- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryJak sprawdzić, czy Twój szampon Cię niszczy, według dermatologów?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak sprawdzić, czy Twój szampon Cię niszczy, według dermatologów?


Kupujesz szampon, aby oczyścić i oczyścić zanieczyszczenia na skórze głowy i we włosach, prawda? Ale co się dzieje, gdy to się odwraca, a produkt, który ma oczyszczać, faktycznie prowadzi do szaleństwa skóry. Jeśli zauważyłeś trądzik lub inne przebarwienia wokół czoła lub na skórze głowy, może to być wynikiem stosowania szamponu lub innych produktów do pielęgnacji włosów, których używasz. Aby dotrzeć do sedna tych nieznośnych pryszczy w miejscach, w których nie powinno być, zwróciliśmy się do ekspertów o ich wgląd.

Dlaczego szampony Cię wyrywają?

„Niektóre szampony zawierają olejki – mogą być oliwkowe, argonowe lub kokosowe – które zatykają pory, czyli są komedogenne” – mówi Melville, dermatolog z Nowego Jorku Kally Papantoniou, MD. „Te olejki mogą nie sprawić, że wszyscy wybuchną, ale jeśli masz skłonność do trądziku, możesz być bardziej wrażliwy na szampony zawierające olej”. Dermatolog z Nowego Jorku, Orit Markowitz, MD, zauważa, że ​​jeśli się wybijasz, może to również wskazywać na alergię na składnik szamponu.

Jeśli masz ciemniejsze włosy i obserwujesz wzrost wyprysków, jest to normalne. „Ponieważ czarne włosy są często suche ze względu na kręconą naturę włosów, często stosuje się szampony zawierające olejki, takie jak masło kakaowe lub masło shea”, wyjaśnia Glenn Dale, MD dermatolog Valerie Callender, MD.

Jak rozpoznać, czy wypryski są spowodowane przez szampon?

Eksperci twierdzą, że guzki spowodowane szamponem często mają kilka unikalnych identyfikatorów. „Kiedy przyczyną wyprysków jest szampon, prawdopodobnie dostaniesz zaskórników i guzków wzdłuż linii włosów, czoła i karku” – mówi Fort Lauderdale, dermatolog z Florydy, dr Matthew Elias. Według dr Callendera, wypryski po szamponie mogą być „zapalne i mieć postać czerwonych, swędzących guzków lub zaskórników”, a także zaskórników. Dr Papantoniou zauważa, że ​​możesz „zauważyć również wypryski na górnej części pleców i ramionach, zwłaszcza jeśli masz dłuższe włosy”.

Jak uniknąć wypadania z szamponu?

Aby całkowicie uniknąć rozpadu szamponu, dr Elias sugeruje poszukiwanie „produktów, które nie zatykają porów, nie powodują trądziku lub nie zawierają oleju, aby mieć pewność, że nie zatykają porów i nie prowadzą do wyprysków”. Ważne jest również, aby nie dać się wciągnąć w klasyczny „całkowicie naturalny” marketing, zauważa dr Papantoniou. „Byłbym ostrożny z niektórymi „naturalnymi” szamponami – ostrzega lekarz. „Mogą prowadzić do nagromadzenia się niektórych osób” – dodaje. Aby uzyskać dodatkową ostrożność, staraj się unikać składników, które mają tendencję do powodowania wyprysków wymienionych poniżej.

Jakie są typowe składniki, które mogą powodować wypryski?

Istnieje garstka składników, które są częstymi przestępcami, jeśli chodzi o powodowanie wyprysków związanych z szamponem. Dr Elias mówi, że wszelkie olejki znajdujące się w pomadach, szamponach, odżywkach, żelach, sprayach i woskach mogą prowadzić do trądziku. Dr Markowitz zauważa, że ​​glikol propylenowy, olejek z drzewa herbacianego oraz składniki alkoholowe lub alkoholopodobne również mogą prowadzić do wyprysków.

.Źródło strony

Ostatnie Posty