- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzMakijażJak wybrać odpowiedni podkład w pudrze, płynie lub kremie?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak wybrać odpowiedni podkład w pudrze, płynie lub kremie?


To dylemat, który może być trudny do samodzielnego rozwiązania. Ponieważ pudrowe, płynne i kremowe formuły makijażu wciąż ewoluują i zmieniają się na lepsze, trudno jest stwierdzić, które produkty najlepiej działają na Twoją skórę, a które dobrze ze sobą współgrają.

Czy płyny działają lepiej niż proszki? Który z nich ma dłużej trwającą moc? Jak nakładasz jeden na drugi? Oto, co mówią profesjonaliści, aby wybrać odpowiednie produkty i jak używać ich razem, aby uzyskać trwałe, nieskazitelne wykończenie.

Może Ci się spodobać: 9 podkładów, których wizażyści celebryci zawsze stosują na czerwonym dywanie

Zroszony czy matowy?

Po pierwsze, znajomość wyglądu, jaki chcesz uzyskać, pomoże ci określić, która formuła jest najlepsza. Znany wizażysta Benjamin Puckey mówi, aby wybrać puder, aby uzyskać bardziej matowy wygląd: „Podkład w pudrze będzie miał bardziej matowe wykończenie, mniej krycia i będzie szybszy w aplikacji niż podkład w płynie, co może być świetne, jeśli się spieszysz . Podkład w płynie zazwyczaj zapewnia większe krycie oraz rozświetlające i świetliste wykończenie. Możesz użyć podkładu w proszku na płyn, aby zmatowić i dodać dodatkowe krycie.”

Rozważ swój typ skóry

Istnieje wiele zalet i wad podkładów w proszku i płynów, ale podstawową zasadą jest rozpoczęcie od rodzaju skóry. „Podkłady w pudrze są doskonałe dla skóry tłustej, mieszanej lub tych, które preferują matowe wykończenie”, mówi wizażysta Derek Selby. „Są to również formuły najłatwiejsze i najszybsze do zastosowania. Jeśli jesteś początkujący lub masz problemy z czasem, wybierz puder”.

Mally Roncal, wizażystka i założycielka Mally Beauty, mówi, że sprowadza się to do osobistych preferencji oraz tego, jak szybko i jak łatwo ma być aplikacja produktu. „Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz tłustą cerę, podkład w proszku jest dla ciebie świetny” – wyjaśnia. „Jeśli masz normalną skórę, podkład w płynie jest dla ciebie świetny, a jeśli masz suchą skórę, podkład w postaci kremu jest dla ciebie dobry”.

„To również jakość skóry decyduje o produkcie” – dodaje celebrytka, wizażystka Sandy Linter. „Wiele skórek może przejść między płynem a proszkiem lub użyć albo/albo. To skomplikowane. Kiedy nałożę makijaż, zobaczę, jak się układa, czy wysycha lub nie rozprowadza się łatwo. Zamienię podkłady lub ewentualnie użyję dwóch różnych podkładów. Drobny płyn na całej twarzy, a następnie krem ​​w miejscach, które wymagają lepszego krycia.”

Dla kogo płyny są najlepsze?

W przypadku skóry suchej lub dojrzałej podkłady w płynie lub kremie mogą zapewnić pełniejsze, lepiej rozprowadzające się pokrycie. Chemik kosmetyczny Kelly Dobos mówi: „Podkłady w płynie mogą mieć większy stopień krycia i zawierać składniki, które pomagają pigmentom łatwiej rozprowadzać się na skórze. Zawierają również humektanty i emolienty, które pomagają nawilżyć i zmiękczyć skórę”.

Chociaż płyny świetnie nadają się do mieszania i nawilżania, te same emolienty, które sprawiają, że są bardziej giętkie i łatwiejsze w użyciu, sprawiają, że są bardziej podatne na gniecenie, topnienie lub zsuwanie się z twarzy. „Wolę, aby twarz była matowa we właściwych miejscach – czoło, pod oczami, bok nosa, podbródek i linia żuchwy – i miała więcej blasku i blasku w innych miejscach, takich jak grzbiet nosa i kości policzkowe, ponieważ to sprawia, że twarz bardziej trójwymiarowa w aparacie” – mówi Puckey. „Najpierw używam podkładu w płynie, a następnie nakładam podkład w proszku do matowania i poprawek w ciągu dnia”.

Oszczędzanie skóry tłustej

Nowe formuły pudrów ułatwiają również uzyskanie tych samych korzyści, co baza w płynie, bez problemów z ruchem i trwałością. „Dzisiejsze podkłady w pudrze mogą być dość wyrafinowane. Rozwój pigmentów poddanych obróbce powierzchniowej przeniósł niektóre właściwości płynnych podkładów do proszków. Pigmenty poddane obróbce powierzchniowej są wzmocnione warstwą silikonu lub innych materiałów, które poprawiają aplikację, poprawiają ich odczucie na skórze i zwiększają trwałość” – mówi Dobos.

Sztuczki handlu

„Kiedy nakładasz inny rodzaj makijażu na płynne produkty, pamiętaj, aby dać podkładowi odpowiedni czas na wyschnięcie, w przeciwnym razie może się rozmazywać i stać się nierówny. Najlepiej przetestować produkty, których chcesz używać razem na wewnętrznej stronie ramienia, zanim nałożysz je na twarz, aby sprawdzić ich kompatybilność” – dodaje Dobos.

Prostą zasadą, o której należy pamiętać przy nakładaniu warstw, jest to, że pudry lepiej rozprowadzają się na płynach, a nie na odwrót. Nawet jeśli twoją ulubioną bazą jest podkład w proszku, profesjonaliści zalecają nakładanie go po nałożeniu kremów lub płynów. „Jeśli kochasz róż, kontur lub rozświetlacz w kremie, najpierw nałóż go, a dopiero potem pudrowy podkład” – radzi Selby. Ale są wyjątki. „To naprawdę zależy od produktów, ale te, które zawierają talk, są trudniejsze do zmieszania, ponieważ talk schnie” – dodaje.

Wypróbowane i przetestowane

Jakie produkty są najlepsze z najlepszych? Puckey, który prawdopodobnie ma dostęp do każdego produktu do makijażu na świecie, mówi, że jego najlepsze typy są warte inwestycji: „Mój ulubiony podkład w płynie jest od lat, Podkład Radiant Fluid Clé De Peau (128 USD), ponieważ nadaje skórze naturalny, ale lepszy wygląd i ma piękne luminescencyjne wykończenie. Moim ulubionym podkładem w proszku jest Teint Si Fin autorstwa Serge’a Lutensa (175 USD), ponieważ jest tak drobno zmielony i daje świeże, matowe wykończenie, nie wyglądając na zbyt suche lub pudrowe.”Źródło strony

Ostatnie Posty