- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryEksperci nazywają tę naturalną alternatywę retinolu „następną wielką rzeczą”
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Eksperci nazywają tę naturalną alternatywę retinolu „następną wielką rzeczą”


Przestrzeń alternatywna dla retinolu staje się nieco bardziej zatłoczona, ale zawsze robimy miejsce na inny składnik poprawiający wygląd skóry – zwłaszcza taki, który praktycznie nie obiecuje podrażnień. Nie ma wątpliwości, że retinol jest najlepszym składnikiem przeciwstarzeniowym, ale jego potencjalne skutki uboczne – i wspólny kierunek zaprzestania jego stosowania podczas ciąży i karmienia – mogą sprawić, że jest to składnik, od którego wiele osób stara się unikać.

Wiadomo, że alternatywy na bazie roślin, takie jak bakuchiol i resweratrol, zapewniają skórze korzyści podobne do retinolu – pomyśl o mniej widocznych drobnych zmarszczkach i naturalnym zwiększeniu produkcji kolagenu – ale teraz wędruje się nowy gracz: rambutan. Ponieważ kluczowy składnik zajmuje centralne miejsce w wielu nowych produktach do pielęgnacji skóry, poprosiliśmy ekspertów o informacje na temat najnowszego środka do pielęgnacji skóry na bazie roślin.

Co to jest rambutan?

Rambutan to owoc pochodzący z południowo-wschodniej Azji, który po obraniu przypomina owoc liczi, wyjaśnia Indie Lee, założycielka jej tytułowej marki produktów do pielęgnacji skóry. „Jest bogaty w błonnik, bogaty w witaminę C i miedź” – dodaje.

„Liście rambutanu zawierają naturalny ekstrakt, który zachowuje się podobnie do retinolu, ale w mniej drażniący sposób” – dodaje Kendra Kolb Butler, założycielka Alpyn Beauty. „Teraz mamy inną alternatywę w walce z liniami i zmarszczkami, a moja położna rzeczywiście zatwierdziła ją do użytku, gdy byłam w ciąży i karmiłam piersią” – mówi. „Byliśmy już zakochani w badaniach i odkryciach dotyczących bakuchiolu, więc mój zespół naturalnie wyruszył na polowanie na „następną wielką rzecz”.

Jak rambutan działa na skórę?

„Ma wszystkie zalety retinolu bez żadnych wad”, wyjaśnia Lee. Na tej liście: brak podrażnień i wrażliwości na słońce, co oznacza, że ​​można go stosować rano i wieczorem (z kremem przeciwsłonecznym na wierzchu!). „Rambutan poprawia wygląd elastyczności, jędrności, drobnych linii i zmarszczek oraz wspiera zdrowy poziom i produkcję kolagenu” – dodaje Lee. „Jest pełen przeciwutleniaczy i wykazano, że odmładza skórę, poprawia elastyczność i zmniejsza kurze łapki” – mówi Butler.

Czy rambutan jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry?

Krótko mówiąc, eksperci są zgodni, że wszystkie rodzaje skóry mogą skorzystać na konsekwentnym stosowaniu produktu wzmocnionego rambutanem. „Jest świetny dla skóry bardziej dojrzałej, ale także dla osób ze skłonnością do wyprysków. To naprawdę obejmuje całą gamę” — zauważa Lee. „Jest to zdecydowanie korzystny składnik do stosowania miejscowego na wszystkie rodzaje skóry” – mówi Butler.

Jak wypada rambutan w porównaniu z retinolem?

Dermatolog z Nowego Jorku i założyciel marki kosmetyków do pielęgnacji skóry Dennis Gross, MD, zauważa, że ​​rambutan i bakuchiol mają podobne zalety, takie jak stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, zwiększenie obrotu komórkowego oraz redukcja drobnych linii i zmarszczek. Podczas gdy naturalne alternatywy nadal przodują na rynku, dr Gross mówi, że należy zauważyć, że te alternatywy nie są molekularnie podobne do retinolu i faktycznie łączą się z różnymi receptorami w skórze. „Retinol ma znacznie więcej badań naukowych potwierdzających jego korzyści, podczas gdy zarówno rambutan, jak i bakuchiol są nowszymi składnikami, ale wykazały obiecujące wyniki”.

Jakie produkty zawierają rambutan?

Lee mówi, że używa jej nowo wprowadzonej Alternatywny krem ​​​​Indie Lee Retinol (72 USD) jako jej krem ​​nawilżający rano i wieczorem. Zawiera ekstrakt z paracress, który pomaga wygładzać linie i zmarszczki, oraz skwalan, który zwiększa zatrzymywanie wilgoci.

Dr Gross mówi, że wraz z tradycyjnym retinolem jego Advanced Retinol + Ferul produkty zawierają liście drzewa rambutan, aby zachować spokój skóry. Każdy produkt — oferta obejmuje wszystko, od peelingu po krem ​​przeciwzmarszczkowy — jest tworzony z myślą o początkujących użytkownikach retinolu.

Wzmocniony witaminą C Alpyn Beauty Dzika Pokrzywa + Serum Ujędrniające Niacynamid (58 USD) to mocny cios w działach ujędrniających i zwalczających przebarwienia dzięki lekkiej, wpuszczanej do środka teksturze.Źródło strony

Ostatnie Posty