- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryLekarstwo drogeryjne na popękane kąciki ust
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Lekarstwo drogeryjne na popękane kąciki ust


Nie ma nic bardziej irytującego niż suche, popękane kąciki ust. Ostatnio miałam problem z tym problemem i spowodowało to nadmierne nawilżenie ust, do tego stopnia, że ​​stało się to obsesją. Te popękane rogi natychmiast sprawiły, że poczułem się skrępowany, gdy rozmawiałem twarzą w twarz z innymi ludźmi, ale prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie czułem się gorzej, niż się wydawało. Ale suche, popękane kąciki ust, zwane kanciastym zapaleniem warg, są powszechnym schorzeniem, szczególnie w okresach zmiany pogody.

Co powoduje kątowe zapalenie warg?

Aby upewnić się, że nie robię więcej szkód przez smarowanie balsamów, kremów i Chapstick, aby to zniwelować, skontaktowałem się z doświadczonymi dermatologami, aby opowiedzieli mi, jak pozbyć się tego nieznośnego problemu. „Pęknięte kąciki ust są najczęściej spowodowane suchą pogodą lub nadmiernym wydzielaniem śliny w postaci ślinienia się lub oblizywania warg. Czasami może to być związane ze stanami medycznymi, takimi jak egzema lub alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, które mogą wynikać na przykład z reakcji na balsam do ust” – mówi Rochester, dermatolog z Nowego Jorku Lesley Loss, MD. „W rzeczywistości balsamy do ust lub pomadki do ust mogą czasami pogorszyć stan”.

„Kątowe zapalenie warg może powodować bolesne, popękane rany i jest spowodowane podrażnieniem obszaru, który prowadzi do otwarcia skóry” – dodaje nowojorski dermatolog Jody Levine, MD. „Często drożdże dostają się do skóry i powodują stany zapalne”.

Możesz też polubić: Top Derms udostępniają swoje ulubione produkty do pielęgnacji skóry poniżej 10 USD

Łatwa naprawa

Nie chcąc wierzyć, że jestem chronicznym śliniącym się, zdecydowałem się zrzucić to na pogodę. To miało sens, ponieważ skóra na mojej twarzy wydaje się reagować, gdy pogoda działa schizofrenicznie, dlaczego skóra na ustach miałaby nie pasować? Chociaż mam skłonność do nadmiernego oblizywania ust, ponieważ często zlizuję szminkę przez cały dzień, więc to też może być winowajcą.

Charlotte, dermatolog z NC, Gilly Munavalli, MD poradziła mi, abym natychmiast wcisnął przycisk pauzy podczas nadmiernego leczenia ust: „Jeśli masz suche, popękane kąciki ust, celem powinno być zminimalizowanie tego podrażnienia i pomoc skórze przywrócić jej naturalną barierę. Dodanie produktów do pielęgnacji skóry w tym obszarze może tylko nasilić problem, więc powiedziałbym, że to zły pomysł”.

Więc co należy zrobić, gdy masz do czynienia z kątowym zapaleniem warg? Nasi eksperci od skóry są zgodni, że najlepszym sposobem postępowania jest zastosowanie staromodnej, dobrej wazeliny lub lanoliny. „Pomóc może regularne stosowanie wazeliny”, mówi dr Munavalli. „Kluczową rzeczą do rozważenia jest unikanie produktów z zapachem lub barwnikami (które mogą być drażniące) i spróbowanie czegoś bardzo prostego, takiego jak Maść Vanily lub Akwafora. Chcesz chronić skórę przed błędnym cyklem nadmiernej wilgoci, wysuszenia skóry, większej wilgoci i tak dalej”.

Dalsza interwencja

„Możesz użyć razem kremu przeciwgrzybiczego i miejscowej maści hydrokortyzonowej” – radzi dr Levine. „Jeśli problem będzie się powtarzał, powinieneś udać się do dermatologa, aby mógł doradzić w sprawie dalszego leczenia, a także doradzić, co może do tego podżegać”.

Jeśli te dostępne bez recepty maści nie działają, dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill, mówi, że leczenie w gabinecie może pomóc rozwiązać problem na dłuższą metę: „Suplementy odżywcze i zastrzyki wypełniające w celu odbudowania spoidła jamy ustnej to wszystkie inne opcje. zastanów się, czy to się nie wyjaśni” – wyjaśnia. „W razie potrzeby użyję również Botox Cosmetic, aby wygładzić linie”.

.Źródło strony

Ostatnie Posty