- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryDlaczego wszyscy mówią o tym sztucznym fundamencie kwasu poliglutaminowego
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dlaczego wszyscy mówią o tym sztucznym fundamencie kwasu poliglutaminowego


To kęs, ale kwas poliglutaminowy jest na końcu języka wszystkich w mediach społecznościowych. Brzęczący nowy składnik używany do nawadniania, PGA szybko wyrobił sobie markę jako wzmocniona wersja kwasu hialuronowego lub HA, który może utrzymać w wodzie nawet 1000 razy większą wagę. PGA nie tylko wspina się na szczyt listy składników wielu nowych serum; ultranawilżacz zyskuje również sławę w społeczności makijażu TIK Tok jako sekret uzyskania zdrowego, szklanego wyglądu skóry za pomocą podkładu.

Co to jest kwas poliglutaminowy?

„Kwas poliglutaminowy to biopolimer odkryty w meduzie, który zapobiega odwodnieniu tkanek w słonej wodzie”, wyjaśnia chemik kosmetyczny Krupa Koestline. „PGA stosowany w dzisiejszych kosmetykach jest wytwarzany za pomocą fermentacji”.

Podobnie jak HA, PGA jest magnesem na wodę, co oznacza, że ​​jego głównym celem jest nawodnienie i ujędrnienie. „To bezpieczny, naturalny, biodegradowalny biopolimer otrzymywany w wyniku fermentacji kwasu glutaminowego” – dodaje chemik kosmetyczny Ginger King. „Ma zdolność pochłaniania wody o własnej wadze 5000 razy, aby zwiększyć wilgotność, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który ma 1000 razy większą wagę”.

Jakie korzyści przynosi skórze?

Krupa mówi, że osoby z bardzo suchą, krepowaną i spieczoną skórą mogą skorzystać z dodatkowego wzmocnienia, jakie daje PGA, szczególnie w miesiącach zimowych. „Jego główną funkcją w formułach kosmetycznych jest działanie jako humektant i pomoc w samoistnej produkcji naturalnych czynników nawilżających. Pomaga zapewnić zarówno natychmiastowe, jak i długotrwałe efekty nawilżenia. Udowodniono, że PGA jest lepszym środkiem nawilżającym niż kwas hialuronowy i białko kolagenowe, ponieważ przywraca elastyczność skóry i wygładza zmarszczki.”

Jak wzmacnia Twój podkład?

Jeśli chodzi o podkłady, to trochę zajdzie, a w większości tutoriali TikTok dodane serum jest mieszane bezpośrednio z podkładem, a nie nakładane pod spodem. „Można go mieszać, aby z czasem poprawić nawilżenie skóry i rozwiązać problem suchości” – dodaje Krupa. Chociaż osoby ze skórą mieszaną lub tłustą mogą chcieć to pominąć, zauważa, że ​​jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

Kto powinien tego spróbować?

Podczas gdy trend kwasu poliglutaminowego i podkładu przebija się przez aplikację, King twierdzi, że może nie być dla wszystkich. „Oczywiście jest to świetne dla osób z suchą skórą, ale nie szkodzi osobom o normalnej lub tłustej skórze. Kwas poliglutaminowy nadaje również bardziej szklany wygląd skóry, więc każdy, kto ma tłustą skórę, może nie chcieć wyglądać jak glazurowane pączki”.

Ci do wypróbowania

Wypróbuj te serum na bazie PGA i wymieszaj z własnym podkładem, ale King mówi, aby używać podkładów na bazie wody, aby uzyskać najlepsze rezultaty: Lista Inkey Serum nawilżające z kwasem poliglutaminowym (14 USD) otrzymał wysokie oceny, a także Charlotte Tilbury Magic Serum Kryształowy Eliksir (80 USD) i Typologia Plumping Serum Kwas poliglutaminowy 3% + ekstrakt z czerwonych wodorostów (43 USD).Źródło strony

Ostatnie Posty