- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessLawendowy spray spowodował dwie zgony i dwa przypadki ciężkiej choroby
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Lawendowy spray spowodował dwie zgony i dwa przypadki ciężkiej choroby


Po trwającym kilka miesięcy śledztwie w sprawie śmierci dwóch osób i ciężkiej choroby dwóch innych z udziałem bakterii Burkholderia pseudomallei, eksperci w końcu znaleźli brakujące ogniwo — lawendę i rumianek w sprayu. Bakterie są najczęściej spotykane w Azji Południowej i rzadko spotykane w USA, ale żaden z pacjentów nie opuścił kraju. Po przeszukaniu domów czterech ofiar w poszukiwaniu czegokolwiek, co mogłoby doprowadzić do przedostania się bakterii do układu oddechowego, badacze odkryli, że cała czwórka miała kontakt z zapachem lawendy i rumianku z olejkiem eterycznym z olejkiem eterycznym Better Homes & Gardens Kamienie szlachetne, które zostały sprowadzone z Indii i sprzedawane w 55 sklepach Walmart oraz w Internecie, raporty NBC.

Cztery przypadki dotyczyły różnych grup wiekowych. Według niedawno opublikowane badanieCzteroletnia dziewczynka z Teksasu wymiotowała i miała gorączkę, po czym w ciągu kilku dni trafiła do szpitala ze wstrząsem septycznym. Teraz podobno porusza się na wózku inwalidzkim i nie może mówić. Pięcioletni chłopiec z Gruzji wymiotował, był zmęczony, miał ból gardła i gorączkę. W szpitalu uzyskał pozytywny wynik testu na COVID i minął cztery dni po przyjęciu do szpitala. Sekcja zwłok wykazała, że ​​w swoim ciele miał również Burkholderia pseudomallei.

Pozostali dwaj pacjenci mieli po 53 lata. Mężczyzna z Minnesoty trafił do szpitala ze słabością i dezorientacją. Dostał gorączki i silnego bólu w biodrze. W końcu został zwolniony, ale jego stan psychiczny nie uległ poprawie. Kobieta z Kansas trafiła do szpitala z problemami z oddychaniem i zmęczeniem, a następnie doznała wstrząsu septycznego, który zmarł dziewięć dni później.

W następstwie tych przypadków, 2 listopada, Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ogłosił, że Walmart wycofa tysiące produktów. Oprócz przypomnienia sprayu lawendy i rumianku, które łączyły te cztery przypadki, Walmart przypomniał sobie inne zapachy z tej linii: cytryny i mandarynki; lawenda; mięta pieprzowa; limonka i eukaliptus; oraz drzewo sandałowe i wanilia. Dodatkowo wysłali ostrzeżenia do konsumentów, którzy kupili spraye, radząc im natychmiast się ich pozbyć.Źródło strony

Ostatnie Posty