- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzMakijażKompletny przewodnik po makijażu korygującym kolor
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Kompletny przewodnik po makijażu korygującym kolor


Podczas gdy korekcja kolorów (stosowanie różnych odcieni na skórze w celu usunięcia problematycznych obszarów) zyskała na popularności, koncepcja nakładania kolorów takich jak zielony, pomarańczowy i fioletowy na całą twarz może wydawać się niektórym zniechęcająca. Jednak według znanej artystki makijażu Tasha Brown, chociaż może to wydawać się skomplikowane, nauka o korekcji kolorów jest dość prosta, co wyjaśnia, że ​​​​dwa kolory po przeciwnych stronach koła kolorów neutralizują się nawzajem, gdy są zmieszane, ułożone warstwami lub zmieszane ze sobą ( jak zielony zmniejsza zaczerwienienie skóry). Ale chociaż koncepcja jest łatwa do zrozumienia, zastosowanie tych kolorów ma kluczowe znaczenie.

Z wyjątkiem korektorów koloru, które usuwają worki pod oczami i przebarwienia, Brown wyjaśnia, że ​​korektory koloru należy nakładać przed rozpoczęciem nakładania makijażu. „Po anulowaniu problemu możesz nie potrzebować tak dużego zasięgu, jak myślisz”. Dodaje, że korektory na przebarwienia i pod oczy należy nakładać po nałożeniu podkładu, aby można było je dokładnie nałożyć, a produkt nie rozmazuje się podczas nakładania podkładu.

Nie wiesz, jakiego koloru potrzebujesz, aby rozwiązać problem? Przewiń w dół, aby znaleźć szybką poprawkę dla swojej skóry.

1
/
5

Odwrócić: Zmęczenie

Sięgnąć: Różowe odcienie

„Róże działają cuda w rozjaśnianiu poszarzałej skóry” – wyjaśnia Brown, dodając, że większość podkładów pod oczy, które obiecują efekt rozjaśnienia dla zmęczonej skóry, ma różowe odcienie.

Nowo wprowadzony i opracowany do stosowania pod oczy, Bobbi Brown Skin Corrector Stick (32 USD) w Light Bisque, Bisque i Deep Bisque oferują brzoskwiniowo-różowy odcień dla każdego odcienia skóry, aby szybko i natychmiast odwrócić ciemność i przebarwienia w okolicy.

2
/
5

Odwrócić: Przebarwienia i łagodne zaczerwienienia

Sięgnąć: Żółte odcienie

Żółte odcienie to twój sposób na zniwelowanie przebarwień, fioletowych tonów i łagodnego zaczerwienienia skóry. Aby zneutralizować wyprysczoną cerę, exa Korektor koloru High Fidelity Balancing w kolorze żółtym (27 USD) bezproblemowo wtapia się w skórę, tworząc nigdy nie łuszczące się płótno pod makijażem.

Aby uzyskać kompleksowe rozwiązanie, poszukaj wielofunkcyjnej palety, takiej jak Stila Correct & Perfect All-in-One Color Correcting Palette (45 USD), który zawiera żółty krem ​​neutralizujący i usuwający ciemne plamy oraz żółty proszek do korekty i wyrównywania kolorytu skóry.

3
/
5

Odwrócić: Ciemne koła

Sięgnąć: Odcienie brzoskwini i pomarańczy

W przypadku cieni pod oczami Brown sugeruje użycie odcieni brzoskwini, wyjaśniając, że te odcienie przeciwdziałają szaroniebieskim odcieniom w ciemnych cieniach pod oczami. Kim Kardashian złamała internet (oczywiście), kiedy podzieliła się tym, jak zakrywa swoje cienie za pomocą korektora koloru pomarańczowego. Dokładny produkt został wycofany z produkcji.

„Im głębszy odcień skóry, tym ciemniejsza powinna być brzoskwinia” – wyjaśnia Brown, dodając, że jasne odcienie skóry powinny wyglądać na kolory brzoskwini, a ciemniejsze odcienie skóry najlepiej działają z odcieniami pomarańczowymi. Magia Charlotte Tilbury znika (32 USD) oferuje cztery odcienie od jasnego do głębokiego, które działają dla każdego odcienia.

4
/
5

Odwrócić: Matowa skóra

Sięgnąć: Lawendowe odcienie

Fioletowe odcienie są najlepsze do nadania świeżego, rozświetlonego blasku pozbawionej blasku cerze. Dla całego wybuchu blasku, Make Up For Ever Color Correcting Primer Krok 1 w neutralizatorze zażółcenia (37 USD) sprawia, że ​​jest niezawodny.

Oprócz konkretnych obszarów problematycznych, spróbuj nałożyć odcienie lawendy na środek czoła (w kształcie odwróconego trójkąta), na brodę i na nos, aby uzyskać bardziej promienny blask.

5
/
5

Odwrócić: Zaczerwienienie

Sięgnąć: Zielone odcienie

Brown mówi, że korektory zielonego koloru są najlepsze, aby zniwelować zaczerwienienia skóry. Aby wyrównać duże obszary zaczerwienienia i trądziku różowatego, Brown sugeruje dodanie kilku kropli korektora koloru w płynie do kremu nawilżającego lub użycie podkładu, np. Smashbox Photo Finish Correct Anti-Redness Primer (39 USD), za szybkie, pełne pokrycie.

Aby leczyć skoncentrowane obszary zaczerwienienia, takie jak okolice nosa i ust lub między brwiami, użyj korektora koloru, takiego jak Chanel Le Correcteur de Chanel w Vert (43 USD), który umożliwia precyzyjną aplikację i łatwe mieszanie.Źródło strony

Ostatnie Posty