- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryDlaczego system dostarczania do pielęgnacji skóry ma znaczenie
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dlaczego system dostarczania do pielęgnacji skóry ma znaczenie


Różne czynniki wpływają na to, jak dobrze nasza skóra i skóra głowy mogą wchłaniać składniki. Sprawdzenie etykiety, dla której obecne są substancje aktywne, jest ważne, ale należy również wziąć pod uwagę system dostarczania lub sposób, w jaki dostają się one w głąb skóry właściwej. Tutaj eksperci od pielęgnacji skóry wyjaśniają, jak działają systemy dostarczania i co mogą zrobić.

Co oni robią

Według Davie, dermatologa z FL Marianny Blyumin-Karasik, MD, wszystko zaczyna się od warstwy rogowej naskórka, czyli zewnętrznej powłoki naszej skóry. Jej głównym celem, jak mówi, jest zapewnienie równowagi wody, pH i drobnoustrojów. „Kiedy ta równowaga jest zaburzona, doświadczamy oznak osłabienia zdrowia i urody skóry, w tym matowości, suchości, nierównej cery, wyraźnej szorstkości i zmarszczek” – wyjaśnia. „W celu ochrony, wzmocnienia i naprawy tej równowagi istnieje wiele różnych składników, które mogą pomóc”. Jednak zewnętrzna warstwa skóry stanowi wyzwanie fizyczne, zawężając rodzaj składników, które mogą ją przeniknąć. „Większe molekuły z kompozycjami na bazie wody mają większe trudności z dostaniem się do środka” – mówi. Stąd różnorodność sztuczek dostarczających wykorzystywanych w naszych ulubionych preparatach, które pomagają tym cząsteczkom dotrzeć tam, gdzie muszą.”

Mówiąc laikiem, systemy dostarczania dają produktowi zdolność do osiągnięcia celu w ustabilizowanej formie i skutkują każdą funkcją, jaką chce zapewnić” – dodaje Fort Lauderdale, dermatolog z Florydy, dr Matthew Elias. „Zasadniczo tak dzieje się magia pielęgnacji skóry. Można nałożyć na skórę produkt miejscowy, taki jak retin-A lub witamina C, ale bez skutecznego systemu dostarczania nie byłby on w stanie pozostać stabilny i aktywny, przeniknąć, aby osiągnąć swój cel i ostatecznie spowodować korzystne zmiany”.

Penetracja cząsteczek

„Im mniejsza cząsteczka, tym łatwiej wniknąć w skórę i osiągnąć pożądany efekt” – mówi chemik kosmetyczny Ginger King. „Zwykle materiały nanorozmiarowe mają taką zdolność. Istnieje również cienka granica między lekami a kosmetykami, jeśli chodzi o to, czy wnikają one zbyt głęboko”.

To jak umieszczanie składników w małych torebkach dostawczych.

Wlewając submikrony lub szybko poruszające się kropelki, Droplette Micro-Infuser wykorzystuje podejście do zamgławiania, aby zapewnić korzyści przeciwstarzeniowe. „Ogólna zasada jest taka, że ​​cząsteczki powyżej 500 daltonów – jednostka masy cząsteczkowej – nie mogą dostać się do skóry, ponieważ warstwa rogowa działa jak bariera” – mówi współzałożyciel marki, dr Madhavi Gavini. „Nasza technologia przekształca serum w submikrony, które mogą ominąć barierę skórną 20 razy głębiej niż miejscowo za pomocą piezo – skrót od przetwornika piezoelektrycznego – i pompy”.

Wydanie czasu

„Poprzez powlekanie lub rozpuszczanie składników w niektórych nośnikach, mogą one z czasem być powoli dostarczane do skóry”, zauważa chemik kosmetyczny Stephen Alain Ko. „Mikrosfery stosowane w receptach na tretinoinę są jednym z przykładów: tretinoina powoli dyfunduje z mikroskopijnych mikrosfer, wolniej dostarczając ją do skóry”.

„Kiedy substancje aktywne są zamknięte w pojedynczym liposomie lub liposomach wielowarstwowych, mogą uwalniać się po stopieniu warstw liposomów, co z czasem uwalnia efekty” – dodaje King.

