- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessJak suchy styczeń może przynieść korzyści Twojej skórze
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak suchy styczeń może przynieść korzyści Twojej skórze


Styczeń wydaje się być pierwszą świeżą stroną zupełnie nowego notatnika. Po złamaniu kręgosłupa możesz napisać co chcesz przez następne 365 stron. Skłania to niektórych ludzi do podejmowania śmiałych postanowień na nadchodzące miesiące, a innych zmusza do natychmiastowej pracy nad sobą z takim przedsięwzięciem jak Suchy Styczeń. Powstrzymywanie się od alkoholu może wiele zrobić dla twojego zdrowia psychicznego i fizycznego, ale co może zrobić dla twojej skóry?

Jakie negatywne skutki może mieć alkohol na twoją skórę?

Alkohol może być szkodliwy dla wielu części ciała, w tym dla skóry. Jednym z problemów związanych z alkoholem dla skóry jest to, że odwadnia. „Może powodować uszkodzenia komórek skóry, potencjalnie zakłócając funkcjonowanie komórek i produkcję kolagenu” – wyjaśnia Melville, nowojorski dermatolog Kally Papantoniou, MD. Dodaje, że ma też działanie zapalne i może prowadzić do zaczerwienienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Chico, dermatolog z Kalifornii, Kafele T. Hodari, MD, mówi, że odwodnienie może spowodować „matową, pozbawioną blasku cerę”. Na większą skalę alkohol może również prowadzić do „grudkowych i krostkowych postaci trądziku i trądziku różowatego”. Wszyscy obudziliśmy się po nocy spędzonej na mieście z nowym pryszczem lub niepożądaną rumianą cerą, a winę często ponosi alkohol.

W dalszej kolejności alkohol może nawet szybciej postarzyć skórę. Kosmetyczka gwiazd Shani Darden mówi, że alkohol może przyspieszyć starzenie się. Wpływa na „elastyczność skóry, powodując, że skóra wydaje się luźniejsza i bardziej pomarszczona”. Dodaje, że „Alkohol jest wyjątkowo wysuszający, a odwodniona skóra prowadzi do bardziej widocznych drobnych zmarszczek z powodu braku wody w skórze. Oznacza to również, że młodzieńcza, sprężysta, pulchna skóra zajmuje tylne siedzenie”.

Co powoduje te negatywne skutki?

Alkohol wpływa na wiele najważniejszych procesów naszego organizmu, co z kolei wpływa na naszą skórę. Specjalista od żywienia Jess Barber wyjaśnia, że ​​alkohol wpływa na mikrobiom jelitowy, który ostatecznie wpływa na oś jelitowo-skórną. Ponadto „alkohol może również powodować stany zapalne w organizmie, co może powodować uwalnianie związku zwanego histaminą. Histamina może powodować zaczerwienienie skóry” – mówi Barber. Stan zapalny jest twoim wrogiem. Według Dardena stan zapalny powoduje, że Twoja skóra jest „bardziej matowa, opuchnięta i sucha”, a także może przyspieszyć proces starzenia.

Jednym z narządów najbardziej dotkniętych nadmiernym piciem jest wątroba. Barber wyjaśnia, że ​​jeśli wątroba jest wspierana przez metabolizowanie alkoholu, nadmiar estrogenu może zostać ponownie wchłonięty przez organizm. To wystąpienie może prowadzić do objawów zespołu pomiesiączkowego, w tym podatności na wypryski.

Wiadomo również, że alkohol wpływa negatywnie na jakość i ilość snu. Według Barbera: „Wpływa to na cykl regeneracyjny organizmu, który występuje podczas snu. Jeśli ten cykl jest regularnie przerywany, może zmniejszyć normalny obrót komórkowy i prowadzić do suchej, matowej cery i prawdopodobnie skóry skłonnej do trądziku”. Holistyczny dietetyk Shauna Faulisi mówi, że brak dobrego snu w nocy może również wywołać działanie naszego hormonu głodu, greliny. Faulisi mówi, że po wyrzuceniu hormonów głodu możesz sięgać po niezdrową żywność pełną cukru, soli i przetworzonych kart, które nie będą wspierać Twojej skóry.

