- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessKompletny przewodnik po pięknie spożywanym
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Kompletny przewodnik po pięknie spożywanym


Od pudrów po tabletki, suplementy pielęgnacyjne mają chwilę. Wygląda na to, że każdego miesiąca pojawia się partia nowych produktów kosmetycznych do spożycia, które obiecują, że rozbłyśniesz od środka, ale jak to osiągnąć? Rozmawialiśmy z ekspertami w tej dziedzinie, w tym dermatologami i niektórymi umysłami stojącymi za czołowymi markami suplementów kosmetycznych, aby dowiedzieć się, jak działa uroda do spożycia i którym produktom ufać.

Czym są suplementy kosmetyczne?

Po pierwsze – wyjaśnijmy dokładnie, co stanowi suplement kosmetyczny. „Suplement kosmetyczny to proszek, kapsułka lub pigułka, która zawiera znane korzystne składniki dla skóry, włosów i paznokci” – wyjaśnia Omaha, dermatolog z NE Joel Schlessinger, MD. Dodaje, że składniki powszechnie występujące w tych suplementach to między innymi witaminy A, C i E, niacynamid, biotyna, aminokwasy i różne inne przeciwutleniacze. „W szczególności antyoksydanty są bardzo popularne w suplementach kosmetycznych, ponieważ wykazano, że przeciwdziałają stanom zapalnym prowadzącym do wszystkich rodzajów starzenia się skóry” – mówi dr Schlessinger. „Cynk do spożycia może pomóc w przeciwdziałaniu stresowi oksydacyjnemu, poprawić trądzik a nawet pomagać w gojeniu się ran”.

Piękno spożywcze przebyło długą drogę. „Suplementy kosmetyczne zostały tradycyjnie stworzone, aby wspierać naturalnie zachodzące w organizmie procesy. Na przykład suplementy kolagenu morskiego przyglądają się wyczerpywaniu się kolagenu w naszym organizmie wraz z wiekiem, stymulując produkcję świeżego kolagenu, aby zapewnić jędrniejszą i jędrniejszą skórę” – mówi Anna Lahey, założycielka Vida Blask. „Ale dzisiaj innowacyjność posunęła się tak daleko, że teraz możemy być ukierunkowani w naszym podejściu do piękna. [We are now] opracowywanie jadalnych rozwiązań specyficznych dla problemów takich jak pigmentacja, wypadanie włosów, suchość i zmarszczki.”

Piękno nadające się do spożycia to chwila właśnie teraz — dlaczego tak jest?

Istnieje wiele czynników przyczyniających się do gwałtownego wzrostu popularności urody do spożycia, głównie ze względu na cele związane z urodą po pandemii i łatwość użycia. „Ludzie zawsze szukają nowych sposobów na ulepszenie swoich procedur samoopieki, wspieranie zdrowia skóry oraz lepszego wyglądu i samopoczucia — zwłaszcza po ostatnich kilku latach pandemii” — mówi dr Schlessinger. „Dobrze skomponowany, dokładnie przebadany suplement kosmetyczny może to zrobić”. Punam Patel, OLLY Wiceprezes ds. Produktu, mówi, że OLLY zaobserwował wzrost popularności suplementów, który znalazł odzwierciedlenie w sprzedaży marki. Na przykład sprzedaż Niebiańskie włosy (26 USD) dodatek podwoił się w ciągu ostatniego roku.

West Palm Beach, dermatolog z Florydy, Kenneth Beer, MD zgadza się z tym odczuciem i zauważa, że ​​zaobserwował wzrost liczby osób poszukujących laserów i zastrzyków z tego samego powodu. Uważa, że ​​branża będzie się dalej rozwijać. „Piękno spożywcze ma niesamowity potencjał, aby pomóc skórze, włosom i paznokciom” – mówi dr Beer. „Nadejdzie dzień, w którym będziesz mógł przyjrzeć się suplementom do skóry i projektować, które rozwiązują problemy poszczególnych osób”, przewiduje.

Czym różnią się suplementy kosmetyczne od innych witamin?

