- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryKwas hialuronowy 101: Podstawy składnika Superstar do pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Kwas hialuronowy 101: Podstawy składnika Superstar do pielęgnacji skóry


Kwas hialuronowy to jeden z tych składników pielęgnacyjnych, które wszyscy po prostu wiedzieć potrzebujemy. W końcu to brzydkie słowo jest naklejane na opakowania wielu topowych produktów do pielęgnacji skóry, a jeśli zapytasz o to jakiegokolwiek eksperta, często będą mówić o tym z zapałem porównywalnym do fanatyków gier wideo, którzy mówią o najnowszym spadku konsoli Playstation.

Prawdę mówiąc, produkty na bazie kwasu hialuronowego naprawdę są że dobry. Aby uczcić Narodowy Dzień Kwasu Hialuronowego, zdecydowaliśmy, że to idealny czas, aby dokładnie wyjaśnić, dlaczego należy włączyć ten składnik do codziennej pielęgnacji skóry. Tutaj skontaktowaliśmy się z dwoma najlepszymi dermatologami, aby wyjaśnić wszystko, co musisz wiedzieć o tym supergwiazdowym składniku.

Co to jest kwas hialuronowy?

„Kwas hialuronowy (HA) to cząsteczka cukru, która działa jako silny środek utrzymujący wilgoć” – mówi Nanuet, dermatolog z Nowego Jorku, dr Heidi Waldorf. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie i zmniejsza się wraz z wiekiem. Dr Waldorf dodaje, że składnik utrzymuje w wodzie nawet 1000 razy większą wagę, wciągając wodę na powierzchnię skóry. Tłumaczenie: To mega nawilżacz, który nada Twojej cerze pożądany, pulchny i ​​zroszony wygląd. Dodatkowo, ze względu na dużą siłę ujędrniania skóry, może również złagodzić drobne zmarszczki.

„Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę w optymalizacji nawilżenia skóry” – dodaje nowojorski dermatolog Michelle Henry, MD. „Skóra wygląda i czuje się najlepiej, gdy jest dobrze nawilżona, dlatego kwas hialuronowy jest tak ważnym składnikiem w pielęgnacji skóry”.

Dlaczego kwas hialuronowy jest ważny dla skóry?

„Z czasem nasze naturalne rezerwy kwasu hialuronowego zmniejszają się i jesteśmy mniej zdolni do naturalnego nawilżenia naszej skóry” – wyjaśnia dr Henry. Wraz ze spadkiem tych poziomów skóra zaczyna wyglądać na odwodnioną, mniej jędrną i bardziej widoczne mogą być drobne zmarszczki. „Często polecam produkty zawierające kwas hialuronowy w miesiącach zimowych, kiedy nasza skóra jest dodatkowo zagrożona przez suche zimne powietrze i suche ciepło w pomieszczeniach” – mówi dr Henry.

„Wchłaniając i zatrzymując wodę zarówno ze źródeł zewnętrznych, jak i wewnętrznych, kwas hialuronowy pomaga utrzymać nawilżenie skóry, co z kolei pomaga w utrzymaniu zdrowej bariery skórnej” – mówi dr Waldorf. Dodając kwas hialuronowy do swojej rutyny, pomożesz zatrzymać wodę głęboko w skórze właściwej, pozostawiając skórę nawilżoną, widocznie gładszą i promienną.

Jak włączyć kwas hialuronowy do swojej rutyny?

W przeciwieństwie do wielu innych składników aktywnych, dr Henry zauważa, że ​​kwas hialuronowy jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry. „Każdy może go stosować, jest bardzo dobrze tolerowany i istnieje wiele preparatów dostosowanych do wszystkich rodzajów skóry” – mówi ekspert.

Chociaż kwas hialuronowy znajduje się w różnych produktach do pielęgnacji skóry – w tym w środkach myjących, nawilżających i kremach pod oczy – naszym ulubionym sposobem na włączenie go do naszej rutyny jest stosowanie silnych serum. „Serum to łatwy sposób na wprowadzenie substancji aktywnych do skóry podczas nakładania warstw produktów, ponieważ nie zawierają składników okluzyjnych (uszczelniających)”, wyjaśnia dr Waldorf, zauważając, że nałożenie serum najpierw pozwala na wchłonięcie produktów nałożonych na nie. „Oznacza to również, że należy nałożyć na nią krem ​​lub balsam, aby utrzymać nawilżenie”.

ten La Roche-Posay Hyalu B5 Serum z czystym kwasem hialuronowym (30 USD) to optymalny wybór serum, ponieważ łączy czysty kwas hialuronowy z witaminą B5 i gliceryną, aby skuteczniej łagodzić i odżywiać skórę. Jak zauważa dr Henry, „ma wysokie stężenie kwasu hialuronowego, dzięki czemu jest dość skuteczny w przyciąganiu nawilżenia skóry”.

Dodatkową zaletą jest to, że jest testowany dermatologicznie, odpowiedni dla wrażliwej skóry i nie zawiera oleju, co oznacza, że ​​nie zatyka porów ani nie powoduje wyprysków. Dr Waldorf jest również fanem serum: „Jest lekki i można go nakładać przed innymi produktami, zarówno na receptę, jak i bez recepty, aby dodać nawilżenia bez nadwagi” – mówi.

„Podobnie jak wszystkie serum, lubię nakładać je najpierw na czystą skórę”, wyjaśnia dr Henry. „Kolejność aplikacji w pielęgnacji skóry powinna być od najcieńszego do najgrubszego: środek myjący, tonik, serum, a następnie środek nawilżający, aby zablokować nawilżenie zapewniane przez kwas hialuronowy”.

Aby użyć, po prostu nałóż od trzech do czterech kropli na skórę każdego ranka i wieczoru przed nałożeniem zwykłego kremu nawilżającego. Aby uzyskać jeszcze większy zastrzyk nawilżenia, uzupełnij serum za pomocą La Roche-Posay Toleriane Double Repair Facial Moisturizer z SPF (20 dolarów). Twoja skóra nie tylko poczuje się nawilżona, ale przez cały dzień będzie chroniona przed niszczącymi ją promieniami UV. Porozmawiaj o wygranej.Źródło strony

Ostatnie Posty