Dr Papantoniou wyjaśnia, że ​​odwodnienie również odgrywa pewną rolę. „Alkohol działa jak środek moczopędny, prowadząc do odwodnienia skóry i otaczających ją tkanek i narządów, a alkohol może uszkadzać DNA komórkowe i zakłócać funkcjonowanie komórek” – mówi lekarz.

Czy istnieją alkohole, które są lepsze lub gorsze dla Twojej skóry?

Dobra wiadomość dla osób pijących wódkę i tequilę, jak mówi dr Papantoniou, „im czystszy alkohol, tym mniej zapalne”. Taniny obecne w napojach takich jak czerwone wino czy whisky mają bardziej przeciwzapalne właściwości. Darden zwraca uwagę, że klarowne alkohole są również szybciej przetwarzane przez organizm, co oznacza, że ​​będą miały mniejszy wpływ na skórę.

Cukier jest również dużym winowajcą negatywnych skutków picia. Faulisi mówi, że cukier i podwyższony poziom insuliny „zawsze będą negatywnie wpływać na twoją skórę”. Wybór alkoholu o niskiej zawartości cukru, takiego jak tequila lub mezcal, może zminimalizować problemy ze skórą. Sugeruje również wybór czystszego miksera, takiego jak woda sodowa. Jeśli chodzi o wino, Faulisi mówi, że powinieneś trzymać się naturalnych i biodynamicznych win, ponieważ mają one naturalnie niską zawartość cukru i alkoholu.

Czy istnieją sposoby na zwalczenie tych efektów?

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia podczas picia może pomóc złagodzić niektóre negatywne skutki picia na skórę. Faulisi sugeruje przestrzeganie zasady jeden do jednego — filiżanka wody na każdy napój alkoholowy. Dla tych, którzy odczuwają zaczerwienienie lub zaczerwienienie podczas picia, dr Papantoniou sugeruje propranolol na receptę, aby pomóc zmniejszyć reakcję. Fryzjer mówi, że spożywanie alkoholu z umiarem może również pomóc w utrzymaniu czystości skóry.

Po długiej nocy picia powinieneś okazać swojemu ciału dodatkową miłość. Fryzjer sugeruje spożywanie warzyw kapustnych i całej żywności po okresie nadmiernego picia.

Łatwo zemdleć w makijażu lub przecierać twarz chusteczką przez pięć sekund po wieczornym wyjściu. Jednak Darden mówi, że po wypiciu nie powinieneś rezygnować z rutynowej pielęgnacji skóry. Przynajmniej musisz umyć twarz. Dodaje, że delikatne serum do kuracji może być również zastrzykiem, którego potrzebuje Twoja twarz na kolejny dzień.

Co może zrobić dla Twojej skóry miesięczna przerwa od picia?

Uczestnictwo w Suchym Styczniu może przynieść korzyści Twojemu ciału od stóp do głów. Dr Hodari mówi, że możesz mieć więcej energii, silniejsze skupienie i lepszy sen, a wszystko to może ostatecznie pomóc Twojej skórze. Dr Papantoniou mówi, że zrobienie sobie miesiąca przerwy od picia może pomóc w nawodnieniu organizmu. „Pozwoli maszynerii komórkowej wyleczyć i naprawić komórki skóry i strukturę kolagenu. Zapewni również lepsze wchłanianie witamin i składników odżywczych, co również pomoże w utrzymaniu zdrowej skóry.”

Faulisi zauważa, że ​​nie ma dwóch takich samych osób, więc wyniki mogą się różnić. Jednak prawdopodobnie zauważysz zmniejszenie stanu zapalnego, zaczerwienienia i drobnych zmarszczek, jeśli przestaniesz pić przez miesiąc. Oczekuj bardziej nawilżonej skóry, mniej wyprysków, mniej zaczerwienień i więcej blasku” – mówi Barber.

Źródło strony

Ostatnie Posty