„W przeciwieństwie do ogólnych witamin, suplementy kosmetyczne są specjalnie opracowane, aby mieć bezpośredni, pozytywny wpływ na skórę, włosy lub paznokcie” – wyjaśnia dr Schlessinger. Oznacza to, że muszą zawierać wystarczająco wysoką moc składników, aby zapewnić ich wchłonięcie i wykorzystanie przez skórę, włosy lub paznokcie. „Na przykład ogólny suplement zawierający witaminę A (z której pochodzi również retinol) może pomóc w przeciwdziałaniu ogólnym problemom zapalnym w organizmie, ale może nie mieć bezpośredniego działania przeciwstarzeniowego na skórę”.

Chociaż dr Schlessinger często uważa, że ​​bogata w witaminy, dobrze zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem wspierania zdrowia ciała i skóry, zauważa, że ​​czasami „istnieją składniki odżywcze korzystne dla skóry, których po prostu nie można uzyskać wystarczającej ilości. w Twojej diecie”, w takim przypadku z pomocą przychodzą suplementy kosmetyczne.

Dlaczego suplement kosmetyczny może być silniejszy niż miejscowa pielęgnacja skóry?

Piękno zaczyna się od wewnątrz, zauważa dr Jennifer Martin-Biggers, wiceprezes ds. nauki i edukacji w Odżywianie HUM, dlatego suplement może zapewnić korzyści wykraczające poza miejscową pielęgnację skóry. „Zdolność do zwiększenia dostarczania cząsteczek, które mogą pomóc skórze, jest ogromna. Możesz zwiększyć dostarczanie aktywnych składników, dostarczając je od wewnątrz i na zewnątrz skóry” – mówi dr Beer.

Niekoniecznie chodzi o jedno lub drugie, ale raczej o użycie każdego narzędzia w przyborniku. „Piękno spożywcze oferuje konsumentom dodatkowe narzędzie, które może poprawić ich zdrowie i pielęgnację” – mówi Patel. Wszyscy eksperci opowiadali się za zajmowaniem się pięknem z obu stron — suplementami i środkami do stosowania miejscowego.

„W przeciwieństwie do leczenia miejscowego, które może przenikać tylko do naskórka, przyjmowany do spożycia suplement kosmetyczny może działać głębiej w skórę właściwą, pomagając skórze od wewnątrz” – mówi dr Schlessinger. Lahey zwraca uwagę, że miejscowa pielęgnacja skóry obejmuje tylko trzy procent skóry, która składa się głównie z martwych komórek. „Składniki pokarmowe działają pod powierzchnią, docierając do pozostałych 97% skóry, gdzie prawdziwe zmiany zachodzą na najgłębszych, żywych warstwach skóry” – dodaje.

Jak eksperci decydują o medium suplementu?

Suplementy występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, od pudrów, które nakładają się na język lub w napojach, po tabletki lub żelki. Chociaż zarówno proszki, jak i kapsułki mogą być skuteczne, niektóre składniki działają lepiej w jednym formacie niż w drugim. Lahey wyjaśnia, że ​​aby zoptymalizować formuły swojej marki Vida Glow, „przy podejmowaniu decyzji o formie dostawy biorą pod uwagę, co mówią dowody naukowe i jak zachowują się składniki w połączeniu ze sobą”. Zauważa, że ​​„aktywne składniki różnią się wrażliwością i sposobem działania w ciele. Dlatego stworzenie optymalnego środowiska dla formuły ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jej najlepszego działania po spożyciu”.

Na przykład produkt marki Blask (56 USD) wykorzystuje kapsułkę jako barierę ochronną dla wrażliwego preparatu. „Gwarantuje, że wszystkie substancje aktywne docierają tam, gdzie powinny być i są wchłaniane w zamierzonym miejscu, aby uzyskać optymalną skuteczność”, wyjaśnia Lahey. „Podczas gdy solidne produkty lubią Naturalny Kolagen Morski (50 USD) są najskuteczniejsze, czyste i łatwiej wchłaniane w postaci proszków”.

