- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryKofeina w pielęgnacji skóry: o co chodzi?
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Kofeina w pielęgnacji skóry: o co chodzi?


Nie jest tajemnicą, że żyjemy w społeczeństwie kofeinowym. Ludzi wstaje z łóżek obietnica wypicia filiżanki kawy, a druga filiżanka po południu pozwala im przetrwać cały dzień. Chociaż korzyści płynące z filiżanki kawy lub herbaty są oczywiste – pyszny smak i zdolność do budzenia się po nieprzespanej nocy – korzyści płynące z kofeiny w pielęgnacji skóry mogą nie być tak oczywiste. Rozmawialiśmy z ekspertami, w tym dermatologami i umysłami stojącymi za produktami do pielęgnacji skóry zawierającymi kofeinę, aby lepiej zrozumieć, jak działa ten związek chemiczny, co może zrobić dla skóry i jakie produkty wypróbować.

Ale najpierw, czym jest kofeina?

„Kofeina to naturalnie występujący związek roślinny, który stymuluje mózg i układ nerwowy, blokując działanie relaksującego neuroprzekaźnika adenozyny” — wyjaśnia holistyczna dietetyk Jennifer Hanway. Miejscowo działa głównie jako przeciwutleniacz i środek przeciwzapalny, mówi Providence, Rhode Island Rezerwacja rezydent dermatolog Tiffany Libby, MD. Pomaga „zmniejszyć produkcję reaktywnych form tlenu i wolnych rodników oraz pomaga poprawić krążenie”. Kofeina jest również środkiem zwężającym naczynia krwionośne, co oznacza, że ​​„zwęża naczynia krwionośne i zmniejsza miejscowy przepływ krwi po nałożeniu na skórę”.

Może zmniejszyć obrzęki

Florence by mills, stworzona przez aktorkę Millie Bobby Brown, niedawno uruchomiła a linia do pielęgnacji skóry z kofeiną. Otrzymaliśmy pewne informacje od zespołu ds. rozwoju produktu i regulacji. Podobnie jak kawa może często rozproszyć zmęczenie na pewien czas, zespół z Florencji by Mills twierdzi, że kofeina w pielęgnacji skóry może zmniejszyć obrzęki pod oczami spowodowane brakiem snu. Jednak nie będzie w stanie zmniejszyć worków pod oczami, które są dziedziczne.

„Puchnięte oczy są zwykle spowodowane nagromadzeniem płynu w okolicy lub rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, które są widoczne pod wrażliwą i delikatną skórą powiek” – wyjaśnia dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill. Ponieważ „kofeina jest środkiem zwężającym naczynia krwionośne, wniknie w skórę i zawęzi naczynia krwionośne, co zmniejszy obrzęki, których możesz doświadczać”. Dodatkowo dodaje, że zmniejszony przepływ krwi pomoże rozjaśnić cienie pod oczami. Zauważa, że ​​składniki takie jak kofeina muszą być używane codziennie, aby zobaczyć tego rodzaju korzyści, ponieważ są one tymczasowe.

To przeciwutleniacz

„Kofeina jest znanym przeciwutleniaczem, który pomaga bronić się przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki”, mówi zespół Florence by Mills. Te właściwości przeciwutleniające mogą nawet pomóc ograniczyć liczbę wolnych rodników wytwarzanych przez organizm, mówi dr Longwill. „Badania kliniczne wykazały, że kofeina może pomóc w ochronie przed wolnymi rodnikami i reaktywnymi formami tlenu powodowanymi przez promieniowanie UV, pomagając w ten sposób spowolnić oznaki fotostarzenia” – mówi dr Libby. „Niektóre badania sugerują również, że kofeina stosowana miejscowo może mieć właściwości fotoochronne, takie jak filtry przeciwsłoneczne, a nawet odgrywać rolę w zapobieganiu powstawaniu raka skóry”.

Może zmniejszyć widoczność cellulitu

W grę wchodzi kofeina będąca środkiem zwężającym naczynia krwionośne. Wykazano, że kofeina stosowana miejscowo w produktach do pielęgnacji skóry zwęża naczynia krwionośne, co może tymczasowo napinać i widocznie wygładzać skórę. Według dr Longwill, miejscowe stosowanie kofeiny z mieszanką innych składników, które zwiększają przepływ krwi, pomoże zredukować drobne linie, zmarszczki i cellulit.

Rozświetla skórę, ale nie zwalcza przebarwień

„Kofeina działa w celu poprawy krążenia skóry, co może pomóc rozjaśnić skórę i uzyskać zdrowy blask” – mówi dr Libby. Jednak zespół z Florence by Mills twierdzi, że ważne jest, aby pamiętać, że to tymczasowe rozjaśnienie nie zmniejszy pojawiania się ciemnych plam ani przebarwień.

Czy picie zbyt dużej ilości kofeiny może mieć negatywny wpływ na skórę?

Podczas gdy kofeina jest świetna, nie zawsze przynosi mnóstwo wspaniałych korzyści Twojemu ciału w dziale zdrowia. „Kofeina jest naturalnym środkiem moczopędnym, który może przyczyniać się do odwodnienia skóry”, jak również organizmu, wyjaśnia Hanway. Aby temu zaradzić, Hanway zaleca swoim klientom ograniczenie spożycia kofeiny do jednej do dwóch filiżanek dziennie. Sugeruje również, aby wypili dużą szklankę wody z dowolnym napojem zawierającym kofeinę.

„Kofeina zwiększa również poziom kortyzolu w naszym krwiobiegu, który może być kataboliczny (prowadząc do rozpadu) skóry, jeśli utrzymujemy wysoki poziom kortyzolu” – mówi Hanway. Zauważa również, że „kawa jest jedną z naszych najbardziej opryskiwanych pestycydami upraw”. Zaleca „zawsze wybieraj wersje organiczną i niskokwasową”. Jednak Hanway nie mówi ci, aby całkowicie zrezygnować z porannego kubka. „Świetna filiżanka niskokwasowej, organicznej kawy (bez nabiału, bez cukru) lub zielonej herbaty może być rzeczywiście korzystna dla skóry, ponieważ zawiera dużo antyoksydantów i polifenoli zwalczających wolne rodniki” – mówi Hanway, które są jednymi z tych samych to wspaniały dodatek do pielęgnacji skóry.

Jeśli chcesz dodać kofeinę do swojej rutynowej pielęgnacji skóry i doświadczyć niektórych korzyści opisanych powyżej, mamy dla Ciebie kilka polecanych przez ekspertów produktów. Jak wspomniano, florence by mills ma nową kolekcję, w której kluczowym składnikiem jest kofeina, co czyni ją ekspertami. Mówią, że jest „idealny dla każdego, kto szuka produktów, które obudzą skórę i sprawią, że będzie wyglądać, jakbyś faktycznie spał pełne osiem godzin!” Niektóre z ekscytujących produktów to Feed Your Soul Love UA Latte Coffee Glow Mask (18 USD), Look Alive Rozjaśniający Krem pod Oczy (18 USD) i Pout Party Kawowy Peeling do Ust (16 dolarów).

Dr Libby poleca klasykę NeoCutis Lumiere Riche Krem pod oczy (118 USD), Versed The Fix awaryjna maska ​​na oczy (18 USD) i Biossance Skwalan + Kofeina Tonizujący Krem do Ciała (28 dolarów). Dr Longwill sugeruje Ujędrniający balsam do ciała z retinolem (82 USD), Kod do serum młodzieżowego (90 USD) i Zaawansowany Retinol + Serum z Zielonej Herbaty (75 dolarów).

Źródło strony

Ostatnie Posty