- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzJak naprawić słabą barierę skórną?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak naprawić słabą barierę skórną?


Pamiętam, jak ostatni raz zdjęłam barierę skórną tak, jak to było wczoraj: zeszłej jesieni testowałam produkty na nasze NewBeauty Awards i byłam bardzo w ciąży (tj. moja skóra stała się bardziej wrażliwa) i nie miałam pojęcia, że ​​zareaguje tak negatywnie na nakładanie warstw dwóch serum zawierających składniki, których wcześniej używałem, bez żadnych problemów. Po około 20 minutach moja skóra stała się gorąca i czerwona i tak pozostała przez prawie dwie godziny. Wiedziałam, że coś jest nie tak (to nie było ciepłe mrowienie, które sygnalizuje „działa”) i natychmiast umyłam twarz delikatnym środkiem myjącym i nałożyłam grubą warstwę balsamu naprawczego.

Jeśli to samo lub podobne przydarzyło się Tobie, nie jesteś sam. Na Reddicie są dziesiątki podobnych historii, ponad 185 000 postów #skinbarrier na Instagramie i 309 milionów wyświetleń hashtagu w TikTok (i wciąż rośnie). Oto jak naprawić osłabioną barierę skórną i odzyskać ten piękny blask, stat.

Oznaki osłabionej bariery skórnej

„Naturalna bariera skóry pomaga zarówno uszczelniać wilgoć, jak i chronić skórę przed wykwitami trądzikowymi spowodowanymi gromadzeniem się bakterii” — mówi ekspertka ds. holistycznej pielęgnacji skóry, Tammy Fender, założycielka jej tytułowej marki produktów do pielęgnacji skóry. „Osłabiona bariera skórna jest widoczna zarówno w skórze przesuszonej, jak i nadaktywnej”. Nerida Joy, kosmetyczka celebrytek, dodaje, że podrażnienie, łuszczenie się i zaczerwienienie są również objawami. „Skóra łatwo się podrażnia – czasami jest tłusta, a w inne dni może być sucha – i staje się śliska w dotyku i nie ma wrażenia, że ​​coś wchłania”.

Jak to naprawić

„Musisz wrócić do podstaw” — mówi Joy. „Przestań używać produktów z aktywnymi składnikami i przejdź na bardzo prostą dietę. Zacznij od delikatnego, niepieniącego się środka myjącego, a następnie użyj prostego, nawilżającego kremu nawilżającego, który zawiera delikatne składniki, takie jak masło shea, alantoina, gliceryna, arnika, skwalen itp. Podczas mycia twarzy upewnij się, że woda jest na jej skórze. chłodniejszej stronie i nie używaj żadnych peelingów ani suszących masek glinianych.” Osobiście uwielbiam regenerujące balsamy, a nie tradycyjne kremy nawilżające, gdy moja skóra jest uszkodzona i Odżywczy balsam do skóry Furtuna czyni dla mnie cuda (jest także zdobywcą nagrody NewBeauty Award 2022).

Chociaż powinieneś unikać fizycznych peelingów, takich jak peelingi, Fender mówi, że delikatny peeling, taki jak jej ulubieniec kultowy Epi-Peel może być stosowany raz w tygodniu, aby pobudzić odnowę komórek skóry. Aby zachować ostrożność, możesz zmieszać niewielką ilość Epi-Peel z delikatnym środkiem czyszczącym o zrównoważonym pH — Fender preferuje mleczną formułę, taką jak jej roślinna Mleczko oczyszczające—aby stworzyć wyjątkowo delikatny peeling i usunąć ciepłą szmatką.

Konieczne jest również stosowanie kremów przeciwsłonecznych, chociaż możesz wahać się, czy nie nakładać go na tak delikatną skórę. Jednak pominięcie tego i ryzyko uszkodzenia przez słońce słabej bariery skórnej jest znacznie gorsze. „Wybierz fizyczny filtr przeciwsłoneczny, który jest bogaty w tlenek tytanu i cynk”, mówi Joy, która sugeruje unikanie chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, które przenikają przez barierę skóry (fizyczne lub mineralne filtry przeciwsłoneczne osadzają się na powierzchni skóry i odbijają światło UV, zamiast je pochłaniać). ).

Fender zaleca również podejście od wewnątrz, aby zachęcić do procesu naprawy skóry. „Możesz również pozostać dobrze nawodnionym i jeść pokarmy wspierające proces odbudowy, takie jak kokos, awokado, słodkie ziemniaki i zielone warzywa liściaste”.

Jak stwierdzić, czy bariera skórna znów jest zdrowa?

„Twoja skóra nie będzie już napięta i wrażliwa” – mówi Fender. „Będzie grubszy w dotyku, miękki i elastyczny w dotyku. Wchłonie produkty, które nakładasz, bez uczucia śliskości lub tak, jakby Twoje produkty po prostu leżały na powierzchni Twojej skóry. Nie będzie miał uczucia tłustości w południe, ale pozostanie spójny ze swoim wyglądem i odczuciem”. Należy również zredukować zaczerwienienia i wypryski, zauważa Joy. „Zdrowa bariera skórna jest niezbędna dla promiennej skóry”.Źródło strony

Ostatnie Posty