- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryDlaczego przeciwutleniacze mają znaczenie w pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dlaczego przeciwutleniacze mają znaczenie w pielęgnacji skóry


Aż trudno uwierzyć, że kiedyś antyoksydanty w pielęgnacji skóry „nie istniały”: nie wiedzieliśmy o nich ani o ich potencjale, ale zawsze tam były. Teraz są jednym z największych modnych słów i najmodniejszych składników. Pielęgnacja skóry bez antyoksydantów jest zmarnowana, co jest osobistą opinią, ale podzielam ją z wieloma czołowymi dermatologami. Oto dlaczego nadal otrzymują niezmierzone pochwały.

Czym są przeciwutleniacze?

Z naukowego punktu widzenia przeciwutleniacze są związkami molekularnymi, które hamują proces utleniania, który jest reakcją chemiczną, która może wytwarzać ostre wolne rodniki (związki w organizmie, które mogą powodować choroby i choroby, jeśli ich poziom jest zbyt wysoki). Nasze ciała mają własne mechanizmy walki z przeciwutleniaczami, które utrzymują te poziomy na niskim poziomie, ale dodanie ochrony przeciwutleniającej może dodatkowo wzmocnić te mechanizmy. W naszej diecie możemy znaleźć wysoki poziom przeciwutleniaczy w produktach takich jak szpinak, marchew, jarmuż, awokado i wiele innych, a w naszych zabiegach pielęgnacyjnych możemy używać przeciwutleniaczy, aby chronić i odmładzać naszą skórę.

Jaką rolę w pielęgnacji skóry odgrywają antyoksydanty?

„Przeciwutleniacze chronią skórę, neutralizując uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki i stres oksydacyjny powodowany przez światło słoneczne, zanieczyszczenia, światło podczerwone itp.” – mówi Fort Lauderdale, dermatolog z Florydy, dr Matthew Elias. „Te stresory prowadzą do efektów starzenia, takich jak zmarszczki, drobne linie, ciemne plamy, narośla, a nawet nowotwory skóry, a przeciwutleniacze mogą pomóc chronić przed tymi uszkodzeniami”. Dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill, mówi, że przeciwutleniacze odgrywają z tego powodu dużą rolę w produktach do pielęgnacji skóry, a także mogą pomóc „zmniejszyć stan zapalny, umożliwić skórze samoregenerację oraz rozjaśnić koloryt i cerę”.

Czy przeciwutleniacze są skuteczniejsze w pielęgnacji skóry, gdy są połączone?

„Tak” — mówi dr Elias. „Co ciekawe, badania pokazują, że łącząc razem witaminę C i witaminę E oraz stabilizując je w kwasie ferulowym, są bardziej stabilne i skuteczniej zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry”. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy spróbowałem słynnego serum CE Ferulic firmy SkinCeuticals i dowiedziałem się o przełomowych odkryciach antyoksydacyjnych dr. Pinnella (naukowca założyciela marki; był on również dermem). Jako pierwszy produkt łączący witaminę C, witaminę E i kwas ferulowy w jednej, stabilnej formule, CE Ferulic na zawsze zmienił antyoksydacyjną przestrzeń pielęgnacji skóry. Od tego czasu pojawiło się wielu naśladowców, ale OG nadal jest uwielbiany przez dermatologów (i redaktorów zajmujących się urodą!) na całym świecie. „SkinCeuticals zrewolucjonizował antyoksydanty, a CE Ferulic nadal jest złotym standardem” – dodaje dr Elias.

Jakie antyoksydanty są najlepsze w pielęgnacji skóry?

Chociaż witamina C jest poparta większością badań, inne godne uwagi składniki przeciwutleniające obejmują niacynamid, retinol, resweratrol, zieloną herbatę i witaminę E. Każda z nich ma swoje unikalne zalety, więc najlepiej porozmawiać z dermatologiem lub kosmetyczką, aby znaleźć odpowiednią produkt dla Twojej skóry.Źródło strony

Ostatnie Posty