- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzMechanizm niszczenia bakterii, który rewolucjonizuje czyszczenie zębów w biurze
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Mechanizm niszczenia bakterii, który rewolucjonizuje czyszczenie zębów w biurze


Jeśli odwiedzasz dentystę w celu przeprowadzenia zalecanego sześciomiesięcznego czyszczenia, dobrze znasz uczucie szorowania zębów przez narzędzia ultradźwiękowe. Chociaż ta praktyka jest niezbędna do utrzymania zdrowych zębów, dentysta kosmetyczny z San Francisco Swati Agarwal, DDS twierdzi, że istnieje lepszy i skuteczniejszy sposób czyszczenia zębów, zwany terapią sterowaną biofilmem. Według dentysty jest szybki, bezbolesny, a także potrafi wskazać, gdzie zęby pacjenta potrzebują trochę więcej miłości i troski.

Co to jest sterowana terapia biofilmowa?

„Biofilm to nowy termin, o którym usłyszysz znacznie więcej, odwiedzając gabinet dentysty. Biofilm to w zasadzie bakteria w jamie ustnej, która kolonizuje i tworzy film na zębach. Pomyśl o tym jak o oślizgłych skałach na plaży: po zjedzeniu i przeżyciu dnia Twoje zęby są bardzo śliskie, gdy przesuwasz językiem po zębach. Podczas gdy każdy oddychający człowiek ma biofilm na zębach, odkryliśmy, że jest on przyczyną problemów dentystycznych, takich jak choroby dziąseł i próchnica.

W moim gabinecie stosujemy sterowaną terapię biofilmową, aby wycelować w ten nieznośny biofilm, który wykorzystuje specjalną szwajcarską maszynę o nazwie Airflow do usuwania nagromadzonych nalotów. Kiedy byłeś wcześniej u dentysty, prawdopodobnie doświadczyłeś wibrujących kostek zwanych instrumentami ultradźwiękowymi. Tego używamy od 40 lat do czyszczenia zębów, ale stwierdziliśmy, że są one nieskuteczne, ponieważ oczyszczają usta powoli i mogą uszkodzić tkankę dziąseł. Nie pozwól, aby to zniechęciło Cię do regularnego czyszczenia zębów, ale pozwól, aby otworzyło to Twój umysł na korzyści płynące z Airflow.

Airflow wykorzystuje proszek zwany erytrytolem, który jest tak drobno zmielony, że w ogóle nie uszkadza zębów ani tkanek i znacznie szybciej usuwa biofilm. Działa poprzez karmienie bakterii cukrem. Kiedy bakterie go zjadają, nie są w stanie go strawić i eksplodują. Tak więc maszyna wykorzystuje kombinację tego proszku i wody, aby zdmuchnąć biofilm z zębów”.

Gdzie wkracza część „prowadzona”?

„Przebarwiamy zęby przed wykonaniem zabiegu, dzięki czemu możemy zobaczyć biofilm. Zawsze pokazuję to moim pacjentom, aby widzieli, gdzie muszą lepiej szczotkować i nitkować, a to pomaga mi nauczyć ich, jak celować w te obszary”.

Czy ta terapia jest pełnym zamiennikiem instrumentów ultradźwiękowych?

„TAk. Jedynym przypadkiem, w którym nadal używamy tych narzędzi, jest sytuacja, gdy pacjent ma nagromadzony kamień nazębny, który zwykle występuje u kogoś, kto nie był u dentysty od dłuższego czasu. Po pandemii często musieliśmy stosować terapię sterowaną biofilmem obok instrumentów ultradźwiękowych i instrumentów ręcznych, ponieważ trwało to tak długo. Ponieważ ta maszyna jest tak delikatna, nie może usunąć twardego osadu. Jeśli regularnie odwiedzasz dentystę, najprawdopodobniej nie będziesz tego potrzebować”.

Czy można tego używać na licówkach i koronach?

„Używam tego przed nałożeniem licówek i koron, aby upewnić się, że wszystko jest super czyste przed wykonaniem uzupełnień i aby żadne bakterie nie zostały uwięzione pod licówkami lub koronami”.

Czy ta technologia jest powszechna w gabinetach dentystycznych?

„Technologia istnieje już od jakiegoś czasu, ale w wielu biurach nie jest zbyt powszechna. Odkryłem to w gabinecie periodontologicznym, który specjalizuje się w dziąsłach i kościach. Pacjenci, którzy zazwyczaj tam chodzą, cierpią na poważną chorobę dziąseł, ale pomyślałem sobie: „Dlaczego czekamy, aż czyjś stan zdrowia jamy ustnej przekroczy punkt, z którego nie będzie można wrócić do korzystania z tego mechanizmu? Czemu nie użyć go wcześniej, żeby zapobiec pogorszeniu się zębów? Dlatego włączyłem to do swojej praktyki. Na tym polega przyszłość stomatologii i stanie się ona coraz bardziej powszechna. Jednak dotarcie tam zajmie trochę czasu”.Źródło strony

Ostatnie Posty