- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryEksperci dzielą się najlepszymi sposobami leczenia blizn „Bacne”
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Eksperci dzielą się najlepszymi sposobami leczenia blizn „Bacne”


Mimo tak wielu dostępnych informacji na temat trądziku, wciąż istnieje wiele pytań dotyczących najczęstszych chorób skóry w USA. W szczególności, czym różni się trądzik na naszym ciele od trądziku na twarzy? Ponadto, dlaczego ludzie wracają do trądziku lub „bacne”, jak możesz go zmniejszyć i jak leczyć obszar, do którego nawet nie możesz dotrzeć? Tutaj eksperci od pielęgnacji skóry wyjaśniają, jak sobie z tym poradzić i blizny, które pozostawia.

Co to jest

„Bacne” jest zwykle stanem, który występuje obok normalnego trądziku, wyjaśnia Omaha, dermatolog z NE Joel Schlessinger, MD. Genetyka i dieta mogą mieć na to wpływ, ale trądzik jest zwykle wynikiem nagromadzenia martwych komórek skóry i oleju w porach, w połączeniu z przerostem pospolitych bakterii skórnych. „Istnieje jednak wiele sytuacji, w których może wystąpić bez towarzyszącego trądziku” – dodaje. „U moich pacjentów często stwierdzam, że mleko i przetwory mleczne, takie jak ser lub jogurt, mogą powodować zaostrzenie trądziku z powodu hormonów zawartych w mleku. Proszę moich pacjentów, aby przestawili się na mleko migdałowe lub owsiane, ponieważ nie mają hormonów i wszystkich „dobrych rzeczy”, które mogą pomóc w budowaniu kości i utrzymaniu zdrowia”.

Jak to leczyć

Najlepszym sposobem zapobiegania powstawaniu blizn „bacne” jest częste oczyszczanie skóry, aby zapobiegać i leczyć aktywne pryszcze oraz zmniejszać stany zapalne, mówi Beverly Hills, CA Chirurg Okuloplastyczny Christopher Zoumalan, MD. „Środki do mycia ciała zawierające takie składniki jak kwas salicylowy mogą pomóc w odblokowaniu porów i zmniejszeniu obrzęku. Ważne jest, aby po oczyszczeniu nawilżyć skórę beztłuszczowym balsamem do ciała, który równoważy skórę, ale nie zatyka porów.”

„Prysznic po treningu, noszenie odzieży odprowadzającej wilgoć, wiązanie włosów i regularne złuszczanie za pomocą alfahydroksy lub betahydroksykwasu może pomóc w zapobieganiu trądzikowi” – ​​dodaje nowojorski dermatolog Jody A. Levine, MD. „Codzienne mycie pleców środkiem czyszczącym zawierającym nadtlenek benzoilu jest również skuteczne. “

Zrób to, nie to

Eksperci twierdzą, że bardzo ważne jest, aby nie dłubać ani nie próbować przebijać pryszczy na plecach, ponieważ uszkodzi to skórę i zwiększy prawdopodobieństwo powstania blizn. „Kwas salicylowy, retinoidy, alfa-hydroksykwasy (AHA) i kwas mlekowy mogą pomóc w pojawieniu się blizn po trądziku i poprawić strukturę skóry” – dodaje dr Zoumalan.

Walka z bliznami

Grubsze, bardziej wypukłe blizny przerostowe są najczęstszym rodzajem blizn spowodowanych „bacne”. „Jeżeli z czasem stają się zgryzione lub zgrubiałe lub mają fioletową lub czerwonawą pigmentację, specjalnie opracowane kremy na blizny, takie jak Skinuva Scar Cream, mogą być korzystne w poprawie wyglądu blizn” – wyjaśnia dr Zoumalan. „Staranne nakładanie go na bliznę potrądzikową dwa razy dziennie może pomóc spłaszczyć i zmniejszyć przebarwienia związane z bliznami potrądzikowymi”.

Poważne rozwiązania

Według dr. Schlessingera lepiej byłoby upewnić się, że nie dostaniesz blizny, niż leczyć już istniejącą, ale jeśli nic innego nie działa, istnieją rozwiązania, które mogą pomóc. „Często wstrzykujemy w te obszary łagodny steryd” – mówi. „Wiele blizn potrądzikowych jest nadal »aktywnych«, a leczenie trądziku może prowadzić do rozwiązania »blizny«”.

„Peelingi chemiczne i lasery mogą zapobiegać trądzikowi lub wspomagać gojenie się trądziku oraz zmniejszać pigmentację i przebarwienia spowodowane trądzikiem, a także poprawiać koloryt i teksturę skóry” – dodaje dr Levine. „Mikrodermabrazja może udrożnić pory i drobne zaskórniki. Dobrym sposobem leczenia jest również ekstrakcja lub operacja trądziku.”

„Jeśli wystąpią nawracające przypadki, ważne jest, aby porozmawiać ze swoim dermatologiem, aby rozwiązać potencjalną przyczynę„ trądziku ”i zidentyfikować najlepsze aktywne leczenie, aby zapobiec przyszłym bliznom” – dodaje dr Zoumalan.

.Źródło strony

Ostatnie Posty