- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzDlaczego ten czołowy dentysta czasami poleca Invisalign zamiast licówek porcelanowych
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dlaczego ten czołowy dentysta czasami poleca Invisalign zamiast licówek porcelanowych


Podczas swojej długiej kariery eksperta od uśmiechu, dentysta kosmetyczny z Chicago, dr Eliot Tokowitz, powiedział, że widział ewolucję metamorfozy uśmiechu. Wierzy, że dzisiejsze możliwości mogą stworzyć najpiękniejsze i najzdrowsze przemiany uśmiechu, często bez potrzeby stosowania licówek. „Rozpocząłem swoją przygodę ze stomatologią estetyczną, gdy wprowadzono licówki porcelanowe, około 1987 roku”, wyjaśnia. „Wtedy zrozumieliśmy, że mamy możliwość łączenia cienkich porcelanowych muszli z zębami, aby wyglądały lepiej”.

Przewińmy do przodu o ponad 30 lat, a dr Tokowitz mówi, że licówki porcelanowe zasłużyły na swoje miejsce w stomatologii estetycznej. Dziś jednak pacjenci, którzy chcą poprawić swój wygląd, mogą osiągnąć ten cel, zachowując jednocześnie naturalną strukturę zęba. „Zawsze staram się zachować zdrową strukturę zębów, kiedy tylko jest to możliwe” – wyjaśnia. „Chociaż przygotowanie zębów pod korony lub licówki może być łatwiejsze lub szybsze, nie zawsze jest to najlepsza opcja”.

Szybki czas realizacji

Jednym z zabiegów, który dr Tokowitz często zaleca pacjentom poszukującym zmiany uśmiechu, jest Invisalign, który zajmuje mniej czasu, niż wiele osób przypuszcza. Rezultatem jest radykalna poprawa estetyki i zdrowszy zgryz. „Czasami samo przesuwanie zębów daje pacjentowi taki nowy uśmiech, jakiego pragnie”, mówi. „Jednak jeśli wybierasz się na ważne wydarzenie za mniej więcej miesiąc, możesz nie mieć czasu na prostowanie zębów, a w takim przypadku licówki mogą być najlepszą opcją. Jeśli masz 4-8 miesięcy, Twoje zęby mogą być przesunięte w lepsze pozycje, co znacznie poprawi Twój uśmiech. Czasami wraz z leczeniem Invisalign zachodzi potrzeba wymiany starych koron lub wypełnień, możemy też wybielić zęby.”

Podejście artystyczne

Wykwalifikowany dentysta kosmetyczny podejdzie do każdego przypadku bystrym okiem i zaleci najbardziej odpowiednie leczenie dla obaw i celów każdego pacjenta. Dr Tokowitz mówi, że ważnym pierwszym krokiem jest rozwiązanie problemu stłoczonych i nierównych zębów. „Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, dlatego ludzie powinni szukać doświadczonego dentysty kosmetycznego, który oceni Twoje potrzeby i sytuację”, wyjaśnia. „Wierzę w konserwatywne podejście i podobnie jak artysta mam wizję tego, co będzie wyglądać estetycznie pod względem kształtu i położenia zębów. Przesuwanie zębów za pomocą Invisalign lub moje preparaty do licówek to moja wersja pędzla artysty.”

.Źródło strony

Ostatnie Posty