- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryEksperci nazywają kwas bursztynowy „nowym gorącym składnikiem” w pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Eksperci nazywają kwas bursztynowy „nowym gorącym składnikiem” w pielęgnacji skóry


Jeśli nie zauważyłeś jeszcze kwasu bursztynowego w produktach do pielęgnacji skóry, wkrótce to zauważysz. Dermatolog z Fort Lauderdale na Florydzie, dr Matthew Elias, wyjaśnia, że ​​„jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, zwykle jako składnik wspomagający główne działanie, takie jak kwas salicylowy, ponieważ jest bardzo delikatny i uważa się, że ma właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, jednocześnie nawilżając. i bycie bezpiecznym dla wszystkich rodzajów skóry.”

Chociaż często był traktowany jako tancerz pomocniczy, kwas bursztynowy zaczął wchodzić na scenę. „Dzięki bezpiecznym i łagodnym właściwościom firma wysuwa się teraz bardziej na pierwszy plan dzięki niektórym liniom do pielęgnacji skóry, w których głównym składnikiem jest kwas bursztynowy”, mówi dr Elias — The INKEY List jest jedną z takich firm. Santa Monica, dermatolog z Kalifornii, Ava Shamban, MD, nazywa kwas bursztynowy „nowym gorącym składnikiem w rodzinie kosmeceutyków”, zauważając, że jest on szczególnie wspaniały, gdy skupiamy się na zrównoważonym rozwoju, ponieważ ma niewielki wpływ i może być pozyskiwany z biomasy.

Co to jest kwas bursztynowy?

Mark Curry, współzałożyciel i główny formulator w Lista INKEY, mówi, że kwas bursztynowy to świetna wielozadaniowość. „W swej istocie dostarcza energii dla procesów metabolicznych, dzięki czemu jest doskonałym składnikiem aktywnym w formułach do pielęgnacji skóry”. Wyjaśnia, że ​​kwas bursztynowy to związek naturalnie występujący w bursztynie, trzcinie cukrowej i niektórych organizmach żywych. „Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe są wykorzystywane od wieków w lecznictwie. Ostatnio badania wykazały jego niesamowite właściwości w regenerowaniu skóry, a jako przeciwutleniacz może sprawić, że będzie on generalnym składnikiem, podobnie jak retinol i witamina C” – mówi Curry.

Chociaż słowo „kwas” może cię odstraszyć, w rzeczywistości nie jest surowe. Curry mówi, że kwas bursztynowy nie jest kwasem złuszczającym i nie pasuje do alfa- lub beta-hydroksykwasu. Zamiast tego, mówi, powinieneś umieścić go w tym samym obozie, co kwas hialuronowy. Dr Shamban mówi, że ma podobną strukturę do lipidów w naszej skórze, chociaż ma mniejszy rozmiar.

Jest przeciwdrobnoustrojowy

Jak wspomniano, jedną z największych zalet kwasu bursztynowego są jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Dr Elias zauważa, że ​​istnieje kilka badań, które pokazują, że składnik działa bardzo skutecznie przeciwko trądzikowi naskórka, jednej z wielu potencjalnych przyczyn wyprysków. Curry dodaje, że wykazano również, że hamuje grzyby, które prowadzą do różnych rodzajów trądziku.

Działa przeciwzapalnie

Według dr Eliasa uważa się, że kwas bursztynowy ma „silne działanie przeciwzapalne i dlatego może pomóc w połączeniu z innymi metodami leczenia w łagodzeniu zapalnych chorób skóry, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca itp.” Ponadto Curry twierdzi, że ma również działanie przeciwbólowe, które pomaga złagodzić niektóre dolegliwości związane z niektórymi chorobami skóry.

Działa przeciwstarzeniowo

Wiemy, że utrzymanie silnej produkcji kolagenu jest istotną częścią zapobiegania starzeniu się skóry. Kwas bursztynowy wchodzi tutaj w grę, ponieważ Curry zauważa, że ​​badania wykazały, że hamuje degradację kolagenu.

Nawilża

Dr Elias mówi, że kwas bursztynowy działa podobnie do ceramidów, sławnego składnika wielu środków nawilżających, ze względu na jego właściwości blokujące nawilżenie. Oba są podobne, ponieważ są „strukturalnie podobne do tłuszczów w naszej skórze, a zatem oba są bardzo skuteczne w nawilżaniu”, mówi dr Elias. „W połączeniu z innymi produktami, takimi jak kwas hialuronowy, uzyskuje się synergiczne rezultaty nawilżania”.

To przeciwutleniacz

Według dr Shambana kwas bursztynowy ma właściwości przeciwutleniające. Curry twierdzi, że dzięki temu może pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Produkty z kwasem bursztynowym

Lista INKEY zawiera leczenie trądziku, które zapewnia najwyższą wartość składnika. Lista INKEY Leczenie kwasem bursztynowym (9 USD) „to potrójne zagrożenie dla zwalczania trądziku w celu natychmiastowej ulgi i powrotu do zdrowia” – mówi Curry. Wykorzystuje 2% kwas bursztynowy, aby zmniejszyć stan zapalny i poziom sebum, jednocześnie oczyszczając pory i zapobiegając ich ponownemu zatykaniu. To kremowa formuła z zielonym odcieniem, który pomaga zneutralizować zaczerwienienia, dzięki czemu w razie potrzeby łatwo nałożyć makijaż.

Dr Elias wskazuje na Intensywnie nawilżający krem ​​do twarzy Curél (30 dolarów), bestseller w Japonii. Jest głęboko nawilżający i ma super lekką konsystencję. Zauważa też Perricone MD Acne Relief Żel o maksymalnej sile punktowej (19 USD) to wyjątkowa opcja, która wykorzystuje kwas bursztynowy i mlekowy do atakowania bakterii powodujących trądzik.Źródło strony

Ostatnie Posty