Inteligentna enkapsulacja

Jeśli widzisz „inteligentne kapsułkowanie” na etykiecie produktu, Ko twierdzi, że może to być nieco mylące. Ostatecznie oznacza to, że składniki są formułowane tak, aby były ukierunkowane na problem lub określone miejsce w skórze: „To trochę myląca nazwa, ponieważ składniki nie mają mózgów. Inteligentna enkapsulacja odnosi się do idei, że system dostarczania jest ukierunkowany na konkretną warstwę skóry lub konkretną strukturę skóry”.

„To jak umieszczanie składników w małych torebkach dostawczych” – dodaje dr Blyumin-Karasik. „Zamknięcie w kapsułce ważnego składnika pielęgnacyjnego, takiego jak retinian, w połączeniu z przyjazną cząsteczką, taką jak kwas mlekowy, prowadzi do jego stopniowego uwalniania i synergii odnowy komórek skóry i nawilżenia. W ten sposób retinoidy – złoty standard przeciwstarzeniowy i pochodna witaminy A, które wcześniej powodowały problemy z podrażnieniem i wrażliwością na słońce – już nie obrażają skóry, ale ją uzupełniają”.

Technologia mikroigłowa

Mikronakłuwanie działa poprzez nakłuwanie skóry drobnymi, cienkimi igłami, co może zwiększyć penetrację niektórych składników i często zwiększa produkcję kolagenu. „Na rynku dostępne są płatki i produkty „mikroigłowe”, zwykle wykonane z odwodnionego kwasu hialuronowego i innych hydrożeli, które mają pomóc w dostarczaniu składników głębiej w górne warstwy skóry. Skuteczność tak naprawdę zależy od każdego produktu” – wyjaśnia Ko.

Oleje nośne

Jednym z powszechnie stosowanych sposobów dostarczania są oleje nośnikowe, jednak Ko mówi, że chociaż mogą być łatwe w użyciu, w rzeczywistości nie pomagają w absorpcji. „Na przykład zapachy i olejki eteryczne wymagają olejków nośnikowych do ich użycia. Chociaż mogą pomóc w rozpuszczaniu i rozcieńczaniu niektórych składników, niekoniecznie zwiększają skuteczność lub penetrację skóry”.

Zaawansowane systemy dostarczania pomagają tym niezbędnym produktom do pielęgnacji skóry lepiej i szybciej wykonywać swoją pracę:

1
/
6

Lancôme Rénergie HCF potrójne serum (135 USD) zawiera silne substancje aktywne, które często są niezgodne – kwas ferulowy, niacynamid, kwas hialuronowy i witaminę C – w trzech oddzielnych komorach, które mieszają się w jeden krem.

2
/
6

KAPLAN MD Diamond Contour Ultimate nawilżające ujędrniające serum pod oczy (105 USD) wykorzystuje technologię „Pearl-within-a-Pearl”, aby zamknąć swój ciekły kryształ w perle wypełnionej kwasem hialuronowym.

3
/
6

Biodostępny kwas hialuronowy w Ukierunkowany korektor zmarszczek Murada (78 USD) pomaga zwiększyć nawilżenie skóry, podczas gdy acetyloheksapeptyd-8 zmniejsza zmarszczki i zapobiega tworzeniu się futureones.

4
/
6

Kropelki (300 USD) pompka wyrzuca bardzo delikatną mgiełkę pod skórę z dużą prędkością, aby zapewnić maksymalną penetrację skóry.

5
/
6

Ultradrobne liposomy wielowarstwowe w Zaawansowane serum naprawcze Liposomy Decorté (95 USD) przechowuje kwas hialuronowy, fosfolipidy, witaminę E i japoński sok z białej brzozy w swoich warstwach i dostarcza je tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

6
/
6

Używając stabilizowanej formy witaminy C zwanej kwasem etyloaskorbinowym — w połączeniu z niacynamidem o niskim pH —Olay Witamina C + Peptyd 24 Nawilżający Nawilżacz (33 USD) rozjaśnia matową skórę, jednocześnie nawilżając ją przez cały dzień.

.Źródło strony

Ostatnie Posty