- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzMakijażDokładnie jak zakamuflować worki pod oczami za pomocą makijażu
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Dokładnie jak zakamuflować worki pod oczami za pomocą makijażu


Możesz uzyskać pełny makijaż z doskonałym konturowaniem i ostrym eyelinerem, ale jeśli twoje worki pod oczami są widoczne, odciągną uwagę od reszty twojego wyglądu. Torby pod oczy są bardzo trudne do zakrycia, ale mamy kilka wskazówek i trików od profesjonalnych wizażystów, które pomogą im zapanować. Oczywiście makijaż może pomóc ukryć obrzęk i ciemność pod oczami, ale jeśli jest to przewlekły problem, powinieneś spróbować kilku kroków, aby usunąć worki.

Charakterystyczna wizażystka Sooyon Elina Kim mówi: „najlepszą rzeczą do zrobienia jest picie dużej ilości wody i wystarczająco dużo snu”, co, jak wiemy, łatwiej powiedzieć niż zrobić. „Makijaż może zdziałać tylko tyle, dlatego chcemy przygotować pod oczy chłodnym kompresorem, aby go osłabić” i włączyć serum do worków pod oczami do codziennej rutyny. Jeśli po wypróbowaniu tych sztuczek nadal masz zauważalne worki pod oczami, oto jak je zakryć.

1
/
7

Nawilż skórę pod oczami

Tak jak nigdy nie nakładałabyś podkładu na suchą skórę, tak nigdy nie powinieneś nakładać żadnych produktów pod oczy bez sporego nawilżenia. Charakterystyczna wizażystka Kelli Anne Sewell sugeruje zainwestowanie w olejki nawilżające, takie jak Elaluz Beauty Oil (39 USD) lub Supergoop Daily Dose Hydra-Ceramide Boost + SPF 40 Oil do pracy pod oczami „aby upewnić się, że są naprawdę nawilżone przed nałożeniem makijażu”.

zabiegi pod oczy 1

Kredyty fotograficzne: Kiselev Andrey Valerevich/ Shutterstock | Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

2
/
7

Użyj korektora koloru przed korektorem

Wiele osób po prostu wciera korektor pod oczy i ma nadzieję, że zadziała, ale eksperci twierdzą, że korektor koloru jest kluczem do nieskazitelnego efektu pod oczami. Używanie korektora koloru przed korektorem może „dać iluzję jaśniejszego światła pod oczami i pomóc zlikwidować ciemność, jeśli w ogóle”, wyjaśnia Kim.

Charakterystyczna wizażystka Ehlie Luna dodaje, że korektor koloru powinien być również używany do „zaradzenia fałdowi, który ma tendencję do życia wokół opuchlizny, powodując ciemne przebarwienia”.

3
/
7

Wybierz odpowiedni odcień korektora koloru

Jeśli chodzi o korekcję koloru, sprowadza się do dobrania odpowiedniego odcienia dla Twojej skóry. „Pomarańczowy dla głębokiej skóry, brzoskwiniowy dla średniej i łososiowy dla jaśniejszej skóry to świetna ogólna zasada” – mówi Luna. „Jeśli przebarwienie jest bardziej fioletowe, spróbuj poprawić żółte odcienie”.

korektor

Kredyty fotograficzne: LStockStudio / Shutterstock

4
/
7

Unikaj używania jasnego korektora

Rozświetlający korektor może wydawać się dobrym pomysłem na przeciwdziałanie matowości pod oczami, ale eksperci ostrzegają przed nim. „Unikałabym używania korektora, który jest zbyt rozjaśniający, ponieważ może podkreślić obrzęki/worki” – mówi Luna. „Zamiast tego zdecyduj się na dopasowanie odcienia skóry, używając najpierw niewielkiej ilości produktu, ile potrzeba, a następnie zastosuj jaśniejszy od jednego do dwóch odcieni, jeśli chcesz trochę dodatkowego liftingu”.

Korektor

Kredyty fotograficzne: Getty Images

5
/
7

Użyj korektora z nawilżającą formułą

Po nałożeniu kremu nawilżającego, olejku i korektora koloru możesz nałożyć warstwę korektora. Sewell sugeruje stosowanie produktu o nawilżającej formule, która zapewnia średnie krycie. Wypróbowane i prawdziwe opcje: NARS Radiant Creamy Concealer (30 USD) i Korekta skóry Dior Forever (36 dolarów).

Korektor

Kredyty fotograficzne: Getty Images | Model używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

6
/
7

Postukaj pod oczami

Aby zapewnić jednolity wygląd, nie pomijaj tego kroku. Luna mówi, że musisz „stukać pod oczami, na wypadek gdyby pojawiły się jakiekolwiek zagniecenia”.

Korektor

Kredyty fotograficzne: FashionStock.com/ Shutterstock | Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

7
/
7

Ułóż makijaż pod oczami

Po całej ciężkiej pracy będziesz chciał ustawić swoje piękne dzieło tak, aby się nie przesuwało. Luna sugeruje użycie pudru rozmywającego, aby uzyskać „długowieczność i gładkie wykończenie”. ONE/SIZE autorstwa Patricka Starra Ultimate Blurring Setting Powder (30 USD) jest dostępny w dwóch odcieniach, aby ustawić pod oczami bez zbrylania w zasięgu wzroku.

Źródło strony

Ostatnie Posty