- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryJak działają czynniki wzrostu w pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak działają czynniki wzrostu w pielęgnacji skóry


Produkty zawierające czynniki wzrostu to niektóre z naukowo przemyślanych formuł dostępnych obecnie na rynku, w wyniku czego często mogą być onieśmielające lub źle zrozumiane. Oto jak działają i dlaczego eksperci uważają je za crème de la krem w pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry.

Czym są czynniki wzrostu i czym różnią się od komórek macierzystych?

„Czynniki wzrostu to substancje międzykomórkowe, o których wiadomo, że wpływają na proliferację komórek, mobilność, przeżycie i morfogenezę” – mówi chemik kosmetyczny Krupa Koestline. „Biologicznie mówiąc, komórki macierzyste to niezróżnicowane komórki, które wytwarzają czynniki wzrostu i reagują na cytokiny [potent proteins]. Mają zdolność różnicowania się w kilka rodzajów komórek w zależności od środowiska i tego, na co są narażeni”.

Czynniki wzrostu znajdują się w płynnym produkcie ubocznym ludzkich komórek macierzystych, który jest hodowany w laboratorium i określany jako pożywka kondycjonowana ludzkimi komórkami macierzystymi. Chemik kosmetyczny Stephen Alain Ko ma świetną analogię: „Pomyśl o tym jak o piwie: możesz opisać piwo jako pożywkę kondycjonowaną w komórkach drożdży — drożdże rosną w mieszance wody i ziarna, hodując je i kondycjonując, ale potem są usuwane do produkcji piwa. ” Oprócz czynników wzrostu płyn zawiera również cytokiny, enzymy i inne cząsteczki, które wzmacniają zdolność komunikowania się komórek skóry.

Jak działają w pielęgnacji skóry?

Wraz z wiekiem naturalna produkcja czynników wzrostu w organizmie ulega spowolnieniu, dlatego kilka marek pielęgnacyjnych dodało je do produktów do stosowania miejscowego. W preparatach do pielęgnacji skóry komórki macierzyste są wykorzystywane do promowania produkcji czynników wzrostu. „Jako naturalne substancje wytwarzane przez komórki skóry, wspomagają naprawę skóry, która jest uszkodzona w wyniku starzenia lub różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych”, mówi nowojorski dermatolog Jody Levine, MD. „Czynniki wzrostu poprawiają skórę poprzez promowanie tworzenia kolagenu i elastyny, zapewniając jędrność i elastyczność oraz młodszy wygląd.”

Koestline mówi, że czynniki wzrostu w pielęgnacji skóry wykazały fantastyczne rezultaty w gojeniu się ran. „W oparciu o pożądaną aktywność firmy zajmujące się pielęgnacją skóry najczęściej stosują transformujący czynnik wzrostu (TGF), który stymuluje produkcję kolagenu, lub epidermalny czynnik wzrostu (EGF), który stymuluje produkcję komórek skóry”.

W gabinecie dr Levine mówi, że „stosowanie miejscowego osocza bogatopłytkowego (PRP) po zabiegu, takim jak mikronakłuwanie, może dodatkowo zwiększyć produkcję czynnika wzrostu”. Według artykułu w Roczniki DermatologiiPRP zwrócił uwagę dermatologów na różne czynniki wzrostu, w tym TGF, PDGF (płytkowy czynnik wzrostu), VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego) i IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu), a także jego zdolność do leczenia zmarszczki i odmłodzić skórę.

Produkty do wypróbowania

Być może świętym Graalem serum z czynnikami wzrostu jest SkinMedica TNS Advanced+ (295 USD), formuła dwukomorowa: jedna komora zawiera ponad 450 naturalnych czynników wzrostu i innych białek; druga zawiera wysoce aktywną mieszankę składników roślinnych, morskich ekstraktów i peptydów, zaprojektowaną w celu wspomagania mieszanki czynnika wzrostu we wspieraniu odmładzania skóry.

Innym ulubionym jest NEOCUTIS Bio Serum Firm (275 USD), który, podobnie jak TNS, jest uwielbiany przez dermatologów ze względu na jego skuteczność na arenie przeciwstarzeniowej. Mieszanka czynników wzrostu, peptydów, kwasu hialuronowego i glukozaminy działa na wiele oznak starzenia, od cery krepowanej po drobne zmarszczki i łatwo się wchłania na twarzy i szyi.Źródło strony

Ostatnie Posty