- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryJak używać produktów do pielęgnacji skóry z kwasami latem?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak używać produktów do pielęgnacji skóry z kwasami latem?


Zbliża się lato, a to oznacza dłuższe dni, więcej słońca i więcej czasu na świeżym powietrzu. Nie jest więc niespodzianką, że jest to jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają profesjonalistom ds. skóry o tej porze roku: czy mogę nadal używać kwasów latem? „Często jesteśmy pytani, czy w tym czasie polecilibyśmy kwasy w pielęgnacji skóry” – mówi licencjonowana medyczna kosmetyczka Terrie Absher, założycielka Całkowity blask. „Odpowiedź brzmi: tak, możesz, ale biorąc pod uwagę, że ekspozycja na promienie UVA i UVB sprawia, że ​​nasza skóra jest podatna na fotouszkodzenia, takie jak przebarwienia i fotostarzenie, ważne jest, aby prawidłowo stosować kwasy, w odpowiedniej ilości i odpowiedniej aplikacji do rodzaju skóry i poziomu ekspozycji na słońce, która może się znacznie różnić”.

Więc nie, nie musisz całkowicie przestać używać kwasów, ponieważ prawidłowe stosowanie przynosi wiele korzyści dla skóry, ale oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, abyś mógł bezpiecznie włączyć je do swojej rutyny.

Rozważ rodzaj kwasów, których używasz

Nie każdy kwas ma właściwości fotouczulające (co oznacza, że ​​nie uwrażliwiają skóry na słońce). Na przykład kwas hialuronowy zawiera „kwas” w swojej nazwie, ale jest praktycznie przeciwieństwem kwasu resurfacingowego, takiego jak kwas glikolowy, jeśli chodzi o korzyści, jakie oferuje skórze: nawilżenie i wypełnienie. Najczystsza forma witaminy C (kwas l-askorbinowy) również jest klasą samą w sobie. „Kwas L-askorbinowy jest niesamowicie silnym przeciwutleniaczem, którego potrzebuje każda rutynowa pielęgnacja skóry” – mówi Absher. Dobrze łączy się również z filtrem przeciwsłonecznym, gdy jest ułożony pod spodem, oferując dodatkową ochronę przed wolnymi rodnikami przed uszkodzeniami UV. „Kwas mlekowy jest jednym z tych, które zalecamy stosować przez całe lato, ponieważ pomaga utrzymać nawilżoną i pulchną skórę, co uwielbiamy w miesiącach letnich, kiedy popisujemy się naszą skórą” – dodaje Absher. „Używam go codziennie na twarz i ciało”. Dwie uwielbiane przez nas formuły zawierające kwas mlekowy, które zdobyły nagrodę NewBeauty Award Shani Darden Serum z kwasem mlekowym (na twarz) i Balsam do ciała łagodzący przemianę materii (dla ciała).

Zdobądź Korzyści z Zamiast tego kwasy w płynie czyszczącym

„Jednym z bezpiecznych i delikatnych sposobów na włączenie kwasów do rutyny latem jest stosowanie ich w formie środka czyszczącego” – mówi Tam Lamarre, pielęgniarka estetyczna w SkinSpirit NYC. „Środki oczyszczające pozostają na skórze tylko przez krótki czas, a następnie są spłukiwane, a nie serum lub krem, które pozostają na skórze przez cały dzień lub noc”.

Zachowaj ochronę przed słońcem

Aby uniknąć uszkodzenia skóry, uważaj na ekspozycję na słońce i wyższy poziom promieniowania UV latem. „To naprawdę ma zastosowanie przez cały rok, kiedy czasami możemy popaść w fałszywe poczucie bezpieczeństwa co do ilości ekspozycji na słońce, którą otrzymujemy”, wyjaśnia Absher. „Wszyscy lubimy przebywać na świeżym powietrzu, ale musimy stosować dostosowaną do indywidualnych potrzeb pielęgnację skóry, która jest korzystna i ochronna. Nigdy nie zaszkodzi też pielęgnować nałóg kapeluszowy. Kapelusze przeciwsłoneczne były kiedyś problemem dla osób świadomych mody, ale to już przeszłość. Znajdź kapelusz z wystarczająco szerokim rondem, aby osłonić twarz. Odzież chroniąca przed słońcem również przeszła długą drogę. Znajdź lekki pokrowiec z długim rękawem, który sprawdzi się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Te piękne okna w Twoim domu i w innych miejscach, gdy Cię nie ma, mogą również wystawiać Cię na mnóstwo promieni słonecznych, więc w miesiącach letnich wyrób sobie nawyk nakładania kremu przeciwsłonecznego z samego rana”.

Unikaj kwasu retinowego, chyba że…

Chirurg plastyczny twarzy z Bostonu Jaimie DeRosa, MD, mówi, że jej zaleceniem jest „unikanie kwasu retinowego i retinoli latem, chyba że jesteś czujny w kwestii ochrony przed słońcem – noszenia kremów przeciwsłonecznych, unikania opalania się i noszenia czapek zakrywających twarz – zwykle z 3-calowym rondem lub szersze — i okulary przeciwsłoneczne. Powodem tego jest to, że kwasy te zwiększają ryzyko oparzeń słonecznych, ponieważ zwiększają wymianę komórek, przez co „nowa skóra” jest podatna na działanie promieni słonecznych. Proponuję fizyczny filtr przeciwsłoneczny, który zawiera tlenek cynku i/lub dwutlenek tytanu. Większość dobrych filtrów przeciwsłonecznych w dzisiejszych czasach wykorzystuje mikronizowane minerały, dzięki czemu nie pozostawiają gęstego białego odcienia na skórze”.Źródło strony

Ostatnie Posty