do tego.

Dla osoby z ubytkami

„Jeśli masz próchnicę, oczywiście najlepszym sposobem leczenia jest usunięcie całej próchnicy z jamy ustnej i zastąpienie jej idealnie dopasowanymi uzupełnieniami zębów”, mówi dr Goldstein. Jednak dopóki nie udasz się do dentysty i aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości, istnieje kilka opcji pasty do zębów, które mogą pomóc.

Eksperci polecają: MI wklej jeden (27 USD)

Ta pasta do zębów zawiera recaldent i fluor, które pomagają zwiększyć niezbędne minerały w jamie ustnej, które pomagają odbudować szkliwo, w tym fluor, wapń i fosforany, wyjaśnia dr Grafman. „Ten produkt jest świetny dla osób z początkiem ubytków lub słabego szkliwa, ponieważ pomaga leczyć nadwrażliwość, remineralizować szkliwo i zapobiegać powstawaniu białych plam” – mówi dr Grafman.

Do wybielania

Zanim spróbujesz uzyskać bielsze zęby, powinieneś najpierw ustalić, dlaczego twoje zęby są przebarwione, mówi dr Goldstein. Podczas gdy niektóre problemy można rozwiązać za pomocą pasty do zębów i technik wybielania w domu, inne wymagają profesjonalnego dotyku. Jeśli twoje zęby są żółte, rozważ porozmawianie ze swoim dentystą o dostępnych opcjach. Jeśli jednak masz plamy na powierzchni, dr Goldstein zaleca „najpierw skorzystaj z profilaktyki od higienistki dentystycznej i sprawdź, czy wszystkie plamy zostały usunięte”. Następnie zastosuj wybielającą pastę do zębów.

Eksperci polecają: Colgate Rewitalizująca biel z węglem aktywowanym (7 USD)

Dr Goldstein poleca tę pastę do zębów, która zawiera węgiel aktywowany, który pomaga usunąć przebarwienia z powierzchni.

Dla wrażliwych zębów

Zidentyfikowanie przyczyny nadwrażliwości zębów pomoże Ci rozwiązać problem. Niektórym bólom nie będzie można złagodzić, zmieniając pastę do zębów. Ten rodzaj bólu jest prawdopodobnie wynikiem głębokiej próchnicy lub ropnia zęba, z powodu którego będziesz potrzebować dentysty, mówi dr Goldstein. „Jednak najczęstszą przyczyną nadwrażliwości zębów jest erozja lub ścieranie zębów, zwykle na linii dziąseł. To ścieranie się szkliwa odsłania leżące poniżej kanaliki zębiny, które zawierają zakończenia nerwowe i może powodować nadwrażliwość podczas szczotkowania lub spożywania zimnych pokarmów, takich jak lody”.

Eksperci polecają: Sensodyne Fresh Mint Pasta do zębów

Dr Goldstein mówi, że Sensodyne jest „dziadkiem” w kategorii wrażliwych past do zębów. Ten produkt w szczególności zawiera 5% azotan potasu i fluorek sodu. Los Altos, stomatolog kosmetyczny Marlana Shile, DDS z Kalifornii, zauważa również, że „odczulające pasty do zębów, takie jak Sensodyne, są szczególnie pomocne dla osób, które mają wyjątkowo wrażliwe szkliwo lub odsłonięte korzenie”.Źródło strony

Ostatnie Posty