Jeśli chcesz czerpać wspaniałe korzyści z suplementów kosmetycznych, zebraliśmy kilka zatwierdzonych przez ekspertów produktów do sprawdzenia. Jednak dr Schlessinger zauważa, że ​​przed rozpoczęciem stosowania nowego suplementu należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie będzie on oddziaływał z niczym, co już przyjmujesz. Ponadto radzi, aby nigdy nie przyjmować więcej niż zalecana dawka, ponieważ więcej nie zawsze oznacza lepsze.

Lahey zaleca Vida Glow Radiance, jak wspomniano powyżej, w przypadku nierównej, pozbawionej blasku cery. Zaleca stosowanie Naturalnego Kolagenu Morskiego do zwalczania oznak starzenia, takich jak drobne linie i zmarszczki. Jeśli chodzi o zwalczanie przyspieszonych skutków starzenia się diety, zanieczyszczeń i stresu oksydacyjnego, Lahey zaleca Anty-G-Ox (58 USD).

Patel mówi, że ją kocha Pierścienie kolagenowe OLLY (20 dolarów). „Istnieje przebadana klinicznie dawka Bioaktywnych Peptydów Kolagenowych(R) i naprawdę zauważyłem różnicę po tym, jak zacząłem ich używać. Poza tym mają ten pyszny, nostalgiczny smak brzoskwini, więc nie mogę się doczekać, kiedy będę je codziennie pić”. Ona też poleca Ultrawytrzymałe kapsułki do włosów (20 USD), które pomagają „zredukować uszkodzenia i wspierać zdrowy wzrost. Widzimy wiele opinii od konsumentów, którzy przyjmują to, aby pomóc w szczególności w wypadaniu włosów po porodzie”.

Dr Schlessinger proponuje szeroką gamę suplementów. Aby wesprzeć Twój schemat leczenia trądziku, radzi spróbować jane iredale Skin Accumax suplement diety (66 dolarów). Aby uzyskać bardziej równomierny koloryt skóry, dr Schlessinger zaleca Hush & Hush SkinCapsule BRIGHTEN+ (48 dolarów). Aby uzupełnić ochronę przeciwsłoneczną i zwiększyć aktywność antyoksydacyjną, lubi HELIOCARE Zaawansowany suplement przeciwutleniający z nikotynamidem (37 dolarów). „Heliocare to jeden z moich ulubionych produktów, ponieważ nie tylko pomaga w ochronie przeciwsłonecznej, ale także pomaga poprawić melasma i może być pomocny w zapobieganiu rakowi skóry”.

Dr Martin-Biggers mówi, że zawsze zaleca ludziom rozwiązywanie wszelkich problemów z trawieniem na początku podróży z suplementami kosmetycznymi. „Badania wykazały związek między naszym zdrowiem jelit, nastrojem i skórą, co czyni go ważną częścią każdego programu kosmetycznego” – wyjaśnia. Biorąc jeden Instynkt jelitowy firmy HUM Nutritions (26 USD) dziennie powinno pomóc w trawieniu.

Jeśli masz suchą skórę, Czerwony dywan (26 USD) wykorzystuje kwasy omega, aby zwiększyć nawilżenie skóry i Blask Słodki Blask (26 USD) zawiera kwas hialuronowy i owoce amla dla promiennej, nawilżonej skóry. Dr Martin-Biggers sugeruje Miłość do kolagenu (40 USD) lub Kolagen Pop (30 USD) na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek, sugeruje Naprawa Artyku (60 USD), który zawiera olejek z borówki brusznicy. Potężna noc (40 USD) promuje odnowę komórek w ciągu nocy i zawiera silne ceramidy i przeciwutleniacze, które wspierają barierę wilgoci, elastyczność i nawilżenie skóry.

Inną godną uwagi marką jest Inner Glow Vitamins, która obejmuje produkty opracowane przez dermatologa i chirurga plastycznego. Marka oferuje Formuła włosów, skóry i paznokci (55 USD) i Witaminy chroniące przed wiekiem (50 dolarów).Źródło strony

Ostatnie Posty