- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessLekarze położnicy mówią, że to nowe leczenie odmładzania pochwy zmienia zasady gry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Lekarze położnicy mówią, że to nowe leczenie odmładzania pochwy zmienia zasady gry


W 2018 roku FDA ostrzegła przed zabiegami odmładzającymi pochwy w celu poprawy takich stanów jak nietrzymanie moczu, objawy menopauzy i funkcje seksualne, stwierdzając, że pojawiły się „liczne” doniesienia o niepożądanych skutkach ubocznych, takich jak oparzenia pochwy i blizny. Niektóre urządzenia zostały dopuszczone do innych zastosowań, w tym do leczenia brodawek narządów płciowych i tkanek przedrakowych, ale każdy z nich, który twierdził, że wykracza poza te parametry, został zmuszony do ponownej oceny ich przekazu. Dlatego przestrzeń „VR”, jak lubię ją nazywać, wydawała się ucichnąć przez kilka lat, mimo że wielu lekarzy – od położników po dermatologów – opowiadało się za ich potrzebą we wspieraniu zdrowia seksualnego i dobrego samopoczucia kobiet.

Teraz BTL (twórcy kultowego, ulubionego tonera mięśniowego Emsculpt) na nowo nawiązuje rozmowę o VR, wprowadzając swój nowy ENFEMME 360 urządzenie, zabieg o częstotliwości radiowej, który podgrzewa tkankę pochwy w celu jej zaciśnięcia i poprawy jej jakości. Zgodnie z zezwoleniem FDA 510k urządzenia, ma ono „celem podniesienia temperatury tkanek w przypadku wybranych schorzeń, takich jak tymczasowe złagodzenie bólu, skurcze mięśni i zwiększenie lokalnego krążenia”. Efekty te dobrze nadają się do leczenia zwiotczenia pochwy po porodzie w celu poprawy funkcji seksualnych i objawów związanych z zespołem menopauzy układu moczowo-płciowego (GSM), chociaż BTL nie jest wskazany przez FDA dla tych problemów.

Jak to działa

Podczas jednej ośmiominutowej sesji „EMFEMME 360 równomiernie dostarcza energię o częstotliwości radiowej do całego wewnętrznego obwodu leczonego obszaru za pomocą wewnętrznej sondy, która zapewnia 360-stopniowe leczenie ściany pochwy”, mówi dr Houston OBGYN Kimberly Evans, zauważając że istnieją dwa różne rozmiary sond (pokazane poniżej) w zależności od anatomii pacjenta oraz w celu zapewnienia komfortu. Trzecia, mniejsza sonda może być użyta do „zabiegów skoncentrowanych na zewnątrz”, czyli poprawy jakości tkanek sromu. „Dodatkowo sondy są jednorazowego użytku dla każdego pacjenta, więc nie ma obaw o zanieczyszczenie krzyżowe lub coś w tym rodzaju”, dodaje dr Evans.

W artykule z 2022 roku w Poradnik estetyczny, zabiegi opisywane są jako poprawiające nawilżenie i czucie pochwy, zmniejszające dyskomfort i wiotkość tkanek wewnętrznych oraz poprawiające jakość i wiotkość tkanek zewnętrznych. „Niektóre kobiety nie mogą jechać do mojego biura bez konieczności zatrzymania się i skorzystania z łazienki”, mówi Farmington Hills, MI OBGYN Joseph Berenholz, MD. „Przychodzą do mnie ze łzami w oczach, kiedy mogą pokonywać dystanse bez nietrzymania moczu. Powrót i/lub poprawa funkcji orgazmu z wydłużeniem czasu trwania i siły znacznie podnosi satysfakcję pacjentów”.

Środki ostrożności

Innowacja ta różni się od niektórych konkurencyjnych poprzedników, w tym wcześniejszego ULTRA FEMME 360 firmy BTL, ponieważ „EMFEMME 360 śledzi temperaturę i impedancję tkanki, dostosowując dostarczanie energii do bardziej jednolitej i szybko podawanej energii, która szybko podnosi i utrzymuje temperaturę tkanki w tym zakresie. naukowo określony zakres od 104 do 113 stopni” – mówi dr Evans, dodając, że monitoruje również długość leczenia. Jest to obecnie jedyne urządzenie na rynku z tego typu wbudowaną inteligencją, dzięki czemu jest bardzo pożądane przez pacjentów, którzy kiedyś obawiali się tego typu zabiegów z obawy przed poparzeniem. „W przeszłości nie mogłam powiedzieć, jak gorąco robi się pochwa, ale to pozwala mi śledzić temperaturę, a także upewnić się, że pacjentka czuje się komfortowo. Jest bezpieczniej i nie ma też przestojów. Mam pacjentów, którzy tej samej nocy wracają do domu i uprawiają seks. Pary wracają i przybijają mi piątkę, mówiąc, że mogą poczuć różnicę”.

Dr Berenholz zgadza się. „W przypadku innych technologii traktujemy prawie na ślepo, używając innych sond itp. do monitorowania temperatury i mając nadzieję, że nie przesadzimy ani nie będziemy leczyć zbyt nisko” – mówi, zauważając, że inne energie, takie jak lasery, działają, ale są bardziej inwazyjne i mają większą szansę na oparzenia lub blizny w tym wrażliwym i intymnym obszarze. „Mogliśmy to zrobić bezpiecznie, ale nieuchronnie ucierpiała skuteczność. Dzięki EMFEMME 360 i jego technologii dynamicznej impedancji (DIT) mamy pewność, że nagrzewanie tkanek jest szybkie i utrzymywane w sposób ciągły i konsekwentny oraz jest automatycznie dostosowywane w razie potrzeby, aby ustabilizować i zmaksymalizować dostarczanie energii. Optymalizuje to wpływ na produkcję kolagenu i elastyny. A my jesteśmy gotowi w osiem minut, czyli znacznie szybciej niż cokolwiek innego na rynku”.

Kiedy więc możemy się spodziewać, że FDA w pełni zaaprobuje to nowe urządzenie? „Uzyskanie aprobaty FDA to bardzo powolny proces — może potrwać do 10 lat — ale technologia jest piękna, a wyniki są dostępne”, mówi dr Evans. „Wykonuję tę pracę od 20 lat i uważam, że ENFEMME 360 powinno być złotym standardem, ale to tylko moja opinia. To naprawdę przełomowe i może zmienić życie ludzi, a także życie par. A teraz potrzebujemy więcej miłości na tym świecie”.Źródło strony

Ostatnie Posty