- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzEwolucja licówek: dentysta kosmetyczny wyjaśnia, jak bardzo poprawiła się ochrona uśmiechu nawet...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Ewolucja licówek: dentysta kosmetyczny wyjaśnia, jak bardzo poprawiła się ochrona uśmiechu nawet w minionej dekadzie


Dla Rhondy Kalasho, stomatologa kosmetycznego z Los Angeles, DDS, personalizacja i wizyty bez stresu są mile widzianym połączeniem dla pacjentów i potencjalnych pacjentów, którzy przychodzą do niej w celu zmiany uśmiechu. Jedna z jej ulubionych procedur do wykonania: licówki, które ma bardzo naturalne, bardzo zwiększające pewność siebie.

Jak zmieniły się licówki w ciągu ostatniej dekady lub dwóch?

„Forniry zmieniły się nie tylko pod względem estetyki, ale także materiałów, z których są wykonane w ciągu ostatnich 20 lat. Dawno minęły czasy kwadratowych, jednolitych, pudełkowatych fornirów wykonanych z jednego odcienia, jak guma do żucia Chiclet. Ci, którzy chcą wzmocnić swój uśmiech za pomocą licówek, zwykle szukają czegoś, co nie wygląda „fałszywie” – i słusznie, ponieważ jestem przekonany, że naturalne nigdy nie wychodzi z mody.

Naturalnie wyglądający uśmiech jest ponadczasowy, a kiedy decydujesz się na metamorfozę uśmiechu dla siebie lub jakiejkolwiek chirurgii plastycznej, zawsze najlepiej jest trzymać się wyglądu, który będzie niesamowity dzisiaj i równie dobry przez dziesięć czy dwadzieścia lat od teraz.

Kiedyś licówki były wykonane z czystej porcelany lub różnych innych materiałów ceramicznych, takich jak dwukrzemian litu lub porcelana leucytowa. Można stosować różne rodzaje ceramiki, ponieważ każda ma inną wytrzymałość na zginanie, więc postęp w zastosowaniach materiałów ceramicznych na przestrzeni lat naprawdę wydłużył żywotność licówek, ponieważ stały się one znacznie trwalsze”.

Czy jest coś, czego pacjenci są zazwyczaj zaskoczeni, gdy dowiadują się o tym procesie?

„Proces tworzenia dobrze wykonanej okleiny może trwać długo. Zwykle jest to proces od dwóch do trzech, który zajmuje około dwóch godzin na każdą wizytę, w zależności od złożoności. Pacjentów umieszcza się w licówkach tymczasowych podczas wykonywania licówek przez ceramika. Prowizory mogą podrażniać dziąsła i powodować wrażliwość zębów, ale te objawy zwykle ustępują po nałożeniu ostatecznych licówek. Niezwykle ważna jest również pielęgnacja licówek. Zawsze gorąco radzimy pacjentom, aby przychodzili na czyszczenie co trzy do czterech miesięcy, nosili ochraniacz na licówkę lub nocną ochraniacz podczas snu i dbali o doskonałą higienę jamy ustnej w domu, aby licówki dłużej wyglądały zdrowo”.

Co sprawia, że ​​proces projektowania oklein jest tak wyjątkowy?

„Jeśli weźmiesz idealny uśmiech znaleziony w czasopiśmie i umieścisz go w ustach, najprawdopodobniej będzie on wyglądał dziwnie i daleki od ideału. Dzieje się tak, ponieważ wymiary licówek są indywidualne dla każdego uśmiechu. Wysokość, szerokość, kolor i kształt zęba zależą w dużej mierze od budowy twarzy danej osoby, dzięki czemu efekt końcowy zachowuje naturalny wygląd. Kiedy projektujemy licówki, wykorzystujemy zdjęcia pacjentów, filmy pacjentów, na których mówią i uśmiechają się, oraz nakładamy cyfrowo nasz projekt na ich twarze. Następnie używamy oprogramowania do cyfrowego wytwarzania licówek, aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny.”

Czy są jakieś przypadki pacjentów lub historie, które naprawdę utkwiły ci w pamięci?

„Każdy wykonany przypadek licówki ma swoją historię — może to być traumatyczny wypadek, który doprowadził do złamania przednich zębów lub genetycznego przebarwienia zębów, przeszła praca dentystyczna, która wymaga ulepszenia, a nawet niektórzy, którzy chcą po prostu ulepszyć to, co mają. Niektóre z moich ulubionych makijaży to te, które wymagają trochę więcej niż ceramika i porcelana, ale być może wymagają operacji, aby naprawdę uzyskać pełny uśmiech. Lubię chirurgię i uwielbiam wykonywać szeroką gamę zabiegów, aby uzyskać pełny efekt estetyczny, takich jak implanty lub lifting dziąseł. Przemiany, które są mocno zaangażowane i wymagają ekstrakcji zębów, implantów, licówek, koron i mostów, wszystkie w tym samym leczeniu są niesamowicie trudne, ale dla mnie najbardziej zabawne.

Ostatni przypadek dotyczył dziadka, który wstydził się uśmiechać do swoich wnuków, ponieważ uważali, że cały czas wygląda na „złoszczonego”. Jego przypadek wymagał usunięcia rozchwianych zębów, wszczepienia implantów oraz licówek i koron, a jego wynik był niesamowity. Teraz nie może przestać się uśmiechać, a ta pewność siebie nie tylko sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy, ale także rozjaśnia dzień otaczającym cię.”Źródło strony

Ostatnie Posty