- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryNajlepsze nowe metody leczenia trądziku do wypróbowania w tym roku
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Najlepsze nowe metody leczenia trądziku do wypróbowania w tym roku


Zagadka trądziku może być trudna do rozwiązania. Cudowne lekarstwo jednej osoby może z dnia na dzień zaostrzyć u innej osoby. Na szczęście kawałki puzzli wciąż rosną, ponieważ nowsze rozwiązania w zestawie narzędzi do leczenia trądziku są już dostępne do wypróbowania. Niezależnie od tego, czy są to nowe tematy zatwierdzone przez FDA, popularne urządzenia, czy wirusowe hacki TikTok, są to najnowsze środki do walki z trądzikiem, które są zatwierdzone przez ekspertów.

1
/
6

Altreno

Na rynku jest mnóstwo nowych, miejscowych rozwiązań na trądzik na receptę, ale technicznie Altreno (115 dolarów) był tutaj pierwszy. Dzięki aprobacie FDA, która pojawiła się w 2018 roku, zyskuje na popularności jako łatwy do tolerowania środek do stosowania miejscowego, który ma pozarejestracyjny efekt uboczny, zapewniając błyszczącą skórę. „To nowa formuła tretinoiny, która jest podstawą profesjonalnych schematów leczenia trądziku, a także fotostarzenia” – mówi Omaha, dermatolog z NE Joel Schlessinger, MD. „Ten balsam nawilżający łączy tretinoinę, która jest bardzo silną formą witaminy A, ze składnikami nawilżającymi, takimi jak gliceryna, kwas hialuronowy i naturalny kolagen, które łagodzą trądzik i inne oznaki starzenia, jednocześnie pomagając utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry”.

altreno

Kredyty fotograficzne: Altreno

2
/
6

Winlevi

Kolejnym lekiem na receptę na trądzik, który robi wrażenie na ekspertach od pielęgnacji skóry, jest: Winleviego, który został zatwierdzony pod koniec zeszłego roku. „Toto pierwszy lek na trądzik z nowym mechanizmem działania zatwierdzonym przez FDA od 1982 roku” – wyjaśnia dermatolog Birmingham Corey L. Hartman, MD. Mówi, że działa poprzez celowanie w receptor androgenowy bezpośrednio w skórze. „Ogólna nazwa to clascoteron i jest oferowany jako krem, który hamuje działanie hormonów na produkcję sebum i stany zapalne. Wcześniej jedynym sposobem kontrolowania produkcji oleju były leki doustne, takie jak spironolakton lub izotretynoina”.

3
/
6

Twyneo

Również zatwierdzona w zeszłym roku i nowość na rynku jest Twyneo, pierwsze w swoim rodzaju połączenie tretinoiny i nadtlenku benzoilu. „Jest to pierwsza zatwierdzona na receptę kombinacja nadtlenku benzoilu i retinoidu w mikrokapsułkach do stosowania miejscowego na receptę” – mówi Montclair, dermatolog z New Jersey, Jeanine B. Downie, MD. Mikrokapsułki pomagają ustabilizować tretinoinę przed degradacją spowodowaną nadtlenkiem benzoilu. „Nie mogę się doczekać tego wyjścia i powinno to być fantastyczne dla pacjentów ze skórą, która jest nieco bardziej tłusta”.

nowośćakedrak

Zdjęcia: Bogdan Sonjachnyj / Shutterstock

4
/
6

Terapia światłem niebieskim

Leczenie trądziku poprzez celowanie w bakterie, które go wywołują— Propionibacterium acnes lub Pacnes— pomyśl o terapii niebieskim światłem jako o zespole dogłębnego czyszczenia, który ma na celu odkażenie skóry. „Chociaż nie można pozbyć się wszystkich P. acnes, pomocne jest zmniejszenie ich liczby w leczeniu trądziku” – mówi dr Hartman. „Jednym ze sposobów na zmniejszenie P. acnes i wyczyszczenie trądziku jest terapia światłem. Najczęściej dermatolodzy stosują określone długości fal światła ultrafioletowego w kolorze czerwonym i niebieskim raz w tygodniu lub co drugi tydzień. Aby naprawdę wzmocnić działanie światła, czasami stosuje się je w połączeniu z lekiem zwanym kwasem aminolewulinowym, który uwrażliwia skórę i sprawia, że ​​terapia światłem jest silniejsza i skuteczniejsza”. Dwa domowe urządzenia do wypróbowania (które zapewnią krótsze fale niż ich odpowiedniki w biurze) to Ominilux WYCZYŚĆ (395 USD) maska ​​do terapii światłem i Różdżka Solawave Niebieskiego Światła (119 dolarów).

Obrazy Getty

5
/
6

Plastry hydrokoloidowe

Plastry hydrokoloidowe miały chwilę na TikTok w zeszłym roku, ale nie są niczym nowym, mówi dr Honet. „To standardowe leczenie znane w leczeniu ran, ale tego typu łatki zostały zmodernizowane” – mówi. „Hydrokoloid jest bardzo unikalną konstrukcją zewnętrznej i wewnętrznej warstwy, która wspomaga gojenie się ran, w tym przypadku rana jest zapalną torbielą trądzikową”. Zakryta rana goi się szybciej, lepiej i mniej blizn – mówi. Łatka ratunkowa z marchewką i imbirem Sweet Chef (17 USD) jest bogaty w przeciwutleniacze i zawiera kwas salicylowy, marchew i imbir, które pielęgnują, wygładzają i przywracają powierzchnię, jednocześnie usuwając nadmiar oleju i brudu, który widzisz na tych wirusowych filmach.

6
/
6

Trądzikowe płyny do mycia ciała i mgiełki

Trądzikowe środki do mycia ciała — i nowe formuły mgiełki przeciwtrądzikowej — zmniejszają bolesne, nieestetyczne guzki na ciele, zmniejszając przetłuszczanie się, redukując bakterie powierzchniowe i złuszczając skórę. „Łagodny trądzik na plecach i innych częściach ciała może przynieść korzyści dzięki środkom czyszczącym i leczeniu nadtlenkiem benzoilu i kwasem salicylowym” – mówi dr Schlessinger. „W przypadku wyprysków zarówno na twarzy, jak i na ciele polecam proste, wielozadaniowe mycie, takie jak Urocza Skóra LUXE Salicylowy Żel do Twarzy i Ciała (31 dolarów). Wykorzystuje 2% kwas salicylowy, aby rozpuszczać brud i zanieczyszczenia w porach, pomagając zapobiegać wypryskom w każdym miejscu, w którym się pojawią”.

„Niektóre środki czyszczące są ukierunkowane na skórę tłustą, inne na bakterie powodujące trądzik, a niektóre nawilżają i nawilżają” – dodaje dr Honet. „Inne oferują delikatne złuszczanie, aby pomóc oczyścić zatkane pory i zmniejszyć widoczność dużych porów. Na przykład, Zitsticka Jedwabny Koktajl (25 USD) naganiacze wzmacniające i przywracające mikrobiom i nawilżenie skóry za pomocą przeciwutleniaczy, gliceryny i kwasów tłuszczowych omega”.

.Źródło strony

Ostatnie Posty