- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryJeśli masz problem ze zdobyciem leków na trądzik, oto dlaczego
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jeśli masz problem ze zdobyciem leków na trądzik, oto dlaczego


Jeśli miałeś trudności ze zdobyciem Accutane w ciągu ostatnich kilku tygodni, nie jesteś sam. Niedawna miesięczna awaria programu iPledge prowadzonego przez Agencję ds. Żywności i Leków powstrzymała wielu użytkowników leków na trądzik na receptę z dala od leków przez tygodnie, a czasem nawet miesiące. Awaria została spowodowana niedawną aktualizacją systemu, jednak lekarze, którzy polegają na tym, aby uzyskać izotretynoinę lub Accutane, swoim pacjentom twierdzą, że problem jest głębszy niż tylko opóźnienia. Wielu uważa, że ​​program jest głęboko wadliwy i wymaga oceny, aby lepiej służyć pacjentom.

Dlaczego program przestał działać

Aby zrozumieć, co się stało, najpierw musimy wiedzieć, dlaczego w ogóle uruchomiono iPledge. „Przez ostatnie półtorej dekady ten program regulacyjny został wprowadzony w celu zmniejszenia ryzyka, że ​​ktoś jest na Accutane, który obejmuje wady wrodzone, aby upewnić się, że unikamy przepisywania go kobietom w ciąży” – wyjaśnia Davie, dermatolog z FL. Lesley Clark-Loeser, MD. „Ostatnio program starał się być platformą bardziej neutralną pod względem płci, a aktualizacja systemu uniemożliwiła pacjentom, dostawcom i farmaceutom dostęp”.

„Osobiście nie miałem dostępu do systemu iPledge na dwa tygodnie” – dodaje Rochester, nowojorski dermatolog, lek. med. Lesley Loss. „Nie rozpoznał moich danych logowania, nie mogłem zresetować hasła, a dzwoniąc codziennie, otrzymałem sygnał zajętości. W pewnym momencie siedziałem w zawieszeniu przez siedem godzin, a pod koniec nigdy nie rozmawiałem z człowiekiem. System w końcu zrobił coś, aby umożliwić dostawcom resetowanie ich haseł, ale powiedziałbym, że zajęło nam ponad sześć tygodni, zanim wszyscy wrócili na właściwe tory”.

„System jest tak wadliwy na tak wielu poziomach”, zauważa Louisville, KY, dermatolog Tami Buss Cassis, MD. „Do tej pory nadal nie mogę się zalogować, aby pomóc moim pacjentom, którzy potrzebują Accutane”.

„Moi pacjenci nie byli w stanie odnowić swoich recept, a my nie byliśmy w stanie zapisać nowych pacjentów do systemu” – dodaje zaniepokojony Saddle Brook, dermatolog z New Jersey, dr Frederic Haberman. „Nawet po wykonaniu wymaganej pracy w laboratorium i dwóch negatywnych testach ciążowych. To był koszmar”.

Dlaczego lekarze uważają, że to już nie jest potrzebne

Zaledwie miesiąc temu, podczas przerwy, Stowarzyszenie Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej skontaktowało się z FDA i wezwało je do wstrzymania programu. „Kiedy zostaliśmy powiadomieni o fakcie, że nastąpi zmiana platformy, zwołaliśmy spotkanie, aby poprosić o zatrzymanie systemu do czasu, gdy będziemy mieli szansę ocenić jego funkcjonalność i upewnić się, że działa poprawnie – z zastrzeżeniem że lekarze przepisujący leki nadal będą stosować się do tych samych środków bezpieczeństwa, których zawsze przestrzegali” – mówi filadelfijski dermatolog Bruce Brod, MD, który pełni funkcję przewodniczącego Rady ds. Rządowych i Polityki Zdrowotnej AADA. „Odnieśliśmy wrażenie, że FDA nie miała apetytu na całkowite wstrzymanie programu, jednak pracowaliśmy ze sponsorami programu i komunikowaliśmy FDA kilka kluczowych priorytetów, aby upewnić się, że dostęp pacjentów do leków jest zachowane.”

Lekarze, jak nowojorski dermatolog Doris Day, MD twierdzą, że poza trudnościami technicznymi, całe założenie programu wymaga modernizacji. „Nie można uregulować prawa, zdrowy rozsądek i zdrowy rozsądek mówi, że kiedy masz lek, który ma bardzo specyficzne problemy, takie jak wady wrodzone i prawdopodobnie myśli samobójcze, musi być dokładnie monitorowany przez lekarza” – wyjaśnia dr Day.

Według badania z 2011 roku opublikowanego w Journal of American Academy of Dermatology, Nie wykazano, aby iPledge zmniejszał narażenie kobiet w ciąży na Accutane, a wielu lekarzy wskazuje na te dane jako kolejny powód, dla którego jest to tylko uciążliwy proces. „Jeśli lekarz przepisuje lek, wie, jakie są zagrożenia i korzyści, i powinien być w stanie współpracować z pacjentem, aby zarządzać tym ryzykiem” – mówi dr Day. „Istnieją inne leki, takie jak acytretyna na ciężką łuszczycę, które są równe pod względem ryzyka, które nie mają tych samych wskazań lub sygnałów wokół nich. Na rynku dostępnych jest wiele leków o potencjalnie niekorzystnych skutkach, ale to od lekarza zależy określenie dobrego kandydata i odpowiednie ich monitorowanie”.

Kwestia jakości życia

Jednym z największych wyzwań dla lekarzy i pacjentów związanych z iPledge jest częstotliwość, z jaką niektórzy pacjenci muszą być oceniani i problemy z lukami między receptami. Może to spowodować, że osoby z ciężkim trądzikiem nie będą leczone lub całkowicie zrezygnują z leczenia. „Jest siedmiodniowy okres blokady, więc jeśli jesteś kobietą, która go przyjmuje, musisz wykonać badanie krwi, aby udowodnić, że nie jesteś w ciąży. Wtedy masz siedem dni od wypisania recepty na jej odebranie” – wyjaśnia dr Day. „Jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz zablokowany na 30 dni i nie ma możliwości odwrotu”.

Davie, dermatolog z Florydy, Marianna Blyumin-Karasik, MD dodaje, że istnienie programu zniechęca niektórych ludzi, którzy w innym przypadku naprawdę skorzystaliby na przyjmowaniu leku, ponieważ jest to takie zniechęcające przedsięwzięcie „Sposób, w jaki lek jest tak kontrolowany, jest nieco ekstremalny. Czy ktoś, kto nie jest w stanie zajść w ciążę, musi opuszczać szkołę lub pracę? Comiesięczne wizyty u lekarza są również płatne. Nadszedł czas, aby ponownie ocenili i ponownie przyjrzeli się użyteczności tego programu i programowania oraz faktom, które za nim stoją”.

Następne kroki

Jeśli chodzi o próbę uzyskania dostępu do leku, dr Brod zauważa, że ​​najważniejszym czynnikiem jest przejrzystość. „Programy ryzyka i łagodzenia mają działać w celu maksymalizacji bezpieczeństwa i ochrony pacjentów, ale jednocześnie nie powinny powodować zakłóceń w rozsądnym dostępie do leków” – wyjaśnia. „Chcemy, aby wszyscy mieli sprawiedliwy i rozsądny dostęp. Tak więc pracujemy nad rozwiązaniami i jesteśmy chętni i chętni do dalszej ścisłej współpracy z FDA i Grupą Producentów Produktów Izotretynoinowych (IPMG) w celu opracowania tych rozwiązań.

.Źródło strony

Ostatnie Posty