- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzJak dbać o skórę po zabiegu laserowym
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowym


Skóra poddana laserowaniu jest wrażliwa, łatwo podrażniona i uszkodzona. Właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu laserowym może znacząco wpłynąć zarówno na rezultaty, jak i na komfort. Chirurg plastyczny z San Jose w Kalifornii, Kirk Churukian, MD, mówi, że opieka pooperacyjna po zastosowaniu niektórych laserów, takich jak frakcyjna resurfacing laserem CO2, „jest tym samym, co leczenie powierzchownych oparzeń”. Jeśli zastosujesz się do rad tych ekspertów, przekonasz się, że Twoja skóra goi się szybciej i z lepszymi rezultatami.

UZobacz mycie w occie

Twój lekarz powinien poinstruować Cię, jak rozcieńczyć ocet wodą i użyć go do leczenia skóry. Irvine, chirurg plastyczny z Kalifornii, dr Andrew Smith, sugeruje, abyś wymieszał ten płyn do płukania i schłodził go w wyciśniętej butelce przed udaniem się na zabieg, aby po powrocie był zimny i gotowy do użycia. Dr. Churukian mówi, że stosowanie tego mycia pomoże zminimalizować „strupy, a także ograniczyć infekcje bakteryjne twarzy”.

Mozorganizować

Utrzymanie wilgoci w skórze ma kluczowe znaczenie po zabiegu laserowym. „Odpowiednie nawilżenie utrzymywane przez balsamy lub nieperfumowane środki nawilżające może przyspieszyć regenerację skóry i wymianę komórek” – mówi chirurg plastyczny z Nowego Jorku William Lao, MD. „Lasery to w rzeczywistości kontrolowane oparzenia, a nasze tkanki goją się lepiej i szybciej w lekko nawilżonym środowisku”.

Colleyville, TX chirurg plastyczny twarzy Yadro Ducic, MD, mówi: „Proste produkty, takie jak Aquaphor i różne inne okluzyjne środki nawilżające, są odpowiednie”. Brak nawilżenia po zabiegu może powodować powstawanie strupów na skórze, a nawet może opóźnić (aw niektórych przypadkach osłabić) proces gojenia. Torrance, chirurg plastyczny z Kalifornii, Linda Swanson, MD, używa pacjentów Kompleks odnowy bariery EltaMD (45 USD), aby pomóc uzupełnić wilgoć w skórze.

Użyj łagodnego środka czyszczącego

Mycie skóry środkami czyszczącymi, które są szorstkie i złuszczające, na przykład te na bazie kwasu lub złuszczające, może w rzeczywistości uszkodzić twoją niedawno wycelowaną laserowo skórę. Dr Smith zaleca Aquanil Oczyszczający (9 USD), które opisuje jako bardziej łagodne mydło, a mniej jako środek myjący, dzięki czemu nie wysusza naskórka.

Nie wychodź z domu bez ochrony przeciwsłonecznej

Dr Lao radzi, aby unikać słońca w jak największym stopniu z fizyczną blokadą, taką jak czapki i filtry przeciwsłoneczne, „aby zmniejszyć absorpcję promieniowania UV, co z kolei zmniejsza ryzyko PIH (przebarwienia pozapalne) i ciemnienia blizn”. Dr Smith podkreśla również znaczenie noszenia kremu przeciwsłonecznego po zabiegu laserowym. On poleca Elementy UV EltaMD o szerokim spektrum SPF 44 (37 dolarów).

Dr Churukian mówi, że skóra pozostaje „wrażliwa na słońce” przez sześć miesięcy po zabiegu. Zachęca jednak pacjentów do stosowania ochrony przeciwsłonecznej znacznie dalej. „Dalsze stosowanie filtrów przeciwsłonecznych pomoże chronić inwestycję, którą poczyniłeś w piękno i zdrowie Twojej skóry!”

Złuszczaj kilka tygodni po zabiegu

„Dwa tygodnie po zabiegu laserowym pacjenci są gotowi do ręcznego złuszczania skóry”, mówi dr Swanson. „Uważam, że dermaplaning działa dobrze, pomagając usunąć całą dodatkową skórę przejściową i stworzyć niełuszczący się wygląd”.

Pilnie pracuj ze swoim balsamem po laserze podanie

Dr Smith mówi, że pacjenci często otrzymują balsam do stosowania po zabiegu laserowym. Sugeruje, aby pacjenci używali go zgodnie z zaleceniami lekarza przez dwa do trzech tygodni. Zauważa, że ​​po tych kilku tygodniach pacjenci powinni przejść na mniej tłusty produkt – w tym celu zaleca krem waniliowy.

Dr Churukian mówi, że „zapewnienie bariery przed utratą płynów oraz infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi” jest niezbędne do leczenia. Mówi, że nakłada grubą warstwę Jan Marini BioShield (135 USD) natychmiast po zabiegu i prosi, aby pacjenci kontynuowali to podczas powrotu do zdrowia.

Zastosuj zimne okłady

Jeśli Twoja skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta po leczeniu, pamiętaj o zastosowaniu zimnych okładów i okładów z lodu na obszar, ponieważ pomoże to złagodzić niektóre stany zapalne. Pomocne może być również spanie w podwyższonej pozycji z dodatkową poduszką lub dwiema.

.Źródło strony

Ostatnie Posty